MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat miechowski. Dwie gminy z dotacjami na wodociągi i kanalizację

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
archiwum
Ponad dwa miliony złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej trafi do gmin Książ Wielki i Miechów.

FLESZ - Mamy coraz gorszą glebę

Niedawno zarząd województwa małopolskiego przyjął uaktualnioną listę wniosków, którym przyznano dofinansowanie w ramach PROW. Pieniądze trafią m. in. do dwóch gmin w powiecie miechowskim.

Dwa miliony złotych otrzyma gmina Książ Wielki. Środki będą przeznaczone na kilka zadań. Na terenie gminy powstanie 70 przydomowych oczyszczalni ścieków (koszt to około 2 mln zł). Zaplanowano też modernizację zbudowanej w 2000 roku oczyszczalni ścieków w Książu Wielkim (koszt to ok. 1 mln zł) oraz zakup ciągnika i beczki asenizacyjnej.

Pieniądze trafią też na rozbudowę wodociągu w Książu Wielkim. - Mamy jeszcze w Książu trzy domy, do których nie dociera gminny wodociąg. Do tej pory ich mieszkańcy czerpali wodę ze studni, ale jej jakość się pogorszyła i powstała konieczność budowy dodatkowej nitki. Koszty przedsięwzięcia będą dość wysokie, ponieważ będzie to wymagało przeprowadzenia wodociągu pod drogą krajową – mówi wójt Marek Szopa.

W sumie wartość zaplanowanych w gminie inwestycji wodno-kanalizacyjnych opiewa na cztery miliony złotych. W pierwszej kolejności ma być realizowana rozbudowa wodociągu.

Kwotę 186 tys. złotych na budowę sieci kanalizacyjnej w Biskupicach i Falniowie otrzyma też Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Miechowie. Powstanie dzięki temu około 5-6 nowych przyłączy kanalizacyjnych. Jak tłumaczy prezes ZWiK Paweł Wilk, będzie to uzupełnienie inwestycji, na którą wcześniej środki z PROW pozyskała gmina Miechów. - Na realizacje zadania mamy czas do czerwca przyszłego roku, ale być może uda się uporać z tym wcześniej – zapowiada.

Wnioskodawcy czekają w tej chwili na formalne zawarcie umów na dofinansowanie zadań z Urzędem Marszałkowskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski