Powiatowe zawody MDP w Charsznicy. Młodych strażaków najlepiej szkolą w gminie Miechów

Aleksander Gąciarz
Gratulacje dla najszybszych zawodników
Gratulacje dla najszybszych zawodników archiwum ZG ZOSP w Charsznicy
Młode druhny z Bukowskiej Woli i druhowie z Falniowa zwyciężyli w II powiatowych mistrzostwach młodzieżowych drużyn pożarniczych, które odbyły się w hali sportowej w Charsznicy. W rywalizacji wzięły udział 23 drużyny wyłonione w drodze eliminacji gminnych.

Uczestnicy zawodów musieli się wykazać szybkością, sprawnością i znajomością strażackich umiejętności: łączenia węży, wiązaniu węzła, budowie linii gaśniczej itp. Po blisko trzech godzinach udało się wyłonić zwycięzców w kategoriach indywidualnych i drużynowych.

Wśród dziewcząt najlepszy wynik indywidualnie uzyskała Klaudia Tondos z MDP w Górce Kościejowskiej (30,3 s.), natomiast wśród chłopców Sebastian Janiszewski z MDP w Falniowie (28,4 s.).

W rywalizacji drużynowej dziewcząt zwyciężyła MDP w Bukowskiej Woli w gminie Miechów (131,77 s.). Druga była MDP Gołcza (132,38), a trzecia MDP z Górki Kościejowskiej w gminie Racławice (132,85). Tuż za podium znalazły się zespoły z Charsznicy, Podlesic (gm. Charsznica) i Czapel Wielkich (gm. Gołcza).

Wśród chłopców całe podium zajęły jednostki z gminy Miechów. Najszybsza była drużyna z Falniowa (121,03). Tuż za nią znalazła się MDP z Bukowskiej Woli (124,69). Trzecie miejsce dla MDP Miechów II (129,31). W czołówce były też MDP Miechów I, MDP Tczyca (gm. Charsznica) i MDP Trzebienice (gm. Gołcza).

Sędzią Głównym Zawodów był st. asp. Sebastian Kita. Pamiątkowe puchary otrzymały drużyny, które zajęły miejsca na podium i zawodnicy z najlepszymi czasami. Organizatorem zawodów były Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Miechowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, a gospodarzem gmina Charsznica i tutejszy Zarząd Gminy ZOSP.