Prasówka 6.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te aplikacje zostały wycofane z Google Play. Warto je szybko odinstalować [najnowsza lista - 7.05.2021]”?

Prasówka 6.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Te aplikacje zostały wycofane z Google Play. Warto je szybko odinstalować [najnowsza lista - 7.05.2021]

Niestety niemal każdego dnia jesteśmy narażeni na wyciek naszych danych. Aby minimalizować ryzyko utraty danych lub pieniędzy warto na bieżąco sprawdzać bazę wycofanych aplikacji z Google Play. To aplikacje, które zostały zgłoszone i uznane za niebezpieczne dla użytkowników, niestety nie zostaną automatycznie odinstalowane z naszych urządzeń. Musimy o to zadbać sami i je usunąć. Przygotowaliśmy dla was listę aplikacji, których lepiej nie mieć zainstalowanych!

Nie przegap promocji!

📢 Masz to w domu? Możesz zarobić prawdziwą fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są obecnie warte gigantyczne pieniądze. Sprawdź ile!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Zobacz jak przygotować się do szczepienia przeciw na COVID-19? Czego nie wolno robić przed szczepieniem na koronawirusa? 7.05.2021

Zobacz jak przygotować się do szczepienia przeciw na COVID-19? Czego nie wolno robić przed szczepieniem na koronawirusa? Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Odpowiada na wiele pytań, np. czy można pić alkohol i jeść posiłki przed szczepieniem na COVID-19?

Prasówka 6.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak w Chicago mieszka Andrzej Gołota. Oto wspaniały amerykański dom legendy boksu [dużo zdjęć]

Andrzej Gołota nie zdołał wywalczyć tytułu mistrza świata, ale w latach 90. był w ścisłej czołówce wagi ciężkiej i na zawsze zapisał się w historii boksu. Kibice nie mogli doczekać się jego kolejnych walk, które zawsze były emocjonujące. Dziś pięściarz żyje wraz z rodziną w Chicago w USA i nie planuje wracać na stałe do Polski. Jego żona, Mariola, często publikuje zdjęcia z wnętrz ich posiadłości. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak na co dzień mieszka Andrzej Gołota! Tak wypoczywa i mieszka.

📢 Wisła Kraków. Przypuszczalny skład „Białej Gwiazdy” na mecz z Lechem Poznań 8.05.2021

To będzie już ostatni mecz Wisły Kraków w sezonie 2020/2021 w roli gospodarza. W sobotę „Biała Gwiazda” podejmie o godz. 20 Lecha Poznań. Wisła nie zagra w tym meczu w optymalnym składzie, bo kilku zawodników jest kontuzjowanych. Z powodu urazów nie będą mogli wystąpić tacy piłkarzy jak: Vullnet Basha, Adi Mehremić, Patryk Plewka, Maciej Sadlok, Uros Radaković i Kacper Duda. Za kartki pauzuje Łukasz Burliga. Peter Hyballa zmian będzie musiał zatem dokonać przede wszystkim w obronie. Przypuszczalny skład Wisły na mecz z Lechem Poznań prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wieliczka. Ruszył punkt szczepień powszechnych w „Solnym Mieście”. W szybie Regis szczepienia od 15 maja

Punkt szczepień masowych w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce rozpoczął działalność 4 maja, choć nie o tej godzinie, o której planowano, ponieważ opóźniła się dostawa szczepionek. Z kolei otwarcie drugiego w Wieliczce punktu szczepień powszechnych - w szybie Regis Kopalni Soli przesunięto z 8 na 15 maja. W podkrakowskim mieście uruchomiono również specjalną linię busową - C19, która dowozi mieszkańców za darmo na szczepienia.

📢 Pijani i naćpani kierowcy poszukiwani przez policję w Małopolsce [LISTY GOŃCZE]

Policjanci z Małopolski osób, które prowadziły samochód po alkoholu lub narkotykach. Wśród poszukiwanych jest także kobieta Rozpoznajesz kogoś z fotografii? Zgłoś to na policję!
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Z czego i jak się spowiadać? Za te grzechy nie otrzymasz rozgrzeszenia od księdza. Udzielić może go tylko papież

Z czego należy się spowiadać? Z grzechów - to najkrótsza odpowiedź. Są jednak takie grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Za jakie przewinienia nie otrzymacie rozgrzeszenia, lub też udzielić może go tylko papież? Odpowiedź znajdziecie w galerii.

📢 Kraków. Komisja Europejska każe wstrzymywać budowę Cogiteonu. Ministerstwo kultury daje zielone światło

Komisja Europejska nakazała wstrzymanie budowy Centrum Nauki Cogiteon w Czyżynach. Argumenty podnoszone przez KE są już jednak nieaktualne, bo w czwartek 6 maja do małopolskiego urzędu marszałkowskiego dotarła decyzja ministerstwa kultury, że decyzja o wpisie zachodniej części dawnego lotniska w Czyżynach jest ostateczna. Tym samym nie ma już przeszkód prawnych do kontynuowania budowy.

📢 Liszki. Centrum miejscowości zmieni się nie poznania

Centrum Liszek sukcesywnie będzie się zmieniać. Teraz trwają prace w części wsi, w której usytuowane są budynki mieszkalne, banku i Gminnej Spółdzielni. Miejsce to, po opadach, często było podtapiane.

📢 Matura angielski 2021- ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI. Sprawdź jakie były ZADANIA na maturze z angielskiego na poziomie podstawowym [6.05]

W czwartek, 6 maja o 9:00 rozpoczęła się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To dzień, w którym maturzyści piszą już trzeci i ostatni egzamin na poziomie podstawowym. Uczniowie mieli dwie godziny na rozwiązanie zadań. Na egzaminie z angielskiego maturzyści słuchają tekstów po angielsku i w teście wskazują poprawne odpowiedzi dotyczące tych tekstów (również wybierając odpowiedź prawda/fałsz). Dalej – wykazują się też umiejętnością czytania ze zrozumieniem tekstu po angielsku, znajomością gramatyki, słownictwo, a na koniec czeka ich praca pisemna. Wielu z nich spodziewało się, że do napisania będzie list, e-mail, tymczasem w tym roku należało napisać wpis na blog. Sprawdź jakie były ZADANIA na maturze z angielskiego na poziomie podstawowym.

📢 MATURA CKE z angielskiego na poziomie podstawowym [ARKUSZ, KLUCZ ODPOWIEDZI z matury z j. angielskiego] 6.05.2021

MATURA CKE z j. angielskiego: arkusz + klucz odpowiedzi. W czwartek maturzyści napisali maturę z j. angielskiego na poziomie podstawowym. Mamy już pierwsze komentarze oraz arkusz z pytaniami I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI!

📢 FAME MMA 10: karta walk, wyniki. Kasjusz "Don Kasjo" Życiński - Norman Parke walką wieczoru. Gdzie oglądać na żywo Transmisja stream online

Gala Fame MMA 10 odbędzie się 15.05.2021, oto karta walk i wyniki. Gwoździem programu ma być starcie Kasjusz "Don Kasjo" Życiński - Norman "Stormin" Parke, a bardzo elektryzująco zapowiada się też walk o pas wśród kobiet: Marta "Linkimaster" Linkiewicz - Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk. Sprawdź, gdzie oglądać Fame MMA (transmisja na żywo stream online), jak wykupić dostęp PPV

📢 Skutki uboczne po szczepieniach w Małopolsce. Ponad 970 osób zgłosiło niepożądane objawy [raport 6.05]

W całej Polsce do tej pory odnotowano ponad 6700 skutków ubocznych u osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19. W samej Małopolsce 972 osoby zgłosiły, że po szczepieniu wystąpiły u nich niepokojące objawy. Większość z nich na szczęście miała jedynie łagodny charakter, niestety niektóre okazały się być poważne. Sprawdziliśmy, jakie dolegliwości zgłaszali zaszczepieni. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Matura 2021 język angielski p. podstawowy. Wiemy, jakie były pytania na maturze z j. angielskiego. Mamy arkusz i odpowiedzi! 6.05.21

W czwartek 6 maja tegoroczni maturzyści napisali egzamin dojrzałości z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Na egzaminie z angielskiego maturzyści słuchają tekstów po angielsku i w teście wskazują poprawne odpowiedzi dotyczące tych tekstów (również wybierając odpowiedź prawda/fałsz). Dalej – wykazują się też umiejętnością czytania ze zrozumieniem tekstu po angielsku, znajomością gramatyki, słownictwo, a na koniec czeka ich praca pisemna. Wielu z nich spodziewało się, że do napisania będzie list, e-mail, tymczasem w tym roku należało napisać wpis na blog. Mamy już arkusz z pytaniami!

📢 Myślenice. Nowa siedziba Starostwa Powiatowego będzie wygodniejsza i łatwiej dostępna [ZDJĘCIA]

Starostwo Powiatowe już wkrótce ma ogłosić przetarg na wyposażenie nowego budynku dla kilku swoich wydziałów, który powstał przy ul. Drogowców. Władze powiatu planują, że przeprowadzka nastąpi na przełomie lata i jesieni, a klienci będą tam obsługiwani od 1 października.

📢 Kraków. Z nowohuckiej przestrzeni znikają nachalne reklamy, ale nie wszystkie. Przedsiębiorcy mają czas do 29 maja [ZDJĘCIA]

Z dużych szyb jednej z witryn sklepowych na Placu Centralnym zniknęły kolorowe reklamy. Po drugiej strony placu zdjęto również baner szpecący dach jednej z kamienic. To skutki regulacji zawartych w Uchwale o Parku Kulturowym Nowa Huta, które weszły w życie pod koniec listopada ubiegłego roku. Okres przejściowy trwa do 29 maja, oznacza to, że do tej daty z obszaru Parku Kulturowego powinny zniknąć szpecące reklamy, szyldy i tzw. potykacze stojące przed wejściami do sklepów.

📢 Już ponad milion wykonanych szczepień w Małopolsce. Gdzie najwięcej?

W Małopolsce wykonano już milion szczepień, a w pełni zaszczepionych Małopolan jest ponad ćwierć miliona. - Do końca I kwartału w Małopolsce wykonano ponad 512 tys. szczepień, natomiast tylko w kwietniu – 443 tys. Bardzo cieszy mnie, że Małopolanie chcą się szczepić, co szczególnie było widać podczas akcji „Zaszczep się w majówkę”. Dziękuję wszystkim, którzy właśnie poprzez szczepienia przyczyniają się do wspólnej walki z epidemią. Narodowy Program Szczepień w każdym swym wymiarze jest narodowym programem odpowiedzialności – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

📢 Tak mieszka Lech Wałęsa. Zobacz dom byłego prezydenta Polski. Mamy zdjęcia ze środka gdańskiej willi

Lech Wałęsa mieszka w willi w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Samochodem spod jego domu można w 15 minut dojechać nad morze. W domu znajduje się piękny ogród oraz dwie kondygnacje z piwnicą. Zobaczcie jak mieszka Lech Wałęsa! Żyje luksusowo czy skromie? Wszystko na zdjęciach

📢 Proszowice. Spółka z Nowego Sącza zmodernizuje szpital. Przetarg rozstrzygnięty

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Budmex z Nowego Sącza zostało zwycięzcą przetargu na modernizację oddziałów zlokalizowanych w budynku głównym szpitala w Proszowicach. Procedury przetargowe trwały kilkanaście miesięcy.

📢 Promyk nadziei odc. 33. Bahar ucieka porywaczowi. Streszczenie odcinka [07.05.2021]

Suhajla i Ipek nie mogą znaleźć wspólnego języka. Konflikt robi się coraz bardziej poważny. Tymczasem Bahar udaje się uciec. Czy ktoś ją znajdzie? Koniecznie przeczytaj streszczenie 33. odcinka Promyka nadziei, aby poznać szczegóły!

📢 Przysięga odc. 405. Włamanie do domu Emira. Streszczenie odcinka [07.05.2021]

Songul wykorzystuje okazję, aby podstępem zakraść się do domu Emira. Tymczasem Kumru udaje się do firmy Kemala, jak zwykle knując podstęp. Czy ktoś ją "rozgryzie"? Co jeszcze się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 405. odcinka Przysięgi!

📢 Kozacka miłość odc. 108. Koźma jest poważnie chory. Streszczenie serialu [07.05.2021]

Ilia chce udowodnić Oldze, że Nikoła naprawdę ją zdradza. Z kolei Koźma udaje, że jest chory. Jak będzie naprawdę? Czemu Ustinija ma kłopoty? Nie czekaj i już teraz przeczytaj streszczenie 108. odcinka Kozackiej miłości!

📢 Elif odc. 973. Melek spotyka się z różnymi mężczyznami? Streszczenie odcinka [07.05.2021]

Safak jest zawiedziony postawą Jülide. Mówi kobiecie, że nie chce mieć z nią nic wspólnego. Tymczasem Sedat opowiada o Melek obrzydliwe rzeczy. Jak zareaguje matka Elif? Co jeszcze wydarzy się w 973. odcinku Elif? Przeczytaj streszczenie już teraz!

📢 Wielka awaria w ING Bank Śląski. Nie można się zalogować na konto. Nie sprawdzisz, ile masz na koncie

Awaria w ING Bank Śląski. Dzisiaj użytkownicy ING Banku Śląskiego mają problemy z dostaniem się na swoje konta. Dzieje się tak, ponieważ system bankowości internetowej i mobilnej zanotował awarię. - Nie można się zalogować do aplikacji mobilnej, ani ze strony WWW - informują klienci ING.

📢 Betonują park rzeczny Wilga? Aktywiści podnoszą alarm. ZZM: to jeszcze plac budowy, poczekajmy na koniec prac

Społecznikom z Akcji Ratunkowej dla Krakowa nie podobają się efekty prac przy budowie drugiego etapu parku rzecznego Wilga. Najbardziej bulwersuje ich wybudowanie zupełnie nowej ścieżki dla pieszych, co wiązało się z koniecznością usunięcia wielu roślin. W sieci opublikowali zdjęcia, z których wynika, że miejsce straciło swój dziki charakter. W Zarządzie Zieleni Miejskiej przekonują, że to jeszcze plac budowy i aby poczekać na koniec prac. Jego dyrektor Piotr Kempf podtrzymuje swoje stanowisko, że projekt parku rzecznego Wilga realizowany jest w taki sposób, aby ingerencja w dziką przyrodę była jak najmniejsza.

📢 Dobczyce. Korona do zdobycia, czyli spacer z widokiem na zalew i góry [ZDJĘCIA]

Jedyna taka nie tylko w powiecie myślenickim, ale i całym regionie, korona zapory od maja otwarta jest już codziennie, ale nie tylko w weekendy. Między godz. 11 a 21 można spacerować nią podziwiając widok na Zalew Dobczycki i Beskidy.

📢 Koronawirus w Polsce. Fala nieustannie opada, liczba zgonów dalej przeraża [DANE 6.05.2021]

Mamy 6431 nowych, potwierdzonych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 oraz 510 kolejnych ofiar śmiertelnych - takie są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia podane w czwartkowy poranek. W samej tylko Małopolsce odnotowano 481 nowych przypadków zakażeń, zarejestrowano 56 zgonów, do których przyczynił się covid-19.
Dla porównania w miniony czwartek Ministerstwo Zdrowia informowało o 8,4 tysiącach zakażeń oraz 541 nowo zarejestrowanych zgonach.

📢 Nowe artykuły spożywcze wycofane ze sklepów. Olejek konopny zawiera THC, szkło w pesto i inne. GIS wycofuje te produkty ze sklepów 6.05.2021

GIS znów interweniuje. Pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego znaleźli uchybienia w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów kolejne produkty szkodliwe dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w aktualnym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS.

📢 Masz w portfelu takie 100 zł? Sprawdź, czy nie jest warte 10 razy tyle. Niektóre banknoty i monety są naprawdę cenne [LISTA]

Niemal codziennie każdy z nas ma w rękach banknoty i monety. Nie każdy wie jednak, że niektóre nominały mogą być warte więcej niż nominalnie. Warto sprawdzić banknoty i monety, które mamy w portfelu lub domowej skrytce. Po dokładnym przyjrzeniu się seriom i numerom może się okazać, że nasze pieniądze mają wartość kolekcjonerską. Kiedy podczas zakupów bierzemy do ręki resztę, przyjrzyjmy się monetom, bo być może mamy dwuzłotówkę, która warta jest ponad 50 zł. Zobaczcie, co decyduje, że współczesne banknoty i monety mogą być cenniejsze niż ich wartość nominalna.

📢 Kraków. Przed Forum Przestrzenie spore zmiany. Przygotowania do nowego sezonu po lockdownie trwają [ZDJĘCIA]

Jedna z najbardziej znanych miejscówek nad Wisłą, szykuje się do nowego sezonu. Przed Forum Przestrzenie, możemy zobaczyć spore zmiany. Otwarta zostanie letnia kuchnia na świeżym powietrzu. Zrobiono nowy podest, postawiono scenę plenerową. Przeniesiono kontener z napisem ”lato” na drugą stronę i tym samym powiększy się strefa do wypoczynku.

📢 Kraków. Wkrótce miasto zacznie planować Trasę Ciepłowniczą. Którędy pobiegnie nowa droga i linia tramwajowa?

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji budowy Trasy Ciepłowniczej. Wykonawca ma też uzyskać wstępne zgody na realizację tej zapomnianej inwestycji, części III obwodnicy miasta w rejonie Podgórza i Łęgu. Jednym z elementów projektu ma być linia tramwajowa.

📢 Wycofane produkty Odnieś je i zażądaj zwrotu pieniędzy: Biedronka, Lidl, Lewiatan. GIS ostrzega: to niebezpieczna żywność 6.05

Wycofane produkty ze sklepu Biedronka, Lidl, Lewiatana. Ta żywność może być niebezpieczna ostrzega GIS 2021. Zobacz, które produkty zostały wycofane przez GIS w ostaniem czasie. Lepiej zwrócić te produkty do sklepu, mogą być niebezpieczne. Poniżej znajdziecie listę wycofanych produktów w Polsce z popularnych sklepów. Sprawdź

📢 Najdroższe psy. Oto rasy, za które trzeba zapłacić najwięcej. Niektóre kosztują tyle co samochód [ZDJĘCIA] 6.05.2021

Zastanawialiście się nad zakupem rasowego psa? Wbrew pozorom nie jest to taka droga inwestycja! Ceny najdroższych psów wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, choć cena psa znajdującego się na podium może zaskoczyć i zszokować. W galerii przedstawiamy ceny najdroższych ras psów - wszystkie pochodzą z polskich portali sprzedażowych.

📢 500 plus szczepionka. Ruszyły szczepienia na COVID-19 w zakładach pracy. Firmy zachęcają pracowników oferując premie i płatne dni wolne

Polska nie należy do prymusów szczepień na COVID-19: Węgrzy i Brytyjczycy wykonali dotąd dwa razy więcej iniekcji na 100 obywateli niż my. W Unii szybciej od nas szczepią się też Litwini, Niemcy, Hiszpanie, Austriacy, Duńczycy, Estończycy, Włosi, Portugalczycy, Belgowie, Finowie, Szwedzi, Francuzi, Luksemburczycy, Holendrzy i Irlandczycy. Sporą szansę na nadgonienie dystansu daje nam uruchomiona właśnie akcja szczepień w zakładach pracy. Większości pracodawców bardzo zależy na szybkim zabezpieczeniu wszystkich pracowników. Niektórzy stosują zachęty: płatne dni wolne od pracy, a nawet specjalne premie. Wadowicki Maspex wypłaci zaszczepionym po 500 zł.

📢 Nowe zdjęcia z serialu PRZYSIĘGA. Najważniejsze sceny z ostatnich odcinków popularnego tureckiego serialu 6.05.2021

Turecka produkcja "Przysięga" codziennie przyciąga przed telewizory miliony widzów, bacznie śledzących losy m.in. Narin, Kemala i Emira. W ostatnich odcinkach byliśmy świadkami wypadku Narin, który spowodowała jej siostra. Doszło także do bijatyki między Resitem a Emirem. Aby zobaczyć najnowsze zdjęcia z serialu "Przysięga" kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Promyk nadziei. Piękna Gülsah Aydin wciela się w rolę Ipek. Jak wygląda na co dzień? [ZDJĘCIA] 6.05.21

"Promyk nadziei" to najnowsza turecka produkcja, która zastąpiła słynnego "Więźnia miłości". W jedną z głównych postaci, czyli w rolę Ipek, wciela się przepiękna Gülsah Aydin. Aktorka urodziła się w 1990 roku w Stambule. Tam też ukończyła studia na wydziale Public Relations, po których zapisała się na warsztaty aktorskie. Oprócz "Promyka nadziei" zagrała w kilku tureckich serialach. Jak wygląda Gülsah Aydin na co dzień? Przejdź do galerii i zobacz piękne zdjęcia aktorki. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najnowsze zdjęcia z ostatnich odcinków serialu "Promyk nadziei". Najważniejsze sceny i postaci 6.05.2021

"Promyk nadziei" to nowa turecka produkcja, która zastąpiła "Więźnia miłości". Jedno jest pewne - od samego początku w serialu dzieje się naprawdę dużo. Doszło już m.in. do porwania, przetrzymywania dziecka, jak również wypadku. Pamiętacie najważniejsze sceny? Przejdźcie do galerii i zobaczcie najnowsze zdjęcia z "Promyka nadziei".

📢 Horoskop dzienny 2021 byk, baran, rak. Horoskop na dziś, PIĄTEK, 7.05.2021. Sprawdź w codziennym horoskopie, co Cię dziś czeka

Horoskop DZIENNY 2021 na 7 maja. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka.

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych [6.05.2021]

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 Kraków. Zbigniew Wodecki został patronem skweru na Plantach [ZDJĘCIA]

Zbigniew Wodecki, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich artystów, został patronem skweru w Krakowie. W czwartek, 6 maja, w dniu urodzin muzyka, odbyła się uroczystość nadania jego imienia skwerowi na Plantach przy altanie na wysokości ul. św. Marka i Westerplatte. To miejsce, gdzie najchętniej i najczęściej spacerował artysta.

📢 Skomielna Biała. Zgubiony ładunek spowodował utrudnienia w ruchu

W środowy wieczór (po godz. 18) na drodze krajowej nr 28 przed skrzyżowaniem ze "starą" zakopianką (na wysokości ośrodka zdrowia) z jednego z pojazdów spadła część ładunku. Samochód odjechał (kierowca prawdopodobnie nie zauważył zguby), a deski zatarasowały wyjazd z drogi krajowej nr 28 na skrzyżowanie.

📢 Sejm przyjął Fundusz Odbudowy. Miliardy dla Polski. Jak skorzysta Kraków i Małopolska?

We wtorek po południu Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej. W ramach Funduszu Odbudowy do Polski ma trafić 776 mld złotych. Na co pieniądze mogą być przeznaczone w Krakowie i Małopolsce? Chociażby na budowę Centrum Muzyki, a może nawet dwóch Centrów Muzyki. Do tego zakup ekologicznego taboru tramwajowego czy autobusowego.

📢 Wieczysta Kraków awansowała w Pucharze Polski w Małopolsce. Peszko i Majewski strzelili gole w meczu z Beskidem Andrychów

Wieczysta Kraków w meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski pokonała Beskid Andrychów. Na liście strzelców po raz kolejny znaleźli się byli reprezentanci Polski Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Tu jest relacja i zdjęcia z tego spotkania, kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Natalia Fitnesska. Dziewczyna Arkadiusza Tańculi jest gwiazdą Instagrama [ZDJĘCIA]

Natalia, na Instagramie używająca profilu @natalia.fitnesska, jest dziewczyną Arkadiusza Tańculi - aktora i trenera personalnego, który będzie jedną z gwiazd zbliżającej się gali FAME MMA 10. Wielkie emocje wzbudza jego walka z Mateuszem Murańskim (a może bardziej nawet konflikt, zainicjowany przez Jacka Murańskiego - tatę Mateusza), jednak na brak popularności nie narzeka też piękna partnerka Arka. Jej profil na Instagramie śledzi aż 177 tysięcy obserwujących (Tańculi - 218 tys.). Poznajcie Natalię, która w związku z Arkiem już od ponad sześciu lat. >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 TOP 10 trenerek fitnessu na świecie. Najpopularniejsze fit influencerki mają miliony followersów na Instagramie

Najpopularniejsze trenerki fitnessu na świecie mają na Instagramie ponad 12 mln obserwujących. Poznaj najlepsze z najlepszych - 10 najbardziej znanych fit influencerek na świecie. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Wypadek na obwodnicy miasta. Kierowcy w centrum utknęli w wielkich korkach [ZDJĘCIA]

Wypadek na obwodnicy Krakowa przyczynił się do bardzo dużych korków w całym mieście, ponieważ kierowcy omijali autostradę i próbowali przedostać się przez centrum. Kierowcy utknęli w korkach na wszystkich ważniejszych ulicach Krakowa, m.in. na ul. Kamieńskiego, Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Nowohuckiej, Kuklińskiego, Saskiej, al. Powstania Warszawskiego, ul. Grzegórzeckiej, Dietla, Konopnickiej, al. Trzech Wieszczów, Tynieckiej, Praskiej, Księcia Józefa, Kobierzyńskiej, Brożka, Zakopiańskiej, Opolskiej i al. 29 Listopada. Dopiero po 19 sytuacja na drogach się ustabilizowała.

📢 Uwaga! Zaplanowano przerwy w dostawie energii elektrycznej od 6 do 11 maja [LISTA MIEJSC KRAKÓW I OKOLICE] 5.05.2021

Przerwy w dostawie prądu od czwartku 5.05 do wtorku 11.05. Zakład energetyczny poinformował o zaplanowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej w wielu rejonach Krakowa, a także w okolicznych miejscowościach powiatu krakowskiego, wielickiego, myślenickiego, miechowskiego, a także proszowickiego. Możliwe są również awaryjne wyłączenia prądu. W razie zagrożenia lub poważnej awarii należy dzwonić na numer pogotowia energetycznego: 991. Sprawdź, gdzie i kiedy trzeba się przygotować na przerwy w dostawie prądu.

📢 Lidl będzie sprzedawał szybkie testy antygenowe na koronawirusa

Lidl wprowadza do sprzedaży testy wymazowe na koronawirusa SARS-CoV-2. Jak zapewnia sieć wiarygodność testu jest bardzo wysoka - plasuje się na poziomie ponad 98 proc. Do tej pory w sklepach było kupić tylko testy na przeciwciała. W sklepach testy antygenowe mają pojawić się 7 maja.

📢 Kraków. Wypadek śmiertelny na A4 przy węźle z zakopianką. Ciężarówka roztrzaskała się o filar wiaduktu

Wypadek śmiertelny na A4 przy węźle Kraków-Południe łączącego autostradę z zakopianką - informuje policja. W filar wiaduktu nad autostradą uderzył ciężarówka przewożąca kilka ton ziemi. Pojazd rozleciał się po zderzeniu, jego kierowca zginął, zaś towar rozsypał się na jezdnię blokując ruch. W zdarzeniu ucierpiały jeszcze inne osoby z dwóch kolejnych pojazdów.

📢 Czy można sobie wybrać szczepionkę przeciw koronawirusowi? Okazuje się, że to możliwe

Teoretycznie, zgodnie z oficjalnymi informacjami przekazywanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce nie można wybrać sobie szczepionki, którą chce się zaszczepić. W praktyce okazuje się, że można to zrobić bez żadnego problemu. Wystarczy zadzwonić na infolinię 989.

📢 Budowa zakopianki. Wielki rozmach prac na DK47 pomiędzy Rdzawką i Nowym Targiem [ZDJĘCIA]

Trwa budowa 16-kilometrowego odcinka zakopianki od Rdzawki do Nowego Targu. Prace mają ogromny rozmach, co widać zwłaszcza na zdjęciach, gdzie plac budowy sąsiaduje z obecną trasą DK 47. Przejdź do galerii i zobacz aktualny stan robót, który znacznie przyspieszy przejazd zakopianką.

📢 Włamywacze poszukiwani przez policję w województwie małopolskim. Znasz ich? Daj znać policji! [LISTY GOŃCZE]

Publikujemy wizerunki włamywaczy poszukiwanych przez małopolską policję. Wszystkie te osoby policja poszukuje za kradzieże z włamaniem. Może któregoś z nich rozpoznajesz? Jeśli tak - jak najszybciej daj znać policji.

📢 Aż trudno uwierzyć! Takie mogą być skutki uboczne zażywania leków bez recepty!

Ostatnio dużo mówi się o skutkach ubocznych szczepionek. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ze możliwość wystąpienia skutków ubocznych dotyczy każdego lekarstwa, także tych bez recepty. Możliwe skutki uboczne popularnych leków bez recepty mogą was zaskoczyć. Zobaczcie.

📢 Miechów. Minister Andrzej Adamczyk przekazał gwarancje na przebudowę dróg

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk przekazał miechowskim samorządowcom promesy na dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat otrzymał 6,26 mln zł na przebudowę ulicy Podzamcze oraz drogi Racławic do Janowiczek. Gmina Miechów prawie 1,125 mln na przebudowę placu Tadeusza Kościuszki.

📢 Punkty szczepień powszechnych w Dobczycach i Myślenicach już działają [ZDJĘCIA]

Dwa punkty szczepień powszechnych w powiecie myślenickim mieszczą się w Dobczycach (w siedzibie TKKF przy ul. Podgórskiej) i w Myślenicach (w hali sportowej przy ul. Zdrojowej). Pierwszy z nich rozpoczął pracę we wtorek (4 maja) popołudniu, a myślenicki w środę (5 maja) rano. Pierwszy ma na ten tydzień 1500 dawek szczepionki, drugi dwa razy tyle. Wiemy też jakich producentów to szczepionki.

📢 Najtańsze samochody używane na sprzedaż w Małopolsce. Auta do 10 tysięcy zł. Zobacz oferty!

Chciałbyś kupić używany samochód, lecz masz ograniczony budżet? Przejrzeliśmy najnowsze oferty aut używanych z Małopolski do 10 000 zł, które pojawiły się ostatnio na serwisie OLX. Zobacz, może znajdziesz jakiś odpowiedni samochód dla siebie.

📢 Bronisław Cieślak zostanie pochowany w Krakowie. Jest data pogrzebu

Aktor Bronisław Cieślak, który w pamięci widzów zapisał się jako niezapomniany porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się", zostanie pochowany 10 maja (o godz. 13) w Krakowie, na cmentarzu Podgórskim. Informacja ta pojawiła się na stronie krakowskiego Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

📢 Kraków. Użytek ekologiczny na Klinach nie powstrzyma dewelopera. Budowa bloków ruszy w czerwcu

Radni miejscy szykują uchwałę w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego na Klinach. Ten obejmie ponad 18 hektarów. Dla tych terenów obowiązuje plan miejscowy dopuszczający zabudowę, a dodatkowo są wydane pozwolenia na budowę. Grunty, wraz z pozwoleniami, staną się wkrótce własnością spółki MDR Inwestycje 16. Jak mówi nam jej prezeska Julia Bogdanowicz, pozwoli to na rozpoczęcie budowy ok. 30-40 bloków już w czerwcu tego roku. Jeśli budowa miałaby być niemożliwa, to spółka swoje roszczenia szacuje na 300-350 mln zł!

📢 Pożar domu jednorodzinnego we Wrząsowicach. Strażacy gasili ogień cztery godziny

We Wrząsowicach w gminie Świątniki Górne wybuchł pożar domu. Był 4 maja - Dzień Strażaka, gdy do akcji zostali wezwali druhowie z okolicznych jednostek gminnych i strażacy z krakowskiej PSP. Dziewięć zastępów straży pożarnych gasiło ten ogień.

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem 4.05.2021

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Wieś została przesiedlona, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy zostali stamtąd wysiedleni na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Najgroźniejsi przestępcy poszukiwani przez policję w Małopolsce LISTY GOŃCZE

Bardzo duża liczba osób z woj. małopolskiego jest poszukiwana za poważne przestępstwa. Wśród nich są mordercy, gwałciciele, dokonujący rozbojów czy uciekinierzy z więzienia. Mogą być bardzo niebezpieczni. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Jeśli tak, daj znać organom ścigania!

📢 Ruszyły turystyczne kursy MPK do ojcowskiego parku i podkrakowskich dolinek

Pierwsze kursy turystyczne autobusów MPK do znanych i chętnie odwiedzanych miejsc rekreacji miały miejsce w długi majowy weekend. Jednak rekreacji nie sprzyjała pogoda. Deszcz, a miejscami ulewy i silny wiatr niweczył plany wycieczkowiczów dla których przygotowano kursy do Ojcowskiego parku narodowego, Dolinki Będkowskiej w powiecie krakowskim oraz Puszczy Niepołomickiej.

📢 Sułkowice. Centrum ma być bardziej estetyczne i funkcjonalne [WIZUALIZACJE]

Już wkrótce gmina Sułkowice ma ogłosić przetarg na zagospodarowanie placu wokół stojącego w sercu miasta pomnika ofiar pacyfikacji oraz sąsiadującego z nim parku. Projekt powstał na bazie koncepcji przygotowanej przez mieszkankę Sułkowic, studentkę V roku architektury krajobrazu na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie Adrianną Wagułę.

📢 Kraków bije Warszawę! Szokujący wzrost płac. W Małopolsce to już prawie 6,2 tys. zł, a pod Wawelem… 7,7 tys. zł brutto! Kto tyle zarabia?

7729 złotych i 52 grosze - tyle w marcu 2021 r. wyniosło średnie wynagrodzenie (brutto) w Krakowie według GUS. Pierwszy raz w historii pobiliśmy Warszawę, gdzie średnia za marzec wyniosła 7622 zł, a więc o ponad 100 zł mniej. Stolica Małopolski wylądowała tym samym na samym szczycie rankingu płac w polskich metropoliach. Nie byliśmy tam jeszcze nigdy, a w chwili wejścia do Unii Europejskiej nie mieściliśmy się nawet w pierwszej dziesiątce. Dane te mogą szokować wielu pracowników, zwłaszcza w Krakowie, bo w części sektorów i tysiącach firm wcale nie było podwyżek - i to zarówno w pandemii, jak i wcześniej. Ta wysoka przeciętna skądś się jednak wzięła, czyli niektórzy musieli otrzymać w pandemii wręcz gigantyczne podwyżki. Kto? Gdzie jest dziś najwyższa średnia? Jeśli chcesz poznać szczegóły, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wisła Kraków. Piękna dziewczyna piłkarza "Białej Gwiazdy". Oliwia Olechny rozkochała w sobie Jeana Carlosa Silvę ZDJĘCIA

Oliwia Olechny. Tarnowianka, harcerka, modelka. Zachwycająca urodą 21-latka, która skradła serce jednemu z piłkarzy Wisły Kraków - Jeanowi Carlosowi Silvie. Momenty z ich związku pokazuje w swoich mediach społecznościowych, dzięki temu oglądamy m.in. jak uczy swojego chłopaka języka polskiego (swoją drogą, Jean Carlos staje się poliglotą!). Oliwia natomiast zdecydowanie podkreśla, że jej pierwszą sportową miłością wcale nie jest piłka nożna. WIĘCEJ >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Budowa ekspresowej zakopianki idzie szybko do przodu. Zobacz aktualny postęp prac [ZDJĘCIA]

Budowa zakopianki pomiędzy Lubniem i Skomielną Białą znacznie przyspieszyła. Wraz z nadejściem cieplejszych dni budowlańcy wrócili na plac budowy, co przełożyło się na postęp prac. Do zakończenia prac jest wprawdzie coraz bliżej, ale na nową drogę, a przede wszystkim tunel, kierowcy będą musieli sporo jeszcze poczekać.

📢 Kraków. Wypadek na A4. Prawie 10-kilometrowy korek na obwodnicy Krakowa [ZDJĘCIA]

Wypadek na obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Skawina i Stopniem Wodnym Kościuszko - informują służby drogowe. Przejazd obwodnicą jest bardzo utrudniony, utworzył się wielki korek.

📢 Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021. Oto finalistki konkursu, które walczą o tytuł i koronę miss [ZDJĘCIA KANDYDATEK]

45 dorosłych i 22 nastolatki. Tyle pań i dziewcząt będzie walczyć w tym roku o tytuły Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021.

📢 Memy o maturze 2021. Najlepsze i najśmieszniejsze memy o egzaminach maturalnych. Zobacz śmieszne obrazki o maturach z sieci

W poniedziałek rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich maturzystów egzamin dojrzałości, czyli matura. Z tej okazji, na rozluźnienie atmosfery, przedstawiamy najlepsze memy maturalne! Zobaczcie, co o nadchodzących maturach myślą internauci.

📢 Kraków. Tężnia solankowa nad Zalewem Nowohuckim przyciąga krakowian. Przychodzą tu po cieszące oczy widoki i... zdrowie! [ZDJĘCIA]

Tężnia solankowa nad Zalewem Nowohuckim została oficjalnie otwarta na początku lipca 2020 roku (poprzednia spłonęła w 2018 roku). Po jesienno-zimowej przerwie zaczęła działać w piątek, tuż przed majówką. Mimo niesprzyjającej spacerom pogody, mieszkańcy miasta przyszli skorzystać ze zdrowotnych właściwości jednej z krakowskich tężni. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Staw w parku Lotników Polskich przyciąga spacerowiczów. Piękne miejsce do wypoczynku [ZDJĘCIA]

Staw w parku Lotników Polskich cieszy się dużym zainteresowaniem. Na jego terenie prowadzone są jeszcze ostatnie prace wykończeniowe przy budynku, w którym ma znajdować się kawiarnia. Jednak cześć z podestami do spacerowania, drewnianymi ławeczkami i leżakami oraz plażą oddana została do użytku. Zobaczcie nasza galerię.

📢 Proszowice. Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja 5, 10 i 15 lat temu [GALERIA]

Pandemia oraz przebudowa Rynku miejskiego uniemożliwiły w tym roku organizację obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja w takiej skali, jak w latach ubiegłych. Proponujemy zatem przypomnieć sobie, jak wyglądały te uroczystości w niedalekiej przeszłości.

📢 Bronisław Cieślak ostatnie dni życia spędzał w domu pod Krakowem. Tak wyglądał jego azyl [ZDJĘCIA]

2 maja 2021 roku pożegnaliśmy jednego z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Bronisław Cieślak, bo o nim mowa, zapisał się w historii polskiej kinematografii jako niezapomniany porucznik Borewicz z kultowego serialu "07 zgłoś się". Kilka lat temu aktor - pochodzący z Krakowa - zaprosił nas do swojego domu, o którym opowiadał z wielką czułością...

📢 Krakowskie ABSURDY budowlane. Deweloper płakał, jak to wymyślał [zdjęcia] 1.05.2021

W ostatnich dniach głośno jest w Krakowie o inwestycji dewelopera, który w rejonie szpitala Narutowicza postawił dźwig budowlany, który uniemożliwiał loty LPR na szpitalne lądowisko (dźwig został czasowo zdemontowany). W ostatnich miesiącach w Krakowie mieliśmy także sporo innych absurdów budowlanych. Zobaczcie te najbardziej kuriozalne. Kliknij w pierwsze zdjęcie i przeglądaj dalej strzałkami lub wykonując gesty na ekranie smartfona.

📢 Te fryzury na komunię to hit! Zobacz najpiękniejsze upięcia komunijne dla dziewczynek. Zainspiruj się!

Fryzury na komunię coraz częściej są bardzo eleganckie. Nic dziwnego – skoro do Pierwszej Komunii dziewczynki idą w pięknych sukienkach, fryzura też musi do nich pasować. Wizyta u fryzjera lub przyjazd mobilnego fryzjera do domu – tak wygląda poranek wielu dziewczynek idących do Pierwszej Komunii Świętej. Fryzury komunijne czasami przypominają wręcz upięcia ślubne. Co jest teraz w modzie? Zobaczcie najpiękniejsze fryzury na komunię 2021!

📢 Najrzadsze nazwiska żeńskie w Małopolsce. Każde z nich nosi zaledwie kilka pań m.in. z Krakowa, Oświęcimia, Tarnowa. LISTA od A do Ż [01.05]

Do najrzadszych nazwisk żeńskich, które noszą mieszkanki Małopolski, należą m.in.: Całusińska, Anyżek, Fisiorek, Kłapouchy, Łokietek... Wiemy to z zestawienia, które przygotowało dla nas Ministerstwo Cyfryzacji. Otrzymaliśmy listę najrzadszych nazwisk w naszym województwie, wygenerowaną na podstawie najnowszych danych z rejestru PESEL (według stanu na drugą połowę kwietnia 2021 r.). Wybraliśmy te, które nosi zaledwie kilka - nawet tylko dwie albo trzy - kobiet w naszym regionie. Dodatkowo wyszukaliśmy najbardziej nietypowe, oryginalne nazwiska z tej listy. Prezentujemy je na kolejnych slajdach od A do Ż. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Promyk nadziei odc. 32. Bahar zostaje porwana. Streszczenie odcinka [06.05.2021]

Dziewczyna zaginęła. Wszyscy poszukują Bahar. Czy informacja o tym, gdzie się znajduje, okaże się prawdziwa? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i poznać szczegóły, przeczytaj streszczenie 32. odcinka Promyka nadziei!

📢 Kraków. Nie ma zgody konserwator na projekt parku przy Karmelickiej. Trzeba wziąć pod uwagę budowę metra

Monika Bogdanowska, małopolska wojewódzka konserwator zabytków, nie wydała pozytywnej opinii dla projektu parku, który ma powstać w miejscu naziemnego parkingu samochodowego przy ul. Karmelickiej.

📢 Najpiękniejsze psie fryzury z krakowskich salonów. Zobaczcie te cuda! 29.04

Oto fryzury autorstwa mistrzów nożyczek i trymerów z krakowskich salonów pielęgnacji psów. Choć klienci tych salonów fryzjerskich bywają mniej kapryśni niż ich właściciele, z pewnością zabiegi pielęgnacyjne, czesanie i strzyżenie nie należą do ich ulubionych czynności. Zobaczcie najpiękniejsze fryzury z psich salonów. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków z wizualizacji. Tak mogłoby wyglądać miasto, gdyby wypaliły wszystkie plany inwestycyjne

Jak powinien wyglądać Kraków z nowymi drogami, trasami tramwajowymi, liniami metra i obiektami sportu czy kultury, które planowano? Przejdź do GALERII, by zobaczyć w jakim mieście żylibyśmy, gdyby zrealizowano zapowiadane inwestycje. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 MISS Małopolski 2021. One walczą o sławę i koronę miss! Zdjęcia kandydatek 27.04

113 pań walczy o udział w konkursie Miss Małopolski 2021, właśnie trwa półfinał konkursu. W finałowej rywalizacji udział weźmie 30 najpiękniejszych. Zdecydowaną większość wybierze jury konkursu, kilka dziewcząt może się dostać do finału dzięki głosowaniu sms-owym. Jak wyglądają kandydatki do tytułu Miss? Które z nich awansują?

📢 Proszowice 20 lat temu cz. 5. Ulica 3 Maja [GALERIA]

W piątej części prezentacji fotografii, wykonanych w Proszowicach u schyłku XX wieku przypominamy, jak wyglądała wtedy główna ulica miasta, 3 Maja oraz obiekty przy niej zlokalizowane.

📢 Rolnik szuka żony 8. Kim są uczestnicy nowego sezonu programu? Życiorysy kandydatów są pełne niespodzianek! [ZDJĘCIA]

Niedawno rozpoczęła się już ósma edycja programu "Rolnik szuka żony." W pierwszym (zerowym) odcinku mieliśmy okazję poznać wszystkich uczestników starających się o udział w programie i znalezienie miłości swojego życia. Kto dostanie szansę na miłość? Sprawdźcie, kim są uczestnicy nowej edycji "Rolnik szuka żony"!

📢 Wieczysta Kraków - skład wiosna 2021. Sławomir Peszko i spółka walczą o awans z klasy okręgowej [KADRA, TRANSFERY, SYLWETKI PIŁKARZY]

Wieczysta Kraków - kadra na rundę wiosenną 2021. Sławomir Peszko i jego koledzy z ekipy z ul. Chałupnika w marcu mieli rozpocząć drugą część rozgrywek w grupie II klasy okręgowej Kraków (z uwagi na regulacje pandemiczne start ligi opóźni się). Celem drużyny, naszpikowanej gwiazdami, jest awans. Zobacz, kto będzie walczył o przepustkę do IV ligi. Są zmiany kadrowe, klub przeprowadziły transfery. Tutaj znajdziesz zdjęcia i sylwetki piłkarzy Wieczystej. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te osoby nie powinny dostać szczepionki przeciwko COVID-19 - uważają specjaliści. Sprawdź, czy jesteś na liście

Kto nie powinien otrzymać szczepionki przeciwko COVID-19? O czym należy koniecznie poinformować lekarza przed szczepieniem na koronawirusa? Sprawdź, czy jesteś na liście osób, które nie powinny zostać zaszczepione.

📢 Kraków. Wielka Hala Forum w Hotelu Forum prawie gotowa do otwarcia! Byliśmy już w środku! [ZDJĘCIA]

To będzie nowe, wyjątkowe miejsce na gastronomiczno-koncertowo-imprezowej mapie Krakowa. Hala Forum w budynku dawnego Hotelu Forum szykuje się do otwarcia. Byliśmy w środku w trakcie ostatnich prac. Gdyby nie ta przeklęta pandemia, już w ten weekend byłoby tu smacznie i gwarno... Musimy jednak poczekać do wakacji, ale już zobaczcie zdjęcia - te wnętrza imponują!

📢 Próbna matura z chemii 2021 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [KLUCZ ODPOWIEDZI]

W sobotę 10 kwietnia odbyła się próbna matura z chemii, przygotowana przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sprawdźcie klucz odpowiedzi z próbnej matury z chemii 2021.

📢 Drewniane domki do kupienia w Małopolsce do 200 tys. Najciekawsze oferty wraz ze zdjęciami. Marzysz o drewnianym domku? Sprawdź galerię!

Kto z nas nie chciałby mieszkać w małym, przytulnym, drewnianym domku z widokiem na piękny las lub jezioro i poczuć się jak w góralskiej opowieści? Nie trzeba jechać w góry, żeby spełnić to wyobrażenie - w naszych okolicach też znajduje się wiele drewnianych domków, które można kupić nawet za kilkadziesiąt tysięcy! Przejrzeliśmy oferty drewnianych domów do kupienia w Małopolsce i przedstawiamy Wam te najlepsze. Ceny nie sięgają wyżej niż 200 tys. zł!

📢 Matura próbna 2021. Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Co było na egzaminie? [ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI]

Stacjonarnie, ale w pełnym reżimie sanitarnym uczniowie piszą matury próbne. Licealiści mają już za sobą wszystkie obowiązkowe przedmioty, teraz będą się mierzyć z tymi, które wybrali dodatkowo. 8 marca czas na języki nowożytne, w tym na język angielski na poziomie rozszerzonym. Jakie zagadnie się pojawiły? Sprawdź.

📢 Matura próbna 2021 ANGIELSKI. Mamy arkusz CKE z j. angielskiego p. podstawowy [ZADANIA, ARKUSZE] 5.03.21

Za nami próbna matura 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Mamy już arkusz z zadaniami i pytaniami.

📢 Park rzeczny Wilga odmieniony, już dostępny dla mieszkańców. "Zagospodarowany z poszanowaniem przyrody"

Zakończył się pierwszy etap prac w parku rzecznym Wilga. Jak przekonuje Zarząd Zieleni Miejskiej, "naturalny teren został zagospodarowany z poszanowaniem przyrody". Park jest dostępny dla wszystkich. Przy ławkach znajdują się specjalne zatoczki, dzięki którym osoby poruszające się na wózkach będą mogły wspólnie ze swoimi bliskimi odpocząć w cieniu drzew.

📢 Elif - obsada. Aktorzy tureckiego serialu. Poznaj wszystkich bohaterów!

„Elif” to aktualnie jeden z najchętniej oglądanych tureckich seriali w Polsce. Sprawdźcie galerię i poznajcie najważniejszych bohaterów serialu „Elif”!

📢 MEMY o maseczkach i koronawirusie. Zobacz najlepsze memy o zakrywaniu ust i nosa [MEMY, ZDJĘCIA]

16 kwietnia został wprowadzony obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Internauci nie zawiedli i stworzyli mnóstwo zabawnych memów. W galerii publikujemy na najlepsze. Sprawdźcie!

📢 Kraków. Dobiegają końca prace w parku rzecznym Wilga [ZDJĘCIA]

Kończą się prace związane z budową Parku Rzecznego Wilga. Nowy park obejmuje obszar Lasku Kopty od ul. Rzemieślniczej do ul. Brożka.

📢 Kluby nocne i dyskoteki - kiedy znów będą otwarte? Kiedy wrócą imprezy? Bary i restauracje będą działać, a co z nocnymi lokalami?

Kiedy zostaną otwarte krakowskie kluby nocne i dyskoteki? Na razie są zamknięte na głucho z powodu pandemii koronawirusa. Ich ponowne otwarcie raczej nie nastąpi szybko. Jak słyszymy, niektóre z nich nie widzą szansy powrotu do normalności w tym roku. Tymczasem rząd ogłosił kolejny etap odmrażania gospodarki. Od poniedziałku (18 maja) znów pójdziemy do restauracji. Ale o ponownym otwarciu klubów i dyskotek na razie cisza.

📢 Próbna matura z chemii 2020 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [ARKUSZE]

Matura z chemii 2020. W sobotę 4 kwietnia uczniowie zmierzą się z próbną maturę z chemii przygotowaną przez naukowców z Wydziału Chemii UJ wspólnie z "Dziennikiem Polskim". Pamiętajcie, że o godz. 12 opublikujemy klucz odpowiedzi.

📢 Matura z chemii 2019 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [ODPOWIEDZI]

Matura z chemii 2019. W sobotę, 30 marca na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się próbna matura z chemii, przygotowana przez naukowców z Wydziału Chemii UJ. Prezentujemy odpowiedzi z próbnej matury z chemii 2019.

📢 Matura z chemii 2018 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [ODPOWIEDZI]

Matura z chemii 2018. W sobotę, 7 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się próbna matura z chemii, przygotowana przez naukowców z Wydziału Chemii UJ. Prezentujemy klucz odpowiedzi próbnej matury z chemii 2018.

📢 Filmowa uroda dawnych Niepołomic

Kultura. Miasto zagrało w teledysku Zauchy, „Układzie krążenia”, „Potopie” i „Liście Schindlera”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Od 15 maja bez maseczek, ale tylko na powietrzu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie