Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 już w połowie marca. Kiedy odbędą się poszczególne części? [HARMONOGRAM] 8.03.21

Natalia Urzędowska
Natalia Urzędowska
Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 odbędzie się w trybie stacjonarnym
Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 odbędzie się w trybie stacjonarnym Fot. Łukasz Gdak
Już w połowie marca rozpoczną się próbne egzaminy ósmoklasisty, przygotowujące uczniów do testu w maju. Zdający zmierzą się z językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym nowożytnym. Jak dokładnie wygląda harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021? Ile czasu zostanie przeznaczone na napisanie poszczególnych części? Odpowiadamy.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Harmonogram

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpią do pisania próbnych egzaminów już w połowie marca. Będzie to kolejno:

  • 17 marca 2021 (środa), godz. 9:00 – język polski (120 min.)
  • 18 marca 2021 (czwartek), godz. 9:00 – matematyka (100 min.)
  • 19 marca 2021 (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne (90 min.)

Warto podkreślić, że próbny egzamin ósmoklasisty jest nieobowiązkowy. W dodatku o jego zorganizowaniu decyduje osobno dyrekcja każdej ze szkół. Wybiera także wydawnictwo, z którym zostanie przeprowadzony test.

Materiały Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Materiały przygotowane przez CKE obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie zostaną udostępnione dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO oraz/lub serwisów OKE przeznaczonych dla dyrektorów szkół.

Oprócz tego materiały dot. próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 zostaną udostępnione na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, o godz. 9:00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w diagnozie w szkole.

Próbny egzamin ósmoklasisty w trybie stacjonarnym

Testy diagnostyczne, według zaleceń, powinny odbyć się w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu. Jak podkreśla Ministerstwo Edukacji i Nauki, diagnoza musi zostać przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

Brak ocen za podejście do próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021

Centralna Komisja Egzaminacyjna zaznacza, ze test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. dania uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Za nieuzasadnione uważa się wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów.

Czy tematy maturalne wyciekły?

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
BBC

Witam, uważam, że na maturach powinny być jakieś detektory aby wykryć czy ktoś ma takie urządzenie na egzaminie?

https://www.spyshop.pl/mikrosluchawka-toppro-z-petla-indukcyjna-bt-3-506.html

G
Gość

Uważam, że w tym roku egzaminy powinny zostać odpuszczone. Te dzieci naprawdę są w sytuacji tragicznej. Nie oszukujmy się online są źle uczeni. Dlaczego rząd nie chce postawić się w ich sytuacji? Z angielskiego niewiele zostało zmienione to mydlenie oczu.

Dodaj ogłoszenie