Proszowianka wygrywa z Eklerem Baranówka na starcie okresu przygotowawczego

Aleksander Gąciarz
Rafał Ciesielski należał do najlepszych na boisku
Rafał Ciesielski należał do najlepszych na boisku Aleksander Gąciarz
W pierwszym sparingu przed nowym sezonem piłkarze Proszowianki pokonali w Opatkowicach aklasowy Ekler Baranówka 3:0. W zespole gospodarzy zabrakło kilku zawodników i skuteczności, bo z przebiegu gry wynik spotkania powinien być o wiele wyższy.

Decyzja o przełożeniu spotkania ze środy na czwartek okazała się trafna, bo boisko zdążyło obeschnąć i mecz odbył się przy doskonałej pogodzie. Trenerski duet Mariusz Bienias – Mariusz Głąbicki miał do dyspozycji 14 piłkarzy, w tym testowanego bramkarza, który być może zastąpi w kadrze Cypriana Baranowskiego. O umiejętnościach nowego golkipera nie da się jednak zbyt wiele powiedzieć, gdyż w II połowie, gdy pojawił się na boisku, goście zaledwie kilka razy przedostali się pod proszowicką bramkę.

W Proszowiance zabrakło w czwartek m. in. Sebastiana Gorczycy (jest na wakacjach), Macieja Przeniosło (praca), Adama Wilka, Kacpra Kwietnia i przymierzanego do zespołu Patryka Krawca (wszyscy są chorzy). Z gry tymczasowo zrezygnował Adrian Kaczor, a Mateusz Stanek zmaga się z urazem. Nową twarzą w zespole jest Szymon Kwiecień z Płomienia Kościelec, który pewnie uznałby występ za bardzo udany, gdyby w końcówce pierwszej połowy wykorzystał doskonałe podanie Arkadiusza Krawca i celnie strzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

Ponieważ w Proszowiance od dłuższego czasu kontuzjowani są Mateusz Bednarz i Szymon Chwał i obaj nie zagrają jesienią...

- Największy problem mamy w tej chwili z obsadą lewej obrony – mówi trener Bienias, który postanowił wypróbować na tej pozycji nominalnego napastnika Adama Rokitę. Ten już w 9. minucie wykazał się... instynktem strzeleckim, wykańczając efektownym uderzeniem dośrodkowanie Rafała Ciesielskiego z rzutu rożnego.

O ile do przerwy zawodnicy Eklera próbowali się odgryzać gospodarzom, wyprowadzając kontry, po zmianie stron nie mieli już zbyt wiele argumentów. Proszowianka stworzyła mnóstwo doskonałych okazji bramkowych, z których wykorzystała dwie. Dokonał tego Jakub Chwał, który po kilku nieudanych próbach wreszcie ustawił prawidłowo celownik. Jego koledzy też mieli problemy z trafieniem do siatki w prostych wydawałoby się sytuacjach, ale ważne, że te były. Precyzja ma przyjść w połowie sierpnia, gdy proszowianie zagrają mecz pucharowy z Prądniczanką, a następnie otworzą sezon ligowy pojedynkiem ze Świtem Krzeszowice.

Proszowianka – Ekler Baranówka 3:0 (1:0)

1:0 Rokita 9, 2:0 J. Chwał 73, 3:0 J. Chwał 75

Proszowianka: O. Kot – Wrona, H. Kot, Kozerski, Rokita – J. Chwał, Wąsowicz, Ciesielski, Polański, S. Kwiecień – A. Krawiec oraz Wieczorek, Kopeć i testowany bramkarz

Ekler: Rynczak – Socha, Poplatek, Wierzbiński, Kaczmarczyk – Kurowski, Moryc, Otrębski, Matławski, testowany I – testowany II oraz Kącki, Ł. Grabski, Grzywacz, Miazga, Chaładaj

Wirus ASF wykryty w kolejnym województwie!