Proszowice, Miechów. Po wyborach czas na zmiany w urzędach

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Od lewej: Zbigniew Daros, Iwona Wójcik, Jacek Tomasik i Elżbieta Grela. Po wyborach wszyscy zmienili swoje funkcje
Od lewej: Zbigniew Daros, Iwona Wójcik, Jacek Tomasik i Elżbieta Grela. Po wyborach wszyscy zmienili swoje funkcje Aleksander Gąciarz
Udostępnij:
Po wyborach znana jest obsada najważniejszych miejsc na lokalnych stanowiskach. Zmiany generalnie niewielkie, choć jest nowy burmistrz w Nowym Brzesku i nowy starosta miechowski. A co poniżej? Na razie wiadomo niewiele poza tym, że zmiany będą

Pierwsza z nich wynika z faktu, że dotychczasowy zastępca wójta gminy Słaboszów, Paweł Osikowski, został wicestarostą miechowskim. Jego dotychczasowa szefowa, Marta Vozsnak powiedziała nam jednak w ubiegłym tygodniu, że dotąd nie podjęła jeszcze decyzji o tym, kto będzie jej nowym zastępcą. Na razie zatem jest na tym stanowisku wakat. - Na pewno będę chciała, aby była to osoba kompetentna i mająca doświadczenie samorządowe, ale personalnie nikogo jeszcze w tej chwili nie wskażę - usłyszeliśmy.

Nowego powołania nie wyklucza również wójt Kozłowa Jan Zbigniew Basa. Wynika to jednak nie tyle z powyborczych układanek, ale faktu, że obowiązek posiadania zastępcy wójta lub sekretarza nałożył na gminy ustawodawca. Tymczasem poprzedni wójt Kozłowa, Jacek Rzeźnicki, zmarł w trakcie minionej kadencji i jak dotąd nie ma jego następcy. - Niewykluczone, że decyzja w tej sprawie zapadnie po Nowym Roku. Bardziej skłaniam się jednak do powołania sekretarza niż zastępcy wójta - mówi Jan Z. Basa i dodaje, że w tej chwili obowiązki sekretarza sprawuje Anna Nowak, kierownik referatu osobowego w Urzędzie Gminy.

Kwestia przyszłego zastępcy burmistrza wzbudza też ogromne zainteresowanie w Proszowicach. I to w sytuacji, gdy sprawująca tę funkcję Iwona Latowska normalnie pełni swoje obowiązki. Tymczasem na tzw. giełdzie pojawiają się co rusz to nowe nazwiska jej potencjalnych następców. Często są to osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością, które przecież od początku popierało kandydaturę Grzegorza Cichego. - Ja mogę powiedzieć w tej chwili tylko tyle, że nie otrzymałam wypowiedzenia z pracy, choć jestem pewna, że wkrótce je dostanę - powiedziała nam w piątek Iwona Latowska.

Proszowice. Fragment miejscowości

Proszowice wiele lat temu. Jak wyglądały? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Osoba najlepiej w tej kwestii zorientowana, czyli sam burmistrz Grzegorz Cichy, zachowuje się bardzo dyplomatycznie. - Niewielkie zmiany personalne w urzędzie będą, ale żadne decyzje nie zostały podjęte - mówi.

Z jego wypowiedzi podczas przedwyborczej debaty mieszkańcy wyciągnęli jednak jednoznaczny wniosek, że dojdzie do zmiany wiceburmistrza. - Nie wykluczam, że wobec czekających nas potężnych inwestycji będę potrzebował kogoś z przygotowaniem technicznym, znającego się na procedurach przetargowych - zapowiedział.

Decyzje personalne są też oczekiwane w Nowym Brzesku, gdzie nowy burmistrz Krzysztof Madejski będzie zapewne chciał dobrać sobie nowych współpracowników. Tuż po złożeniu ślubowania prosił, by jeszcze poczekać na ogłoszenie decyzji.

W tej chwili zastępcą burmistrza jest Jacek Zawartka, który jest zatrudniony na umowę na czas nieokreślony. Sam jednak przyznał w piątek, że decyzję o jego odwołaniu burmistrz może podjąć w każdej chwili.

Po ostatniej sesji proszowickiej Rady Powiatu zmienił się skład powiatowego zarządu. Pozostał starosta Grzegorz Pióro i niepełnoetatowy członek zarządu Piotr Janczyk. Wicestarostę Zbigniewa Darosa zastąpiła Elżbieta Grela, a etatowy członek zarządu Jacek Tomasik zwolnił swoje stanowisko i pozostaje ono nieobsadzone.

Starosta Pióro tłumaczy, że fakt braku etatowego członka zarządu wynika z potrzeby dokonania oszczędności. Są one potrzebne w kontekście konieczności wypłacenia należnych odpraw odchodzącym członkom zarządu. - Nie wykluczam, że w przyszłości kształt zarządu zmieni się. Na razie dokonaliśmy nowego podziału obowiązku pomiędzy trzy, a nie cztery osoby. Zobaczymy, jak to będzie funkcjonować. Czy podołamy wszystkiemu w trójkę - zapowiada starosta.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Koniec z plastikiem - za 3 lata będzie nielegalny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Autentyczny Pan Abnegat
Jakież szczere komusze buzie widzę na powyższym zdjęciu.
Na pohybel skurwysynom!!!!
(wasz autentyczny Głos Rozsądku)
O
OSIEDLE NR 1
Pana Andrzejczyka, wybrałby panu kasztanki, ha, ha, ale pan sie boi madrych ludzi......
j
jarek
Ja mogę powiedzieć w tej chwili tylko tyle, że nie otrzymałam wypowiedzenia z pracy,
No tak , jakie wypowiedzenie ? toż funkcje te są powoływane i odwoływane a nie jakieś wypowiedzenie.
n
naśladować
A ja zdradziłem żonę i nic się nie stało, ona za to poszła z innym
d
dopiro leser
takigo jak ty lesera to od wojny nie było pisoc nie umisz a glupio godosz pieronie do sskoly nie chodzil a jo chlopok z pesela i lubie tych co na zdjyciu
d
dla zdrajcy
Jeszcze nie teraz bo temat gorący ale pan . W.A zacznie grzac du.e już w innym miejscu a J.G już grzeje
M
Mieszkaniec
Gdzie idzie teraz na "ciepłą posadkę" ten przewodniczący ? PO p.Tomasik ? MożeDo Koniuszy ? Czy może do Pałecznicy? Czy moźe do centrali PO ? A co z tymi 2-ma radnymi na słynnej sesji powiatowej co zachowywali się inaczej niż podpisana koalicja PIS z KPR ?
O
O ZDRADE
Zdrada – świadome złamanie przysięgi lub odstępstwo od przyjętych (przez siebie, najbliższe osoby lub daną społeczność) norm czy wartości, działanie przeciwko tym normom i wartościom, zaparcie się ich, a także jawna lub skryta ich negacja. Człowiek dopuszczający się zdrady określany jest mianem zdrajcy. Zdrada może dotyczyć poszczególnych osób lub całej społeczności, wobec których zdrajca ma trwałe zobowiązania lub ponosi za nie odpowiedzialność
o
o zdrade i intrygi
Co robią W.A i J.G? jeden wyleciał podczas sesji z Pisu a drugi lada moment wyleci.
W
WIELKA RADOŚĆ!!!!
Dobrze, że mamy jeszcze mądrych ludzi którzy nie dopuścili kpr i pis do władzy. Jeszcze raz dziękujemy.
m
miejscowy
Zazdrosne puste łby, weźcie się do roboty a nie zazdrośćcie ludziom posad bo samemu trzeba było startować a nie obmawiać ludzi.
M
Mieszkaniec
jo nie chciołem KPR bo to są oszusty i cwaniaki a jo takich nie popierom i basta. KPR by porozdawało stanowiska leserom i pajacom a tego bym nie wytrzymoł.
p
poza Pisem
Pytam co robi sprzedawczyk w.a i jego koleżka j.g przez małe,
M
Mądry
Zamknąć to sobie możesz ryja ale ty głupi i prosty chamie! A teraz won z tego forum łachmyto!
Z
Znafca
Zamknąć podłe ryje wszyscy ale to już zamykam dyskusję
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie