Przebudowa na Wielickiej

Redakcja
Udostępnij:
Od 11 lipca do 31 sierpnia ma trwać przebudowa ul. Wielickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Kosocicką. Wyłączona zostanie północna część jezdni, a ruch skierowany z drogi technologicznej (obecnie używana) na jezdnię południową - w dwóch kierunkach. Zlikwidowana zostanie przęłączka między jezdniami ul. Wielickiej dla relacji z Wieliczki i ul. Mała Góra do ul. Kosocickiej (zamiast tego nawrotka na wysokości Domu Pogodnej Jesieni). Z kolei 17 lipca rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z przyłączami); potrwa do 31 października - poinformowano nas w Wydziale Koordynacji i Inwentaryzacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Podbipięty - Klasztorna: budowa dojazdów do mostu Wandy - do 31 sierpnia; jeden pas ruchu (ruch dwukierunkowy) na ul. Podbipięty, w rejonie skrzyżowania.
   Ul. Sucharskiego: zamknięta (od potoku Serafa do ul. Jędrzejczyka) - z powodu budowy kanalizacji sanitarnej; prace zaplanowane są do 15 listopada. Na ulicę wjazd tylko dla autobusów MPK oraz pojazdów mieszkańców. Objazdy: ul. ks. Popiełuszki, Weigla i Jędrzejczyka.
   Most Powstańców Śląskich: remont torowiska i nawierzchni. Utrzymany ruch samochodowy, ale tylko z ul. Starowiślnej w kierunku Podgórza, jednym pasem o szerokości 3 metrów (przez most nie jeżdżą tramwaje). Objazdy: ul. Zabłocie i mostem Kotlarskim oraz ul. Nadwiślańską, Brodzińskiego, Przy Moście, mostem Piłsudskiego i Podgórską. Dla ułatwienia wyjazdów z ul. Przy Moście do Legionów, na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna. Prace mają tam trwać do 31 sierpnia.
   Ul. Dobrego Pasterza - modernizacja układu drogowego do 15 października. Ruch jednokierunkowy od al. 29 Listopada do ul. Strzelców (objazdy w przeciwnym kierunku - ul. Lublańską lub Strzelców i Powstańców).
   Ul. Piłsudskiego: przebudowa ulicy wraz z torowiskiem tramwajowym; zamknięty przejazd przez Aleje z ul. Piłsudskiego w al. Focha; na al. Krasińskiego ruch w tym rejonie ma być prowadzony dwoma pasami, a jednym pasem (jednokierunkowo) od al. Krasińskiego, ul. Piłsudskiego do Czapskich (mogą być jeszcze okresowo dodatkowe ograniczenia; obejmują one też ul. Retoryka - między ul. Smoleńsk a Piłsudskiego). Zamknięty został wyjazd z ul. Garncarskiej na ul. Piłsudskiego, a objazd prowadzi ul. Krupniczą i Wenecja. Na ul. Jabłonowskich ruch dwukierunkowy od ul. Garncarskiej do Czapskich. Na ul. Straszewskiego, w rejonie budowy, ruch jednym pasem i dodatkowa sygnalizacja świetlna. Wprowadzono też strefę B na ul. Straszewskiego - od Franciszkańskiej. Na ul. Straszewskiego mijanka w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Wstrzymany ruch tramwajowy między filharmonią a ul. Karmelicką. Przebudowa ma się zakończyć do 1 sierpnia.
   Rynek Główny: przebudowa jezdni od ul. Brackiej do Szewskiej. Zamknięty wjazd na Rynek z ul. św. Anny i Wiślnej. Prace potrwają do 11 lipca. Od 15 lipca roboty od ul. Szewskiej do św. Jana (do 16 sierpnia) i wtedy zamknięty zostanie wjazd na Rynek z ul. Szczepańskiej i Sławkowskiej
   Ul. Stelli-Sawickiego: wykonywanie kanalizacji opadowej; utrudnienia do 30 sierpnia.
   Ul. Myślenicka: budowa kanalizacji opadowej; zamknięty odcinek od ul. Leczniczej do rowu Wróblowickiego. Objazdy: ul. Sawiczewskich, Landaua, Niewodniczańskiego; na skrzyżowaniu ul. Niewodniczańskiego, Krzyżańskiego i Myślenickiej zmiana pierwszeństwa. Prace do 31 lipca.
   Ul. Mazowiecka, Świętokrzyska, Sienkiewicza: remont skrzyżowania. Jeden kierunek ruchu na ul. Mazowieckiej, Świętokrzyskiej - od al. Słowackiego do Wrocławskiej. Objazdy: do al. Słowackiego - Wrocławską i Śląską; do al. Kijowskiej - Wrocławską oraz Wrocławską, Śląską, al. Słowackiego, Łobzowską, Kazimierza Wielkiego; do ul. Mazowieckiej - Kazimierza Wielkiego, al. Słowackiego. Prace do 31 października.
   Ul. Nowohucka: remont mostu nad Wisłą; utrudnienia w ruchu do 31 sierpnia.
   Ul. Nowohucka - Ciepłownicza: ograniczenia w ruchu (prowadzony po zmodernizowanej części jezdni) do 31 lipca.
   Ul. ks. Jancarza, Mikołajczyka, Srebrnych Orłów i Piasta Kołodzieja: remont torowiska (także zwężenia jezdni) do 14 sierpnia.
   Ul. Górnickiego: zamknięcie przejazdu (do 15 lipca) przez most z powodu remontu; objazdy: ul. Pachońskiego, Mackiewicza, Opolską, Pleszowską.
   Ul. Opolska - 29 Listopada: wykonywanie (nocą) nawierzchni chodników na estakadzie. W trakcie prac zamykany będzie (etapami) jeden pas ruchu - do 12 lipca.
   Ul. Szparagowa - zamknięta do 31 sierpnia z powodu budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami; trzeba korzystać z objazdów: ul. Christo Botewa, Półłanki i Rączną.
   Ul. Ujastek Mogilski: budowa stacji paliw oraz pasów włączenia; ograniczenia w ruchu do 15 lipca.
   Ul. Smolki: remont nawierzchni na odcinku od Kalwaryjskiej do Zamoyskiego. Odcinek ten będzie zamknięty do 15 lipca.
   Ul. Wielicka, Kosocicka i Mała Góra: w kierunku Rzeszowa i centrum trzeba jechać po nowych drogach technologicznych. Z ulicy Kosocickiej na Wielicką możliwy jest skręt tylko w prawo (na Rzeszów), podobnie jak z ul. Mała Góra (do centrum). Do ul. Mała Góra objazdy prowadzą - od ul. Wielickiej - ul. Teligi i Ćwiklińskiej. Prace, związane z budową estakady, planowane są tam do końca roku.
   Ul. Rączna: budowa kanalizacji sanitarnej (około 130 metrów); utrudnienia w ruchu przewiduje się tam do 31 sierpnia.
   Ul. Wrony: budowa kanalizacji sanitarnej - ulica częściowo zamknięta dla samochodów (I etap od Warchałowskiego do pętli autobusowej). Roboty zaplanowano do 31 sierpnia.
   Ul. Wrocławska, Czyżewskiego, Radzikowskiego, Stachiewicza i Wybickiego: budowa tunelu w nasypie kolejowym. Zamknięta dla ruchu jest ul. Czyżewskiego, a ul. Wrocławska zwężona po stronie jednostki; ograniczenia dotyczą też ruchu pieszego (zajęta część chodników od strony os. Azory). Wprowadzono objazdy: ul. Bronowicką, Rydla, Radzikowskiego, Wrocławską, Kijowską, Kazimierza Wielkiego. Z tunelu wyjazd tylko na ul. Wybickiego (i z ul. Wybickiego wjazd w tunel), gdyż do 31 sierpnia zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Stachiewicza z ul. Radzikowskiego (z tych ulic nie można wjechać do tunelu ani z tunelu wjechać na nie) i trzeba korzystać z objazdów. Budowa tunelu do 30 listopada.
   Ul. Klimeckiego - Dekerta: modernizacja układu drogowego, przebudowa ul. Klimeckiego. Prace do 30 listopada.
   Ul. Wrobela: budowa kanalizacji sanitarnej - od Christo Botewa do Rącznej; utrudnienia w ruchu do 30 sierpnia.
   Ul. Zwierzyniecka - ul. Straszewskiego: utrudnienia w ruchu z powodu budowy hotelu.
   Ul. Półłanki: zamknięta ulica w rejonie skrzyżowania z ul. Rączną, z uwagi na wykonywanie dojazdów do mostu Wandy (i prace związane z odwodnieniem). Ruch pieszy i kołowy odbywa się równoległą tzw. drogą technologiczną. Prace potrwają do 30 sierpnia. (J.ŚW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie