Przepustka na mistrzostwa Europy

(ART)
Kolarstwo górskie. Zawodami w Warszawie rozpoczęła się rywalizacja w cyklu Skandia Maraton Lang Team. W inauguracji miejsca na podium wywalczyli kolarze z Krakowa i okolic.

Wyścig na najdłuższym dystansie (grand fondo, 83 km) wygrała Monika Żur ze Skomielnej Białej (4F Scott Racing Team). O ponad 9 min wyprzedziła klubową koleżankę Paulę Gorycką z Suchej Beskidzkiej. Obie Małopolanki zapewniły sobie miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy w maratonie, które odbędą się 10 maja w Singen (Niemcy). Wśród mężczyzn triumfował Piotr Konwa (4F Scott).

Trasa była bardzo szybka i piaszczysta. Na początku było nerwowo, ale udało mi się odjechać z grupką kolegów. Później jechałam już samotnie i udało mi się wygrać – powiedziała Żur, dla której to kolejny w tym sezonie sukces w maratonie. Wcześniej zwyciężyła w Michałowie koło Białegostoku w eliminacji Maratonów Kresowych, zaliczanej do Pucharu Polski.

Na średniej trasie (medio, 63 km) w zmaganiach kobiet trzeci czas dnia uzyskała Karolina Kukuła (AGH Cycling Team Kraków). Do najszybszej Zofii Rzeszutek (Baszta Bytów) straciła 5.37 min. Biorąc pod uwagę kategorie wiekowej, nasza zawodniczka zwyciężyła w K-2 (19-35 lat).

Kolejne zawody Skandia Lang Team Maraton odbędą się 16 maja w Krakowie. W tegorocznym cyklu przewidziano 7 imprez, finał zaplanowano na 3 października w Kwidzynie.