Przygotowania do strategii

Redakcja
Udostępnij:
- Największą w tej chwili naszą inwestycją jest budowa kompleksu oświatowego w Borzęcinie Górnym. Powstaje okazała hala sportowo-widowiskowa. W przyszłości będą w niej mogły być organizowane zgrupowania drużyn sportowych. W Borzęcinie budujemy także gimnazjum. Oddanie obu inwestycji planuje się na wrzesień 2001 roku.

Rozmowa z CZESŁAWEM MAŁKIEM, zastępcą wójta Gminy Borzęcin

- Jakie inwestycje realizuje obecnie borzęciński samorząd?
W Bielczy powstaje natomiast nowy obiekt szkoły podstawowej. W tej miejscowości trwa także budowa wodociągu. W Borzęcinie Dolnym gmina urządza sieć boisk sportowych i remontuje remizę OSP. W Łękach rozbudowuje się miejscową szkołę. Ponadto ze środków popowodziowych planuje się remont dróg gminnych poprzez uzupełnienie powłoki bitumicznej, a także rozpoczęcie prac nad projektem wodociągów i kanalizacji w kompleksowym zakresie.
- Czy na te wszystkie prace starcza pieniędzy w gminnym budżecie?
- Nasza gmina do najbogatszych nie należy. Nasz roczny budżet opiewa na nieco ponad 7 milionów złotych. Staramy się jednak tak gospodarzyć, aby za zagwarantowane na inwestycje pieniądze jak najwięcej zrobić. Nie ustajemy też w wysiłkach, aby ściągnąć środki z zewnątrz na gminne przedsięwzięcia. Złożyliśmy odpowiednie wnioski do różnych instytucji i fundacji. Pierwsze efekty, choćby w postaci przyznania kolejnej transzy środków popowodziowych, są już widoczne.
- Kiedy można się spodziewać powstania strategii rozwoju gminy Borzęcin?
- Wkrótce. Prace nad nią rozpoczęliśmy wraz z Małopolskim Stowarzyszeniem Doradztwa Rolniczego. W maju i czerwcu planowane są sesje strategiczne z udziałem liderów lokalnej społeczności. Wspólnie będziemy się starać wypracować kierunki rozwoju borzęcińskiej gminy do 2015 roku. Posiadanie strategii ułatwi nam niewątpliwie zdobywanie funduszy pomocowych dla Borzęcina.
- Czy w strategii będziecie kłaść nacisk także na rozwój przedsiębiorczości?
- Oczywiście. Już teraz na terenie gminy działa wiele zakładów. Mamy firmy wykonujące usługi w zakresie robót budowlanych, stolarstwa i transportu. Zapraszając potencjalnych inwestorów, oferujemy ulgi podatkowe oraz wszechstronną pomoc ze strony władz gminnych. Gmina dysponuje terenami do wykorzystania. M.in. dysponujemy kompleksem o powierzchni 39 hektarów w miejscowości Borzęcin Łazy z możliwością wykorzystania na działalność przemysłową.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie