MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyznają znak jakości Spichlerz Koronny. To okazja, żeby docenić lokalne produkty

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Twórcy wyrobów lokalnych mają szanse na zdobycie znaku jakości Spichlerz Koronny. To opatentowana marka - wyróżnienie potwierdzające wartość lokalną danego produktu. Nabór wniosków do drugiej edycji znaku jakości rozpoczęła Lokalna Grupa Działania Korona Północnego Krakowa. Wnioski przyjmuje do 4 lipca 2020 r.

FLESZ - Ogród na balkonie

od 16 lat

Wyróżnieniem Spichlerz Koronny mogą być objęte szczególne miejsca i produkty z gmin Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś, Zielonki. W ubiegłym roku znak przyznano 10 podmiotom z terenu pięciu gmin. Doceniono punkty gastronomiczne- restauracje, miejsca produkcji ciast, miodów, win, żurów, a także gospodarstwo oferujące własne przetwory.

- W tym roku zapraszamy kolejne lokalne podmioty do ubiegania się o Spichlerz Koronny. Celem znakowania produktów i usług jest: wsparcie przedsiębiorczości opartej na zasobach lokalnego środowiska, wyróżnienie produktów i usług o najwyższej jakości, wartościowych dla budowania marki lokalnej Spichlerz Koronny - informują organizatorzy z LGD Korona Północnego Krakowa.

Przy okazji ważne jest tworzenie sieci współpracy i wspólna promocja produktów i usług oznakowanych tym znakiem, wymiana wiedzy i doświadczeń przy wdrażaniu i promocji marki z partnerami lokalnymi oraz zewnętrznymi na poziomie krajowym i międzynarodowym. Uzyskanie znaku ma być także motywacją do podnoszenia jakości wyróżnionych produktów i usług.

O prawo do używania i posługiwania się znakiem jakości Spichlerz Koronny mogą ubiegać się organizacje, stowarzyszenia oraz przedsiębiorcy posiadający siedzibę lub działający na obszarze LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.

Znak jakości będzie przyznawany w czterech kategoriach: a) produkty spożywcze; b) usługi gastronomiczne i noclegowe oraz oferty turystyczno-rekreacyjne; c) produkty rękodzielnicze i użytkowe; d) lokalnych wydarzenia edukacyjne, kulturalne i promocyjne.
Wzory wniosków są na stronie internetowej LGD Korona Północnego Krakowa. Można je składać bezpośrednio w biurze LGD (ul. Włodzimierza Szomańskiego 1, 32-091 Zagórzyce Dworskie) lub w formie elektronicznej (jako skan) na adres [email protected].

Powiat krakowski. Spichlerz Koronny za wyjątkowe produkty i usługi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski