Radna prostuje ścieżki

Redakcja
Udostępnij:
Fakt dorabiania przez nią i przez innych radnych, zleceniami płaconymi z budżetu miasta, stał się tematem coraz bardziej natarczywych uwag w klubach radnych, a podczas ostatniej sesji złożone zostały w tej sprawie stosowne zapytania.

NOWY SĄCZ

   Radna Zofia Pieczkowska, lider opozycyjnego wobec obecnych władz miasta ugrupowania "Sądecki Dialog" postanowiła w specjalnym oświadczeniu przekazanym do redakcji "Dziennika" dać odpór mnożącym się plotkom o jej naruszającej prawo działalności jako projektanta sieci ulic w mieście.
   Pikanterii uwagom czynionym pod adresem radnej dodaje fakt, że jest ona członkiem Komisji Infrastruktury Rady Miasta, kierunkującej zadania inwestycyjne w mieście i mającej wpływ na podział budżetu. Podczas ostatniej sesji w interpelacjach zażądano pełnej informacji o przypadkach opłacania radnych z budżetu miasta na podstawie bezpośrednich lub pośrednich zleceń.
   - Wobec prób zastraszania mnie plotkami na temat mojej działalności zawodowej w połączeniu ze sprawowaniem mandatu radnej, pozwalam sobie przekazać informację, że projektuję ulice w Nowym Sączu od 1967 roku. A więc już 35 lat poczytuję sobie za zaszczyt, że mogę służyć wiedzą i doświadczeniem mojemu miastu. Od czasu, kiedy jestem radną, nie prowadzę działalności gospodarczej - napisała Zofia Pieczkowska w oświadczeniu.
   Radna wyjaśnia dalej, że od maja 2001, a więc od obowiązywania nowych przepisów zabraniających radnemu brania zleceń od Zarządu Miasta, takich zleceń od władz miasta i Miejskiego Zarządu Dróg nie bierze.
   - Dla przekazania pełnej wiedzy o mojej, prowadzonej w pełni zgodnie z prawem, działalności zawodowej, podaję niżej wszystkie dochody jakie osiągałam w latach 1995-2002 z projektowania, oraz jakie prace projektowe dotyczące ulic w Nowym Sączu wykonywałam w latach obecnej kadencji Rady Miasta - pisze radna Pieczkowska.
   Z zestawienia wynika, że od 1995 do 2002 roku z tytułu zleceń projektowych zarobiła 132.100 zł. W tej kwocie zarobki z tytułu zleceń dotyczących ulic w Nowym Sączu, w obecnej kadencji rady, od 1999 roku do dziś, wyniosły w sumie 42.240 zł.
   W rozmowie z nami Zofia Pieczkowska odparła zarzuty, jakoby traktowała budżet miasta jako łatwe źródło dochodu, co stawia ją jako radną w dwuznacznej sytuacji. Zwróciła uwagę, że zanim została radną, miała więcej zleceń, a jej pomysły jako radnej z reguły nie są realizowane. Nie ma więc mowy o sterowaniu budżetem pod własne potrzeby.
   - Postanowiłam sama uciąć plotki, bo sądzę, że postępuję uczciwie. Nie chcę, by szczypali mnie gdzieś na boku. Wykonuję określony zawód i nie uważam, by zarabianie w ten sposób było naganne.
   Wczytując się w przedstawione przez Zofię Pieczkowską tabele, nie sposób nie zauważyć, że po wejściu w życie w maju 2001 roku przepisów ograniczających bezpośrednie zlecenia z miasta, radna Pieczkowska brała je dalej, ale już za pośrednictwem firmy usług projektowych.
Wojciech Chmura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie