Radwańska jest już w ćwierćfinale

TENIS. Agnieszka Radwańska miała tylko drobne problemy z awansem do ćwierćfinału turnieju WTA Tour, rozgrywanego na kortach w Stuttgarcie. Polka pokonała Węgierkę Gretę Arn 6:3, 6:4.

Na zdjęciu archiwalnym, Agnieszka Radwańska podczas meczu z Venus Williams FOT. AP PHOTO/WILFREDO LEE

Krakowska tenisistka awans wywalczyła jako pierwsza zawodniczka turnieju. Przypomnijmy, że Radwańska w Stuttgarcie miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej trafiła na niżej notowaną Arn i ją pokonała.

W pierwszym secie Radwańska potrzebowała pół godziny, żeby zakończyć tę partię. Problemy, choć niewielkie, pojawiły się dopiero w drugim secie.

Co prawda Radwańska przełamała Węgierkę w pierwszym gemie, ale po chwili Arn zrobiła to samo. Gdy Węgierka wygrała gema po swoim serwisie, pierwszy raz w tym pojedynku objęła prowadzenie (2:1).

To obudziło jednak Radwańską. Polka ponownie przełamała rywalkę przy stanie 5:4, by w kolejnym gemie zakończyć cały mecz. Warto dodać, że krakowianka wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

Problemy Radwańskiej w drugim secie mogły być spowodowane tym, że mecz z Arn był pierwszym spotkaniem Polki na kortach ziemnych w tym sezonie. Poza tym trzeba pamiętać, że Radwańska ostatnio tylko trenowała. Przed turniejem w Stuttgarcie miała bowiem aż trzy tygodnie przerwy.

Teraz polska tenisitka będzie musiała poczekać na ćwierćfinałową rywalkę. Będzie nią albo Chinka Na Li, albo tenisistka z Uzbekistanu Akgul Amanmuradowa. Starcie obu pań zaplanowano na dzisiaj, natomiast ćwierćfinał zostanie rozegrany w piątek.