Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Razem dla Miechowszczyzny walczy o radę powiatu i trzy fotele wójtów i jeden burmistrza

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Z komitetu Razem dla Miechowszczyzny startują w wyborach starosta Jacek Kobyłka (z lewej) i wicestarosta Paweł Osikowski
Z komitetu Razem dla Miechowszczyzny startują w wyborach starosta Jacek Kobyłka (z lewej) i wicestarosta Paweł Osikowski Aleksander Gąciarz
Zakończyła się rejestracja list wyborczych przed zaplanowanymi na 7 kwietnia wyborami samorządowymi. W związku z tym rozpoczynamy prezentację list komitetów, które w swoich planach mają walkę o miejsca w miechowskiej Radzie Powiatu. Na początek jeden z lokalnych komitetów, czyli Razem dla Miechowszczyzny, firmowany przez wicestarostę miechowskiego Pawła Osikowskiego. To z tej listy będzie kandydował obecny starosta miechowski Jacek Kobyłka.

Komitet wystawia listy kandydatów we wszystkich trzech okręgach, w których będą wybierani radni powiatowi. W okręgu nr 1, obejmującym gminy Gołcza i Charsznica, liderem jest kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej przy Urzędzie Gminy w Gołczy Artur Zwoźniak. Kolejne miejsca zajmują natomiast Urszula Sajdak-Farry, Adam Wolny, Robert Paluch, Urszula Jasłowska, Katarzyna Magiera i Iwona Durbas.

W okręgu nr 2 (Książ Wielki, Kozłów, Słaboszów) liście przewodzi obecny wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Krawiec, a drugi jest starosta miechowski Jacek Kobyłka. Kolejne miejsca przypadły Urszuli Korytowskiej, Sławomirowi Glabie, Danucie Gajos i Dorocie Dubaj.

Wreszcie w okręgu miechowsko-racławickim jedynką jest wicestarosta Paweł Osikowski, za którym znajdują się Waldemar Jakubas, Beata Błaszczyk, Ewa Zadęcka, Monika Marzec, Kamil Dąbrowski, Renata Oleksy, Marcin Włudarz, Ignacy Grabowski i Marcin Durman.

KWW Razem dla Miechowszczyzny wystawia też listy kandydatów do rad gmin tam, gdzie zamierza walczyć o stanowiska wójtów i buremistrza. W gminie Słaboszów jego kandydatką jest urzędująca wójt Marta Vozsnak, w Kozłowie Wojciech Rożek, a w Charsznicy Szymon Kubit. Kandydatem komitetu na stanowisko burmistrza Książa Wielkiego jest Krzysztof Capiga.

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski