MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty i korki w Krakowie. Przebudowa Kocmyrzowskiej, zamknięcie Darwina i kolejne, nowe prace w mieście

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej łączy się z budową nowej trasy S7 w Krakowie
Przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej łączy się z budową nowej trasy S7 w Krakowie Wojciech Matusik
Trwa przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej. Inwestycja polega na przełożeniu sieci ciepłowniczej, ale wiąże się też z poprawą jakości tej wylotówki z miasta oraz budową krakowskiego odcinka trasy S7. To z kolei wiąże się z zamknięciem ulicy Darwina i zmianami w ruchu w tym rejonie Krakowa. Pogoda może nie sprzyja pracom drogowym, ale codziennie urzędnicy miejscy informują o nowych frontach prac rozpoczynanych w Krakowie. Zobaczcie, gdzie napotkacie drogowców w mieście.

Przebudowa Kocmyrzowskiej

Kontrakt polegający na rozbudowie ul. Kocmyrzowskiej na odcinku od węzła Grębałów do ul. Bukszpanowej, modernizacji torowiska, przebudowie i powiększeniu pętli tramwajowej, a także budowie i przebudowie infrastruktury sieci podziemnych realizowany jest na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kraków na podstawie porozumienia z Gminą Miejską Kraków podpisanego w lipcu 2021 roku. Wartość kontraktu z wykonawcą, firmą Gülermak wynosi 55,72 mln zł.

Ulica Kocmyrzowska zapewnia połączenie pomiędzy już rozbudowaną drogą wojewódzką nr 776 w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, a aktualnie budowaną drogą ekspresową S7, która stanowić będzie fragment czwartej obwodnicy drogowej miasta.

Obecnie miasto we współpracy z GDDKiA realizuje pierwszy z odcinków – od węzła Grębałów do ul. Bukszpanowej. Po zakończeniu inwestycji, ul. Kocmyrzowska posiadać będzie dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, obustronne zieleńce z planowanymi nasadzeniami drzew i krzewów oraz drogi dla pieszych i rowerzystów. Co niezmiernie ważne, w ramach zadania przebudowana zostanie linia tramwajowa, a w miejscu pętli tramwajowej „Wzgórza Krzesławickie” powstanie pętla tramwajowo-autobusowa wyposażona w terminal pasażerski. Powstanie w ten sposób wygodny węzeł przesiadkowy, którego brakuje w tej części miasta. Ponadto zostanie przebudowana podziemna infrastruktura techniczna, a sieć kanalizacji opadowej zostanie uzupełniona o zbiornik retencyjny.

Budowa S7: zamknięcie ul. Darwina, zmiany w kursowaniu autobusów

Na przełomie kwietnia i maja czekają utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w związku z budowaną drogą ekspresową S7. Od 27 kwietnia do 5 maja zamknięta będzie ulica Karola Darwina w rejonie skrzyżowania z ul. Kocmyrzowską. Swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 110 i 160.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

 • nr 110 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Aleja Przyjaźni” – ... – ul. Kocmyrzowska, ul. Łowińskiego, ul. Blokowa, ul. Lubocka – ... – „Węgrzynowice”
 • nr 160 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Aleja Przyjaźni” – ... – ul. Kocmyrzowska, ul. Łowińskiego, ul. Blokowa, ul. Lubocka – ... – „Ruszcza”.

Budowa S7: dwa tygodnie bez tramwajów na ul. Kocmyrzowskiej

Od 22 kwietnia do 5 maja będą trwały prace przy podłączaniu nowego układu torowego w rejonie węzła drogi S7 do istniejącego torowiska na ulicy Kocmyrzowskiej. W tym czasie ruch tramwajów na tej ulicy zostanie wstrzymany, a linie nr 1 i 5 zostaną skierowane do pętli przy rondzie Hipokratesa – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Zmiany w komunikacji tramwajowej:

 • linia nr 1 – będzie kursować po trasie objazdowej: „Cichy Kącik” – ... – rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, al. Andersa, ul. Broniewskiego – „Rondo Hipokratesa”
 • linia nr 5 – będzie kursować po trasie objazdowej: „Krowodrza Górka” – ... – rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, al. Andersa, ul. Broniewskiego – „Rondo Hipokratesa”.

Zastępcza komunikacja autobusowa:

 • linia nr 701 – będzie kursować bez zmian na trasie „Czyżyny Dworzec” – „Wzgórza Krzesławickie”.

Nowe miejsca postojowe powstają na ulicy Zuchów

Trwa budowa nowych miejsc postojowych na ulicy Zuchów, która rozgranicza nowohuckie osiedla Ogrodowe i Wandy. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu, a inwestycja zakończy się w maju.

Przy ul. Zuchów – wzdłuż budynków nr 7 i 8 – powstają nowe miejsca postojowe. Prace podziemne zostały zakończone, teraz układana jest kostka klinkierowa.

Od 19 lutego obowiązują zmiany w organizacji ruchu: zakaz parkowania po stronie budynków nr 7 i 9 oraz lokalne zawężenia jezdni.

Roboty są realizowane w ramach programu budowy miejsc postojowych, a ich koszt to ok. 777 tys. zł.

Dodatkowe przystanki autobusowe w rejonie Olszy

Trwa budowa nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Dla ułatwienia przesiadek już od najbliższej soboty, 20 kwietnia, w rejonie ronda Polsadu zostaną wyznaczone dodatkowe przystanki „Olsza II” dla linii autobusowych nr 129, 138, 159 i 172.

Dodatkowe przystanki:

 • Linia autobusowa nr 129 w kierunku „Czyżyn Dworca” będzie zatrzymywać się na przystanku „Olsza II” 72
 • Linie autobusowe nr 138 i 172 w kierunku „Kombinatu” będą zatrzymywać się na przystanku „Olsza II” 02
 • Linia autobusowa nr 159 w kierunku „Osiedla Piastów” będzie zatrzymywać się na przystanku „Olsza II” 74.

Zamknięcie ul. Widłakowej

Od poniedziałku, 22 kwietnia br. remontowany będzie fragment ulicy Widłakowej (dzielnica VIII – Dębniki). Pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Nakładka bitumiczna ułożona zostanie na odcinku między budynkami nr 13A – 30. Prace asfaltowe potrwają do piątku, 26 kwietnia br. i prowadzone będą w godz. 8.00 – 15.00. W tym czasie ulica będzie zamknięta dla ruchu (objazd ul. Falistą), autobusy będą kursować na trasie skróconej do przystanku „Widłakowa” – szczegóły na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

W sobotę, 27 kwietnia br. drogowcy realizować będą ostatnie prace wykończeniowe (utwardzenie pobocza, uprzątnięcie terenu po robotach) – możliwe lokalne zawężenia.

Roboty wykończeniowe na moście Dębnickim

W środę, 24 kwietnia br. przystąpimy do robót wykończeniowych na chodnikach na moście Dębickim, pojawią się zmiany w organizacji ruchu dla pieszych i rowerzystów. Realizacja prac uzależniona od warunków pogodowych.

Remont mostu Dębnickiego zakończył się pod koniec listopada 2023 r. Ze względu na panujące wówczas niesprzyjające warunki atmosferyczne, na chodnikach ułożona została jedynie tymczasowa warstwa z żywicy, która miała zabezpieczyć tę część mostu przed ewentualnymi uszkodzeniami. Teraz przystępujemy do prac związanych z ułożeniem docelowej na nich nawierzchni.

Roboty realizowane będą w dwóch etapach:

– w pierwszym – od środy, 24 kwietnia br. wykonawca przystąpi do prac na chodniku od strony Wawelu – od ok. godz. 07.00, piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z tej części mostu, potrwają one do wtorku, 30 kwietnia,

– w drugim – po weekendzie majowym – od poniedziałku, 6 maja br prace od strony Salwatora, również zamknięcie, potrwają one do soboty, 11 maja.

Warunkiem wykonania robót w podanych terminach, jest brak opadów atmosferycznych.

Przebudowa fragmentu ul. Wierzyńskiego zakończy się szybciej

Trwa przebudowa ulicy Kazimierza Wierzyńskiego na odcinku od ul. Balickiej do ul. prof. Myczkowskiego. Według najnowszych informacji, które przekazuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, inwestycja zakończy się szybciej niż planowano – będzie to koniec sierpnia.

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie jednokierunkowego odcinka ul. K. Wierzyńskiego – od ul. prof. S. Myczkowskiego do ul. Wapiennik, przebudowę dwukierunkowego odcinka ul. K. Wierzyńskiego – od ul. Balickiej do ul. Wapiennik, budowę skrzyżowania równorzędnego z wyniesioną tarczą, przebudowę chodników, oświetlenia, budowę poboczy, przebudowę istniejących dojść oraz zjazdów do posesji. W ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz przebudowana sieć wodociągowa.
Postęp robót (stan na 20 marca):

Wykonawca zakończył roboty ziemne i wykonanie podbudowy jezdni na całym zakresie prac. Trwają roboty brukarskie – droga jest przejezdna dla mieszkańców i służb ratunkowych, wjazd od strony ul. Balickiej odbywa się w dwóch kierunkach.
Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

Obowiązują zmiany w organizacji ruchu – połówkowe zamknięcie południowej strony ul. K. Wierzyńskiego, na odcinku od ul. Wapiennik do wjazdu do szkoły podstawowej, przy utrzymaniu ruchu jednokierunkowego (w kierunku ul. Balickiej). Dla kierowców objazdy ulicami: Balicką, majora Łupaszki.

Powstanie chodnik na ul. Bogucianka

W przyszłym tygodniu ruszą prace na fragmencie ul. Bogucianka (Dzielnica VIII – Dębniki) – budowa chodnika. Od czwartku, 25 kwietnia br. zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Robotami objęty zostanie odcinek o długości ok. 420 m, począwszy od skrzyżowania z ul. Benedyktyńską i Bolesława Śmiałego do skrzyżowania z ul. Walgierza Wdałego.

W ramach zadania m.in.: powstaną chodniki dla pieszych, przebudowane zostaną zjazdy oraz niezbędne sieci uzbrojenia terenu, powstanie system kanalizacji deszczowej, pojawi się nowe oświetlenie.

Roboty rozpoczną się od prac związanych z przebudową uzbrojenia terenu w rejonie tarczy skrzyżowania ul. Bogucianka, Bolesława Śmiałego i Benedyktyńskiej. W czwartek, 25 kwietnia br. od ok. godz. 06.00 wprowadzony zostanie tu ruch wahadłowy. Do dyspozycji kierowców pozostanie pas szerokości ok. 3 m. Ruch kierowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz ręcznie przez uprawnionych pracowników. W rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Istniejące przejście dla pieszych oraz przystanki autobusowe Tyniec przeniesione zostaną w tymczasową lokalizację – w rejon budynku nr 19. Informacje o zmianach w komunikacji miejskiej na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Droga będzie zamykana naprzemiennie, raz wschodnia, raz zachodnia jezdnia – w pierwszej kolejności wyłączona z ruchu zostanie część wschodnia (kierunek Kraków). Prace w tym zakresie potrwają ok. miesiąca. Następnie wykonawca przystąpi do realizacji prac instalacyjnych oraz drogowych – począwszy od skrzyżowania z ul. Benedyktyńską i Bolesława Śmiałego do skrzyżowania z ul. Walgierza Wdałego. Planowane jest wówczas zajęcie (na ok. 4 miesiące) całej szerokości jezdni oraz chodnika (dopuszczony ruch pojazdów budowy oraz możliwy dojazd do posesji na zamkniętym odcinku drogi). Wyznaczone zostaną objazdy, dla ruchu kołowego: Bolesława Śmiałego, autostradą A-4, Skotnicką, obwodnicą – DK 44 oraz Tyniecką. Dla rowerzystów ul.: Zakleśnie, Obrony Tyńca, Bolesława Śmiałego.

Całość prac potrwa do końca grudnia br., a ich koszt to ok. 5,3 mln zł.

Będzie lepsza nawierzchnia na fragmencie al. Solidarności

Przebudowa al. Solidarności (Dzielnica XVIII – Nowa Huta) odsunęła się w czasie, aby poprawić komfort kierowców, na jej fragmencie wymieniona zostanie nawierzchnia. Zyskają również piesi i rowerzyści. Prace ruszyły na początku marca, pojawiły się zmiany w organizacji ruchu.

Aktualizacja 16.04.2024 r.

Prace w rejonie skrzyżowania z ul. Bulwarową zostały zakończone. Drogowcy kontynuują roboty przy krawężnikach na wysokości skrzyżowania z al. Przyjaźni oraz ul. Mierzwy – aktualnie po stronie os. Centrum B. Obowiązują miejscowe zawężenia. W środę, 17 kwietnia br. ekipy brukarskie pojawią się po drugiej stronie al. Solidarności – od strony ul. Mierzwy.

Będzie nowy asfalt na fragmencie ulicy Ślicznej

W poniedziałek, 22 kwietnia, na fragmencie ul. Ślicznej rozpocznie się odtwarzanie nawierzchni po przejazdach samochodów ciężarowych. Wymiana asfaltu potrwa do soboty, 27 kwietnia.

22 kwietnia o godz. 7.00 wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy – od ul. Kantora do wjazdu prowadzącego do budynków nr 34A–B (dopuszczony ruch pojazdów budowy). Dodatkowo na odcinku planowanych prac wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się.

Prace potrwają do soboty, 27 kwietnia – przywrócenie przejazdu nastąpi ok. godz. 17.00.

Objazd wyznaczono ulicami: Śliczną, Ostatnią i Kantora.

Prace na ul. Banacha, tak pojadą autobusy linii nr 193

Od 22 do 28 kwietnia prowadzone będą prace budowlane przy ulicy Stefana Banacha na Górce Narodowej. W tym czasie wstrzymany zostanie ruch pojazdów, a autobusy linii nr 193 będą kursować w obu kierunkach z pominięciem przystanku „Papierni Prądnickich”.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Od 22 do 28 kwietnia ulica Banacha będzie wyłączona z ruchu bezpośrednio przed torowiskiem tramwajowym po stronie wschodniej. Ruch samochodowy poprowadzony będzie trasą objazdową: ul. Papierni Prądnickich, al. 29 Listopada i ul. Banacha. Zmiana nie wpłynie na ruch tramwajów.

Ruch pieszych zostanie utrzymany – po południowej lub po północnej stronie zamkniętego odcinka, w zależności od stanu prac.

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Banacha spowoduje też zmiany w kursowaniu komunikacji autobusowej. W tym czasie autobusy linii nr 193 będą kursować w obu kierunkach z pominięciem przystanku „Papierni Prądnickich”. Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Zmiana organizacji ruchu ma związek z pracami poprawkowymi na trasie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Remont drogi wewnętrznej na osiedlu Piastów

Trwa remont drogi wewnętrznej przy budynku nr 25 na os. Piastów. Robotami objęta jest jezdnia, a także pobliski parking.

Na czas prac wprowadzono zakaz parkowania.

Rozbudowa ul. Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej – zaawansowanie prac

Od września ubiegłego roku trwa rozbudowa ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej. Oto najnowsze informacje o zaawansowaniu robót, które przekazał wykonawca robót.

Prace nadal koncentrują się na przebudowie i budowie infrastruktury podziemnej – stan zaawansowania robót dla sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej określane są na ok. 70 proc., a pozostałe na ok. 40 proc..
Zaawansowanie prac (aktualizacja: 4 kwietnia):

Wykonano:

 • wykonano odcinek kanalizacji deszczowej długości około 30 mb wraz z przyłączami i wpustami deszczowymi
 • kontynuowano prace na sieci gazowej w rejonie ul. Stelmachów 50, dn225
 • prowadzono prace w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej na odcinku S19-S20
 • kontynuowano prace w zakresie budowy kanałów technologicznych na ul. Piaskowej
 • kontynuowano prace w zakresie sieci oświetlenia ulicznego
 • kontynuowano prace w zakresie budowy kanalizacji tłocznej PP160 w kierunku przepompowni
 • prowadzono prace w zakresie sieci teletechnicznej na ul. Piaskowej, przewieszenia kabli na nowe słupy celem uwolnienia frontu robót dla budowy kanalizacji deszczowej
 • kontynuowano przepięcia na sieci wodociągowej na ul. Stelmachów
 • trwały prace rozbiórkowe i utrzymaniowe.

Prace planowane do wykonania:

 • kontynuacja prac na sieci kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej
 • kontynuacja prac na sieci gazowej na ul. Stelmachów
 • kontynuacja prac na sieci oświetlenia terenu
 • kontynuacja prac związanych z wykonaniem kanału technologicznego
 • kontynuacja prac na przyłączach sieci wodociągowych
 • przepięcia na sieci wodociągowej
 • kontynuacja prac rozbiórkowych elementów kolidujących.

Zmiany w organizacji ruchu:

Ulice: Jordanowska (od ul. Łokietka do ul. Stelmachów), Stelmachów (od ul. Jordanowskiej do ul. Piaskowej) oraz Piaskowa (od ul. Stelmachów do ul. Chełmońskiego) zostały zamknięte dla ruchu ogólnego. Dla mieszkańców utrzymany został jeden kierunek ruchu (w stronę ul. Chełmońskiego). Wyznaczone zostały objazdy ul.: Chełmońskiego, Conrada i Łokietka.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: przebudowę jezdni, budowę: chodników, zjazdów, miejsc postojowych, placów do zawracania, zatok autobusowych, przystanków autobusowych i wiat przystankowych oraz budowę dwóch skrzyżowań (typu rondo) ulic: Jordanowska – Stelmachów oraz Chełmońskiego – Piaskowa.

Zadanie obejmuje również budowę towarzyszącej infrastruktury technicznej oraz niezbędną przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej w zakresie sieci: wodociągowej, energetycznej, oświetlenia ulicznego, gazowej, teletechnicznej i kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Inwestycję realizuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa wspólnie z Wodociągami Miasta Krakowa SA. Koszt to ok. 36,2 mln zł (w tym: Zarząd Dróg Miasta Krakowa ok. 30,8 mln zł, Wodociągi Miasta Krakowa ok. 5,4 mln zł). Umowny termin zakończenia prac, które wykonuje firma AG System sp. z o.o., to czerwiec 2025 r.

Prace dofinansowane są z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach projektu: „Przebudowa drogi w ciągu ulic: Piaskowej, Stelmachów i Jordanowskiej oraz remont ul. Marii Konopnickiej na odcinku mostu Dębnickiego w Krakowie”.

Nocne zamknięcie ulicy Obrońców Krzyża

W nocy z 17/18 kwietnia (środa/czwartek) i 18/19 kwietnia (czwartek/piątek), ze względu na realizację serialu “Fundacja”, zamknięty zostanie odcinek ul. Obrońców Krzyża od ul. Bogdana Łyszkiewicza do przystanku Arka 02 w godz. 20:00 – 4:30. W tym czasie zostaną wprowadzone poniższe zmiany w funkcjonowaniu linii KMK:

 • linie 123, 132, 139, 193 i 601 będą kursować po trasach czasowo zmienionych (w obu kierunkach): Mały Płaszów P+R / Kombinat / Lesisko / Zajezdnia Bieńczyce – … – Obrońców Krzyża – Kocmyrzowska – Al. Generała Andersa – Broniewskiego – Mikołajczyka – … – Mistrzejowice / Dworzec Główny Zachód / Przybyszewskiego / Górka Narodowa P+R / Mydlniki Wapiennik P+R;
 • na zmienionym odcinku trasy linie będą obsługiwać dodatkowo przystanki:
 • w kierunku Małego Płaszowa P+R / Kombinatu / Lesiska / Zajezdni Bieńczyce: Rondo Hipokratesa 07 , DH Wanda 03 , Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego 08;
 • w kierunku Mistrzejowic / Dworca Głównego Zachód / Przybyszewskiego / Górki Narodowej P+R / Mydlnik Wapiennik P+R: Teatr Ludowy 03, Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego 06, DH Wanda 04, Rondo Hipokratesa 05;
 • bez obsługi pozostaną przystanki: Rondo Hipokratesa 03/04, Os. Jagiellońskie 01/02, Arka 01/02;
 • linia 163 będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): Nowy Bieżanów Południe – … – Obrońców Krzyża – Kocmyrzowska – Al. Generała Andersa – Broniewskiego – Łopackiego – Szpital Rydygiera;
 • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać dodatkowo przystanki:
 • w kierunku Nowego Bieżanowa Południe: Rondo Hipokratesa 07, DH Wanda 03, Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego 08;
 • w kierunku Szpitala Rydygiera: Teatr Ludowy 03, Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego 06, DH Wanda 04, Rondo Hipokratesa 06;
 • bez obsługi pozostaną przystanki: Rondo Hipokratesa 03/04, Os. Jagiellońskie 01/02, Arka 01/02;
 • linia 501

Powstanie chodnik na ul. Bogucianka – zmiany od 25 kwietnia

W przyszłym tygodniu ruszą prace przy budowie chodnika na ul. Bogucianka w Tyńcu. Robotami objęty zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. Benedyktyńską i Bolesława Śmiałego do skrzyżowania z ul. Walgierza Wdałego. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu drogowego będą obowiązywać od 25 kwietnia.

W ramach zadania powstaną chodniki dla pieszych, a także zostaną przebudowane zjazdy i sieci uzbrojenia terenu. Ponadto powstanie nowa kanalizacja deszczowa i pojawi się nowe oświetlenie.

Roboty rozpoczną się od prac związanych z przebudową uzbrojenia terenu w rejonie skrzyżowania ulic Bogucianka, Bolesława Śmiałego i Benedyktyńskiej. W czwartek, 25 kwietnia, od ok. godz. 6.00 wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy.

Do dyspozycji kierowców pozostanie pas szerokości ok. 3 m. Ruch kierowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej lub ręcznie przez uprawnionych pracowników. W rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Istniejące przejście dla pieszych oraz przystanki autobusowe dla linii 112, 203 i 612 zostaną przeniesione w rejon budynku przy ul. Bogucianka 18. Ulica będzie zamykana naprzemiennie – raz wschodnia, raz zachodnia jezdnia (w pierwszej kolejności wyłączona z ruchu zostanie część wschodnia, w kierunku centrum Krakowa).

Roboty te potrwają około miesiąca. Następnie wykonawca przystąpi do realizacji prac instalacyjnych oraz drogowych – począwszy od skrzyżowania z ul. Benedyktyńską i Bolesława Śmiałego do skrzyżowania z ul. Walgierza Wdałego. Planowane jest wówczas zajęcie na ok. cztery miesiące całej szerokości jezdni oraz chodnika. Przejazd będzie możliwy dla pojazdów budowy oraz okolicznych mieszkańców

Wyznaczone zostaną objazdy – dla samochodów: ul. Bolesława Śmiałego, autostradą A4, ul. Skotnicką, obwodnicą DK 44 oraz ul. Tyniecką; a dla rowerzystów: ul.: Zakleśnie, Obrony Tyńca i Bolesława Śmiałego.

Całość prac potrwa do końca grudnia, a ich koszt to ok. 5,3 mln zł.

21 kwietnia odbędzie się II tura wyborów samorządowych

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski