Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty i przebudowy dróg w Krakowie. Rondo przy Zakrzówku, zmiany na Lublańskiej

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Przebudowa ulicy Pychowickiej w Krakowe. Na zdjęciu rondo łączące ją z ulicami Norymberską i Wyłom. W oddali Zakrzówek czekający na lato z tłumami plażowiczów.
Przebudowa ulicy Pychowickiej w Krakowe. Na zdjęciu rondo łączące ją z ulicami Norymberską i Wyłom. W oddali Zakrzówek czekający na lato z tłumami plażowiczów. Anna Kaczmarz
Zamknięty kawałek ulicy Podgórki, zmiany związane z przebudową Pychowickiej obok Zakrzówka, korekty organizacji ruchu w związku z budową linii tramwajowej do Mistrzejowic i naprawa na rondzie Mogilskim - to najnowsze wieści z frontu prac na drogach Krakowa. Im cieplej tym remontów będzie przybywać. Równocześnie trwa przebudowa Kościuszki i Zwierzynieckiej, prace na Żmujdzkiej i wiele innych remontów w Krakowie. A dziś, 20 lutego, na ulice miasta wjadą dodatkowo protestujący rolnicy.

Trwa przebudowa ul. Podgórki – zmiany w organizacji ruchu

Modernizowany fragment ulicy Podgórki w Podgórzu Duchackim ponownie został zamknięty dla ruchu drogowego – poinformował Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Pracami objęty jest odcinek o długości ok. 160 metrów, począwszy od skrzyżowania z ul. Cechową aż do wiaduktu nad autostradą.

Nowa organizacja ruchu zostanie utrzymana do połowy kwietnia. W tym czasie drogowcy będą wykonywać prace związane z budową konstrukcji jezdni oraz chodnika. Następnie realizowane będą roboty brukarskie oraz bitumiczne.

Na fragmencie ul. Podgórki – od skrzyżowania z ul. Cechową aż do wiaduktu nad autostradą – poszerzona zostanie jezdnia, powstanie chodnik, przejście dla pieszych oraz oświetlenie. W ramach zadania zmodernizowana zostanie kanalizacja, wybudowany kolektor teletechniczny oraz rozbudowana sieć gazowa.

Inwestycja realizowana jest z programu budowy chodników. Prace potrwają do września 2024 r., a ich koszt to ok. 2,5 mln zł.

Kolejny etap robót w rejonie Pychowickiej

Od października ubiegłego roku, trwa rozbudowa fragmentu ul. Pychowickiej oraz jej skrzyżowania z Norymberską i Wyłom. Zadanie realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej. To drogi położone tuż obok Zakrzówka.

W związku z postępem prac, w ramach zadania – w najbliższy wtorek, 20 lutego, wykonawca planuje rozpocząć asfaltowanie ronda na skrzyżowaniu Norymberskiej, Pychowickiej i Wyłom. W trakcie tych robót, ruch będzie kierowany ręcznie. W zależności od warunków atmosferycznych prace potrwają mniej więcej tydzień (do 27 lutego). Zachęcamy do korzystania z alternatywnych tras dojazdowych.

Po ułożeniu nowej nawierzchni, wokół ronda toczyć się będą prace przy chodnikach i zieleńcach – ich zakończenie planowane jest w pierwszej połowie marca.

Cały czas zamknięta dla ruchu ogólnego jest ul. Pychowicka (na ok. 400-metrowym odcinku – od skrzyżowania z ulicami Norymberską i Wyłom). Objazd – od strony skrzyżowania z ul. Kobierzyńską.

W ramach zadania ul. Pychowicka zostanie rozbudowana na ok. 400-metrowym odcinku. Docelowo uzyska klasę L drogi gminnej. Rozbudowane będzie też skrzyżowanie z ulicami Norymberską i Wyłom. Inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę kanalizacji opadowej i ogólnospławnej, budowę zbiornika retencyjnego, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego. Dodatkowo przebudowane zostaną sieci energetyczna niskiego napięcia oraz sieć teletechniczna napowietrzna i ziemna.

16 października ul. Pychowicka została zamknięta dla ruchu ogólnego na ok. 400-metrowym odcinku – od skrzyżowania z ulicami Norymberską i Wyłom. Dojazd do posesji w miarę możliwości jest zachowany, podobnie ciągi piesze i rowerowe (ich lokalizacja będzie się zmieniać wraz z postępem robót). Objazd do ul. Pychowickiej – od strony skrzyżowania z ul. Kobierzyńską. Z kolei dojazd do ul. Norymberskiej – wyłącznie przez skrzyżowanie Grota-Roweckiego/Łagiewnicka/Norymberska.

Tramwaj do Mistrzejowic: zmiany w organizacji ruchu

W północnej części Krakowa kierowców czekają kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. W związku z postępującą budową tunelu linii tramwajowej do Mistrzejowic, od soboty, 24 lutego, zamknięcia i zwężenia jezdni pojawią się na ulicy Lublańskiej. Na ul. Lublańskiej ruch pomiędzy rondem Polsadu i rondem Barei obywać się będzie po zachodniej jezdni, na której wyznaczone będzie po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

Remonty i przebudowy dróg w Krakowie. Rondo przy Zakrzówku, zmiany na Lublańskiej
ZDMK

Wschodnia jezdnia ul. Lublańskiej od ronda Polsadu do ronda Barei będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Ruch pojazdów od i do al. Bora-Komorowskiego zostanie przekierowany na tymczasowe skrzyżowanie z ul. Lublańską na wysokość wyjazdu z ul. Promienistych. Przystanek autobusowy „Olsza II 02” przy ul. Lublańskiej zostanie przeniesiony o ok. 30 m na północ.

Czasowa organizacja ruchu na południe od ul. Miechowity pozostanie bez zmian.

Kiedy w 2024 roku najlepiej przejść na emeryturę?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski