Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rozmowy policjantów z mieszkańcami powiatu krakowskiego. Jak zażegnać problemy lub je ograniczyć? Debaty o bezpieczeństwie

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie organizuje debaty z mieszkańcami w czterech gminach
Komenda Powiatowa Policji w Krakowie organizuje debaty z mieszkańcami w czterech gminach KPP Kraków
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie organizują debaty społeczne pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W najbliższym czasie planowane są cztery debaty w gminach: Skawina, Kocmyrzów - Luborzyca, Zabierzów i Świątniki Górne. Obecne debaty to odpowiedź policji na poprzednie debaty, spotkania z mieszkańcami, podczas których zgłaszali oni problemy z nieprawidłowym parkowaniem, przekraczaniem prędkości na lokalnych drogach i uciążliwym ruchem samochodów ciężarowych.

- Obecne debaty to odpowiedź na wcześniejsze debaty, które przeprowadzaliśmy chcąc zdiagnozować problemy dotyczące bezpieczeństwa zgłaszane przez mieszkańców i samorządowców. Teraz po analizach na czterech kolejnych debatach w czterech gminach przedstawimy to, co zrobiliśmy dla tych społeczności. Poinformujemy w jaki sposób staraliśmy się wyeliminować problemy lub je zminimalizować - mówi kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Gmina Skawina debata o prędkości na drodze

Na debaty zaprasza komendant powiatowy policji w Krakowie insp. Jacek Cholewa oraz komendanci poszczególnych komisariatów na terenie powiatu krakowskiego. Pierwsza debata będzie w gminie Skawina. Zaplanowana jest na 28 listopada 2023 roku o godz. 17 w świetlicy wiejskiej w Grabiu.

Komendant powiatowy oraz komendant skawińskiego komisariatu kom. Piotr Solarz zapraszają mieszkańców gminy do rozmów o działaniach policji związanych z przekraczaniem przez kierowców prędkości na drodze wojewódzkiej 953 w Grabiu.

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca - niewłaściwe parkowanie

Kolejna debata będzie 29 listopada 2023 roku o godz. 15 w Domu Seniora w Zastowie w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. Tam policjanci powiedzą o zminimalizowaniu nieprawidłowego parkowania w rejonie parkingów park & ride w Baranówka przy ul. Orzechowej oraz Łuczycach przy ul. Kolejowa i ul. Nad Stacją.

Gmina Zabierzów - ograniczenie prędkości w Więckowicach

Trzecia debata będzie 30 listopada 2023 roku o godz. 17:30 w remizie OSP w Więckowicach przy ul. Słonecznej 34. Policjanci powiedzą o podjętych działaniach związanych z przekraczaniem prędkości w Więckowicach na ulicach: Kasztanowej, Lipowej i Akacjowej.

Gmina Świątniki Górne - zakaz wjazdu ciężarówek

Czwarta debata zaplanowana w gminie Świątniki Górne. Będzie 5 grudnia 2023 roku o godz. 17 w Klubie Seniora Plus przy ul. Jagiellońskiej 11 w Ochojnie. W tym przypadku rozmowy będą dotyczyły dyscyplinowaniu kierowców niestosujących się do znaku „B-5” - zakaz wjazdu samochodów ciężarowych w Ochojno przy ul. Jagiellońskiej.

Podczas wszystkich debat będą także omówione inne problemy lub zagrożenia zgłaszane przez mieszkańców, także zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kolejny etap prac przy budowie węzła drogowego na zakopiance w Gaju wymusza zmiany w organizacji ruchu

Widowiskowa inwestycja na zakopiance w Gaju. Wymusza zmiany ...

Polska policja wymienia flotę!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski