Sądecki tenisista powalczył w Bytomiu

DP
KATOWICE. W Bytomiu trwa turniej tenisa ziemnego ZRE Bytom Open z pulą nagród 30 tys. USD.

Udział w nim bierze wielu bardzo dobrych zawodników, w tym sądeczanin Marcin Gawron. Nasz tenisista dotarł do III rundy. Spotkał się z rozstawionym zawodni kiem Chilijczykiem Adrianem Garcią (nr 6) i przegrał. Warto przypomnieć, że rok temu Marcin Gawron zajmował 255 miejsce w rankingu ATP, a w obecnym spadł na 553.

Wyniki Marcina Gawrona w ZRE Bytom Open

I runda: Marcin Gawron - Filip Rams 6-1, 6-1

II runda: Marcin Gawron - Denis Macukiewicz (Rosja) 6-1, 6-7, 6-1

III runda: Marcin Gawron - Adrian Garcia 4-6, 6-7

Sądeczanin stanął do walki z Chilijczykiem Adrianem Garcią, na korcie centralnym. Rywal przebywa w Polsce od połowy maja i rozegrał już 4 turnieje serii futures, prezentując wysoką formę. W meczu przeciwko sądeczaninowi również okazał się lepszy. Spotkanie było dość emocjonujące, choć zaczęło się dla Polaka bardzo źle. Grający bardzo uważnie Chilijczyk szybko osiągnął przewagę.

Na jego szybką i dokładną grę Marcin Gawron długo nie mógł znaleźć lekarstwa. Rywal prowadził już 4-0 i wydawało się, że set zakończy się gładko. Tymczasem sądeczanin zaczął odrabiać straty doprowadzając do stanu 4-5. Jednak końcówka seta znów należała do rywala. Druga część meczu była bardziej zacięta, a Garcia już tak łatwo nie zdobywał punktów. Sądeczanin nawiązał równorzędną walkę. Żaden z tenisistów nie wypracował sobie większej przewagi. O końcowym wyniku przy stanie 6-6 zadecydował tie break, w którym lepszym okazał się Chilijczyk.