Skawina. Najpierw zbudują boiska, a później na parkingu...

Skawina. Najpierw zbudują boiska, a później na parkingu powstanie rekreacyjny, zielony teren z ławkami

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

K. Jędrzejczyk, A. Wrzoszczyk i A. Pabian z planami  przebudowy
1/3
przejdź do galerii

K. Jędrzejczyk, A. Wrzoszczyk i A. Pabian z planami przebudowy ©Ewa Tyrpa

Od nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych, po sześcioletniej przerwie będą ćwiczyć na nowym, bezpiecznym przyszkolnym boisku.
- Ze względu na zły stan techniczny, sześć lat temu boisko zostało wyłączone z użytkowania – mówi Krystyna Jędrzejczyk, dyrektorka ZST-E. Władze powiatu postanowiły w tym roku przywrócić funkcję tego obiektu. – Nie był modernizowany od początku istnienia szkolnego kompleksu, a więc prawie od 50 lat – dodaje Artur Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego w Krakowie, zajmujący się m.in. inwestycjami.

Opisuje nowy kompleks boisk. – Będą budowane z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową, charakteryzującą się wysoką wytrzymałością i doskonałymi parametrami użytkowymi. Powstaną dwa boiska do siatkówki, dwa do koszykówki i jedno do piłki ręcznej – wymienia Artur Wrzoszczyk.

Zaznacza, że to początek nowego zagospodarowywania przyszkolnego terenu. W części sportowej w tym etapie powstaną wspomniane boiska, a w kolejnym – bieżnia i skocznia.

***

Nasi rozmówcy podkreślają, że uczniowie są zainteresowani lekkoatletycznymi obiektami, a nie tylko popularną piłką nożną. Trzeba im stworzyć do tego warunki.

Nie do poznania zmieni się też teren sąsiadujący z boiskiem i szkolnymi obiektami – budynkami szkoły i warsztatów. Teraz jest tu parking. –W planach jest zlikwidowanie miejsc postojowych i przeniesienie ich za budynek warsztatów – i tam stworzenie wjazdu do szkoły. W miejscu parkingu zostanie utworzony teren rekreacyjny z zielenią i ławkami – takie plany mają władze powiatu.
Poprawi to nie tylko funkcjonalność i estetykę terenu szkolnego, ale też wpłynie na zdrowie uczniów, którzy siedząc na ławkach przed budynkiem szkoły wdychają spaliny, wydobywające się z pojazdów.

W tym roku na budowę zespołu boisk w ZST-E powiatowy samorząd wyda 723,5 tys. zł, z czego 194,5 tys. zł stanowi dotacja z wojewódzkiego programu „Małopolskie boiska”.
Kompleks ma być gotowy do 10 sierpnia.

***

Adam Pabian, prezes firmy, która wykonuje inwestycję (wyłonionej w drodze przetargu), zapewnia, że termin zakończenia prac nie jest zagrożony o ile nie będzie wielkich opadów deszczu. Artur Wrzoszyczk zaznacza, że ważne jest doświadczenie firmy w budowie sportowych obiektów.

Pracownicy od razu po podpisaniu umowy przystąpili do pracy. Teraz są na etapie rozbiórki zniszczonego boiska.

ZST-E jest największą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie krakowskim. Organem założycielskim jest powiat.

Do Zespołu uczęszcza prawie 750 uczniów. Uczą się w technikach, m.in. elektronicznym, informatycznym, ekonomicznym, hotelarstwa, logistyki oraz w szkołach zawodowych, uczących młodzież w zawodzie np. kucharza, sprzedawcy, elektryka.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo