Sparta się nie poddaje

TYM
Zabytkowy hangar wraz z otoczeniem, mieszczący się na osiedlu 2. Pułku Lotniczego, do końca bieżącego roku został bezpłatnie użyczony Zakładowemu Robotniczemu Klubowi Sportowemu Sparta, który zarządza nieruchomością od 2000 r. Przedłużenie użyczenia terenu spotkało się z akceptacją Rady Dzielnicy XIV, do której o opinię w tej sprawie zwrócił się Wydział Skarbu UMK, gdzie ZRKS Sparta złożył wniosek o przedłużenie użyczenia.

Ochrona tylko na rok

   - Działacze ZRKS Sparta zaraz po przejęciu hangaru zapewniali, że znajdą inwestora, który go zagospodaruje na cele sportowe. Tymczasem do dziś miejsce to nie jest użytkowane.__Rada Dzielnicy podjęła więc uchwałę o przeznaczeniu tego obiektu na ośrodek socjoterapii. Mamy jednak pewność, że prace nie rozpoczną się w tym roku. W tej sytuacji podzieliliśmy opinię Wydziału Skarbu. Gdyby miasto miało przejąć obiekt, musiałoby pokrywać koszty jego ochrony. Dlatego uważamy, że przedłużenie użyczenia jest celowe. Według nas, zgoda na zarząd nad terenem przez ZRKS Sparta w przyszłym roku może być kontynuowana jedynie w przypadku, gdyby powstanie ośrodka socjoterapii okazało się niemożliwe - wyjaśnia Jerzy Woźniakiewicz, przewodniczący Rady Dzielnicy XIV, dodając, że rada postawiła warunek, by kilka pomieszczeń w jednym z budynków otaczających hangar zostało nieodpłatnie użyczonych (również do końca roku) Związkowi Strzelców "Strzelec", który rozpoczął pracę z młodzieżą, mieszkającą na terenie dzielnicy.
   Obecnie na terenie przy ul. Stelli-Sawickiego oprócz zabytkowego hangaru znajdują się także obiekty pomocnicze, m.in.: magazyny, garaże, budynki socjalne i techniczne, które są pozostałością po byłej bazie MPK. ZRKS Sparta nie prowadzi w nich działalności sportowej (została ona zawieszona, a zawodnicy reprezentujący sekcję strzelecką i kręglarską zostali przekazani lub wypożyczeni do innych klubów). Na części zajmowanego obszaru klub prowadzi natomiast parking. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczane są na utrzymanie zarządu nad hangarem i otaczającym go terenem.
   - Za wypracowane środki cały czas prowadzimy niezbędne prace zabezpieczające. Teren jest wysprzątany i przez 24 godziny na dobę chroniony. Od strony osiedla zostało zamontowane ogrodzenie z furtką dla mieszkańców. W razie potrzeby prowadzone są także prace związane z uszczelnianiem zadaszenia hangaru - usłyszeliśmy w ZRKS Sparta, gdzie poinformowano nas również, że w dalszym ciągu czynione są starania o pozyskanie inwestora, który zaadaptowałby hangar i otaczający go teren na potrzeby działalności sportowej, którą klub na użyczonym terenie zamierza prowadzić w przyszłości. Przypomnijmy, że kilka lat temu na zlecenie ZRKS Sparta powstał projekt zagospodarowania 8 ha terenu. Zgodnie z planem - hangar miał być przekształcony w halę sportowo-wystawienniczą. Koncepcja zakładała także budowę m.in.: krytej pływalni, hali ze strzelnicą sportową, kręgielni, a także obiektów przeznaczonych na działalność komercyjną.
(TYM)

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie