Sprintem

Dwukrotny mistrz świata w Formule 1 Fernando Alonso kupi grupę kolarską Euskaltel-Euskadi, której byt był zagrożony z powodu braku drugiego sponsora. "Euskaltel i Fernando Alonso doszli do porozumienia gwarantującego przyszłość ekipie kolarskiej" - poinformowała baskijska grupa, jedna z najdłużej istniejących w zawodowym peletonie.

Grzegorz Sudoł niedawno obchodził 35. urodziny. Zgodnie z przepisami IAAF został... weteranem i ten fakt zaznaczył pozbawiając Roberta Korzeniowskiego rekordu Polski na 5 km. Sudoł poprawił go o 10 sekund. Zdobywca czterech złotych medali olimpijskich pokonał ten dystans w 19.32 w 2004 roku w hiszpańskiej La Corunie. Natomiast Sudoł (AZS AWF Kraków), szósty zawodnik na 50 km niedawnych mistrzostw świata w Moskwie, w zawodach Pucharu Poczty Polskiej w Gdańsku uzyskał o 10 sekund rezultat lepszy.

Belgijski pomocnik Marouane Fellaini został piłkarzem Manchesteru United. Mistrz Anglii zapłacił za niego Evertonowi 43 miliony dolarów - poinformował klub z Liverpoolu.

Piłkarz Arsenalu Londyn i reprezentacji Niemiec Lukas Podolski poinformował, że z powodu naderwania mięśnia uda nie zagra do końca roku. Uraz wyklucza urodzonego w Gliwicach Podolskiego z najbliższych spotkań eliminacji mistrzostw świata z Austrią i Wyspami Owczymi.

Jose Luis Mendilibar został we wtorek zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Osasuny. Powodem rozwiązania kontraktu były słabe wyniki osiągane przez zespół.

Mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) pchnął kulę na odległość 20,88 i zajął trzecie miejsce w mityngu IAAF w Zagrzebiu. Na 800 m udanie zaprezentowała się Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom), która uzyskała czas 2.00,60 i była czwarta.