Stal Mielec - Puszcza Niepołomice. Tylko jeden gol - samobójczy. Miłosz Mleczko obronił karnego

boch
W lipcu to Puszcza wygrała w Niepołomicach 1:0. Dzisiaj mielczanie zrewanżowali się identycznym wynikiem. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 1:0 w zaległym meczu 19. kolejki I ligi. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował gol samobójczy. Stal pozostała na 4. miejscu w tabeli (34 pkt), a Puszcza na 5. (30 pkt).

Miłosz Mleczko pod koniec pierwszej połowy świetnie obronił strzał Bartosza Nowaka, po chwili nie pokonał go Andreja Prokić. Wszystko to działo się jednak już przy stanie 0:1. W 34 min kluczowe zagranie w kierunku bramki wykonał właśnie Serb, a niefortunna interwencja Michała Mikołajczyka przyniosła samobójczego gola.

KIBICE PUSZCZY NA OSTATNIM MECZU W NIEPOŁOMICACH [ZDJĘCIA]

Trzy minuty potem wyrównać mógł Marcin Stefanik, jego strzał obronił Seweryn Kiełpin. Więcej do powiedzenia w ataku miała Stal, która podążała po szóste z rzędu zwycięstwo. Tuż przed przerwą piłkę obok celu posłał Sebastian Bergier.

Ten 19-latek widoczny był także po zmianie stron. W 53 min nie podwyższył wyniku, bo kolejną bardzo dobrą interwencją wykazał się Mleczko, a w 64 min Bergier tak dośrodkował, że piłka trafiła w poprzeczkę niepołomickiej bramki. Trzy minuty potem, po faulu, mielczanie mieli rzut karny. I co? Mleczko złapał piłkę po zupełnie nieudanym strzale Grzegorza Tomasiewicza!

Goście naciskali, ale przebić się przez obronę Stali było im trudno. W 90 min spowodowali alarm pod bramką gospodarzy, jednak w tym zamieszaniu głos decydujący miał Kiełpin.

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 Mikołajczyk 34 samob.
Stal: Kiełpin - Dobrotka, De Amo, Grodzicki, Getinger - Bergier (89 Sadłocha), Soljić, Tomasiewicz (89 Leandro), B. Nowak, Prokić - Kuświk (22 Mendigutxia).
Puszcza: Mleczko - Furtak, Bartków, Stawarczyk, Mikołajczyk - Fryc (59 Ryndak), Kotwica, Stefanik, Stępień (36 Tomalski), Żytek (74 Kuzma) - Drzazga.
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Soljić, Sadłocha - Stępień, Drzazga, Bartków, Ryndak. Widzów: 2631.