Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal ograna po raz drugi

Kamila Gruszczyńska imponowała walecznością Fot. Maciej Zubek
Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach regionalnej I ligi kobiet odniósł zespół Gorców Nowy Targ. Nowotarżanki po raz drugi w sezonie okazały się lepsze od koszykarek Stali Stalowa Wola, tym razem zwyciężając na własnym parkiecie 79-56.

KOSZYKÓWKA. Ewa Nykaza mimo choroby zagrała świetny mecz

Świetny był zwłaszcza początek meczu w wykonaniu gospodyń, które po 6 minutach pierwszej kwarty prowadziły już 19-1. W tym okresie ofensywie prym w szeregach Gorców wiodła przede wszystkim Agata Nykaza, która z łatwością dochodziła do pozycji rzutowych. W defensywie z kolei doskonale spisywały się Kamila Gruszczyńska - która umiejętnie "biła" się na obu tablicach - oraz waleczna Małgorzata Lasak. Niestety w ostatnich 4 minutach tej części gry nowotarżanki zgubiły gdzieś skuteczność. Zaczęły seryjnie pudłować czym pozwoliły rywalkom nieco zmniejszyć dystans do siebie i po pierwszych 10 minutach Gorce prowadziły 19-9. Druga kwarta już wyrównana. Zaczęła się ona od "trójki" Dominiki Mozdyniewicz. Spore ożywienie na parkiecie wprowadziła Ewa Nykaza - która mimo iż grała z przeziębieniem - nie bała się odważnych wejść w strefę podkoszową. Do przerwy gospodynie prowadziły różnicą 12 "oczek" (42-30).

Po zmianie stron, znów na początku podhalanki wyraźnie dominowały i w pewnym momencie trzeciej kwarty zwiększyły prowadzenie do 17 punktów, w czym głównie zasługa skuteczniej gry sióstr Nykaza i kapitan zespołu Mozdyniewicz. Potem jednak po raz kolejny zdarzył się nowotarżankom przestój i znów miały one poważny problem ze skutecznym wykańczaniem swoich akcji. Na szczęście rywalki w ofensywie spisywały się niewiele lepiej co pozwoliło przed czwartą kwartą utrzymać Gorcom bezpieczną przewagę punktową. Ostatnie 10 minut to już była wyraźna dominacja góralek, które z każdą minuta powiększały prowadzenie i ostatecznie po końcowej syrenie cieszyły się z wygranej aż 23 punktami. - Cieszy zwycięstwo, bo po kilku porażkach było ono wręcz koniecznością - powiedział po spotkaniu trener Gorców Jerzy Chwojka - Kluczowe były początki pierwszej i trzeciej kwarty, gdzie wypracowywaliśmy sobie przewagę punktową, która pozwalała nam kontrolować to spotkanie. Martwią za to długie momenty gry w trakcie, których nie potrafimy zdobyć punktu. To musimy wyeliminować. Jestem pełen podziwu dla Ewki Nykazy, która mimo choroby wspomogła nas i była wyróżniającą się zawodniczką na parkiecie. Generalnie jednak w tym meczu każda z zawodniczek zasłużyła na pochwały.

Gorce Nowy Targ - Stal Stalowa Wola 79-56 (19-9, 23-21, 16-15, 21-11)

Punkty dla Gorców: A. Nykaza 24 (1x3), Mozdyniewicz 18 (2x3), E. Nykaza 17 (1x3), Lasak 9, Żegleń 4, Krzysztofiak 3 (1x3), Gruszczyńska 2, Leśnicka 2 oraz Jeżewska.