Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starosta podsumował pierwszy rok pracy

GM
WADOWICE. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wadowickiego władze powiatu podsumowały pierwszy rok nowej kadencji.

Jacek Jończyk objął stanowisko starosty wadowickiego na początku grudnia 2010 roku. Fot. Mirosław Gawęda

W minionym roku zarząd powiatu wadowickiego ze starostą Jackiem Jończykiem na czele odbył 60 posiedzeń, na których przyjęto 548 uchwał, wnosząc do Rady Powiatu 89 projektów uchwał.

Za swój największy sukces starosta uznał uporządkowanie sytuacji związanej z planami rozbudowy szpitala powiatowego w Wadowicach o nowy pawilon. Wiadomo już, że budowa ruszy na wiosnę przyszłego roku. W projekcie przyszłorocznego budżetu zarezerwowano na ten cel 16 mln zł. Wykonany zostanie pięciokondygnacyjny pawilon w tzw. stanie surowym, a w kolejnych latach inwestycja będzie kontynuowana.

Nie będzie żadnego problemu z przeforsowaniem 16 mln zł na szpital na sesji Rady Powiatu Wadowickiego, gdyż radni są zgodni w tej sprawie.

Starosta podkreślił również sukcesy związane z pozyskaniem dotacji na remont popularnej drogi powiatowej Tomice – Brzeźnica. W tym roku droga była remontowana na kilku odcinkach. W przyszłym roku inwestycja będzie kontynuowana.

W pierwszym roku nowej kadencji na drogach wykonywano również inne prace. Udało się także wyremontować prom na Wiśle w Spytkowicach, z czym przez wiele miesięcy poprzedniego roku były problemy.

Starosta przyznał, że nie obyło się też bez kontrowersyjnych decyzji podejmowanych przez władze powiatu. Zlikwidowane zostało schronisko młodzieżowe w Lanckoronie, a taki sam los spotka filię szkoły rolniczej w Zatorze.

Z kolei sprawozdanie z prac Rady Powiatu Wadowickiego złożył jej przewodniczący Józef Łasak. W minionym roku odbyło się 11 posiedzeń Rady, na których podjęto 115 uchwał. - Średnia frekwencja na posiedzeniach Rady wyniosła 93,7 proc. – wyliczał Józef Łasak.

W minionym roku odbyło się także 75 posiedzeń komisji.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski