Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stryszowskiej

Redakcja
Stowarzyszenie zawiązało się w czerwcu b.r. - uzyskując formalny wpis do Rejestru Sądowego 3 sierpnia 2011.

Nowe stowarzyszenia, którego prezesem został Paweł Żmija, wiąże duże nadzieje z remontowanym budynkiem poczty, który ma być bazą działalań promocyjnych gminy

Zgodnie ze statutem nowa organizacja zasięgiem działania obejmuje całą gminę, w grupie inicjatywnej są przedstawiciele wszystkich sołectw. Cele - na których będziemy się przede wszystkim koncentrować to: promocja walorów Gminy Stryszów, wspieranie jej gospodarczego rozwoju, kultywowanie lokalnej tradycji i kultury, ochrona naszego dziedzictwa przyrodniczego, promocja aktywnego wypoczynku i rekreacji, działanie na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz rozwój świadomości obywatelskiej poprzez krzewienie lokalnego patriotyzmu, czyli wszystko to, co wynika z umiłowania dla naszej Małej Ojczyzny - podkreśla prezes stowarzyszenia Paweł Żmija - Jak widać cele stowarzyszenia określone są szeroko, lecz naszym zamierzeniom przyświeca jedno motto: poprawa warunków i jakości życia mieszkańców naszej wspólnoty.

Na początek duże nadzieje członkowie stowarzyszenia wiążą z remontem "starego budynku poczty" wykonywanego w ramach projektu, który realizuje Gmina Stryszów przy współudziale środków z UE. W mającym po remoncie powstać Centrum Informacji Turystycznej chcielibyśmy stworzyć punkt sprzedaży produktów lokalnych. Być może uda się wykreować markę, która w czytelny sposób wyróżniałaby naszą rodzimą ofertę i stała się skutecznym narzędziem promocji gminy. Nadzieje i realne szanse na powodzenie są tym większe, że przywrócony "do życia" stary obiekt stryszowski ma docelowo ściśle współpracować z powstającym na Bugaju Zakrzowskim "Inkubatorem Kuchennym". Stowarzyszenie to dobra podstawa dla skutecznej współpracy z administracją samorządową. Poprzez aplikowanie o środki unijne i krajowe, choćby w Leaderze oraz innych programach - możemy wspólnie zrobić wiele dobrego dla Malej Ojczyzny Gminy Stryszów Pomysłów i ambitnych celów do realizacji nie brakuje, dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do współpracy i działania. - dodaje wójt gminy Jan Wacławski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski