Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stryszowskiej

Redakcja
Udostępnij:
Stowarzyszenie zawiązało się w czerwcu b.r. - uzyskując formalny wpis do Rejestru Sądowego 3 sierpnia 2011.

Nowe stowarzyszenia, którego prezesem został Paweł Żmija, wiąże duże nadzieje z remontowanym budynkiem poczty, który ma być bazą działalań promocyjnych gminy

Zgodnie ze statutem nowa organizacja zasięgiem działania obejmuje całą gminę, w grupie inicjatywnej są przedstawiciele wszystkich sołectw. Cele - na których będziemy się przede wszystkim koncentrować to: promocja walorów Gminy Stryszów, wspieranie jej gospodarczego rozwoju, kultywowanie lokalnej tradycji i kultury, ochrona naszego dziedzictwa przyrodniczego, promocja aktywnego wypoczynku i rekreacji, działanie na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz rozwój świadomości obywatelskiej poprzez krzewienie lokalnego patriotyzmu, czyli wszystko to, co wynika z umiłowania dla naszej Małej Ojczyzny - podkreśla prezes stowarzyszenia Paweł Żmija - Jak widać cele stowarzyszenia określone są szeroko, lecz naszym zamierzeniom przyświeca jedno motto: poprawa warunków i jakości życia mieszkańców naszej wspólnoty.

Na początek duże nadzieje członkowie stowarzyszenia wiążą z remontem "starego budynku poczty" wykonywanego w ramach projektu, który realizuje Gmina Stryszów przy współudziale środków z UE. W mającym po remoncie powstać Centrum Informacji Turystycznej chcielibyśmy stworzyć punkt sprzedaży produktów lokalnych. Być może uda się wykreować markę, która w czytelny sposób wyróżniałaby naszą rodzimą ofertę i stała się skutecznym narzędziem promocji gminy. Nadzieje i realne szanse na powodzenie są tym większe, że przywrócony "do życia" stary obiekt stryszowski ma docelowo ściśle współpracować z powstającym na Bugaju Zakrzowskim "Inkubatorem Kuchennym". Stowarzyszenie to dobra podstawa dla skutecznej współpracy z administracją samorządową. Poprzez aplikowanie o środki unijne i krajowe, choćby w Leaderze oraz innych programach - możemy wspólnie zrobić wiele dobrego dla Malej Ojczyzny Gminy Stryszów Pomysłów i ambitnych celów do realizacji nie brakuje, dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do współpracy i działania. - dodaje wójt gminy Jan Wacławski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie