Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie. Maturzyści z Witosówki na swój bal wybrali Margeritę

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie na swój wielki bal studniówkowy wybrali się do Hotelu Margerita w Modlnicy w gminie Wielka Wieś. Zabawę w uroczej, dwupoziomowej sali zorganizowali 9 lutego 2024 roku. Było wtedy 86 dni przed maturą, ale to wciąż jeszcze tysiące godzin, więc czas na oderwanie się od nauki, odpoczynek i wyśmienitą zabawę.

Na ten piątkowy wieczór i noc młodzi ludzie z giebułtowskiej Witosówki przenieśli się w radosny świat tańca rozpoczynając od dostojnego poloneza. W części oficjalnej podczas przemówień młodzież przepraszała dyrekcję, nauczycieli, wychowawców za swoje młodzieńcze, czasem szalone pomysły i zachowania. Były podziękowania za wiedzę, trud i zrozumienie zarówno dla nauczycieli, wychowawców, jak i dla rodziców. W zamian uczniowie usłyszeli od Teresy Sieradzkiej, dyrektorki szkoły życzenia pomyślności nie tylko na maturze, ale i w życiu.

Pani dyrektor przypomniała młodym ludziom, że przecież nie tylko egzamin dojrzałości trzeba zdać. Tutejsza szkoła w Giebułtowie na co dzień przypomina im o tym - choćby jednym ze swoich haseł przewodnich - słowami Alberta Einsteina: "Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym."

Dla szkoły w Giebułtowie ten rok jest szczególny, bo patron placówki - człowiek wszechstronny, działacz ruchu ludowego, rolnik, polityk, publicysta - jest wyjątkowo doceniony, bowiem 2024 jest Rokiem Wincentego Witosa.

Szkoła w Giebułtowie istnieje od 57 lat. Powstała jako Zasadnicza Szkoła Rolnicza 1 września 1967 roku na mocy decyzji Ministra Rolnictwa. Potem na bazie tej placówki utworzono Państwowe Technikum Rolnicze, a kolejno Zespół Szkół Rolniczych z Technikum Rolniczym i Policealnym Studium Mechanizacji Rolnictwa oraz rolniczymi szkołami filialnymi w Czatkowicach koło Krzeszowic, w Sułoszowej i w Michałowicach. W kolejnych latach placówka przekształcana była jeszcze kilka razy, zmieniały się profile nauczania, obok technikum powstało liceum. Szkoła kształciła nie tylko w kierunku rolnictwa, ale także agrobiznesu, architektury krajobrazu, hotelarstwa. Podążając za zapotrzebowaniem rynku pracy szkoła otwierała nowe kierunki.

Zobacz na zdjęciach, jak bawili się uczniowie na balu studniówkowym 2024 LO w Krzeszowicach. Nasza GALERIA.

Obecne kierunki kształcenia

W ZSP w Giebułtowie uczniowie uczą się w technikach i szkołach branżowych:

  • Technikum Hotelarskie (z innowacją stylizacja i kreacja wizerunku)
  • Technikum Eksploatacji Portów i Terminali (z innowacją służby ratownicze)
  • Technikum Fryzjerskie (umiejętności dodatkowe: wizaż, stylizacja i trychologia)
  • Szkoła Branżowa I stopnia - wielozawodowa
  • Szkoła Branżowa II stopnia (kontynuacja nauki po gimnazjach)
Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale w swoim popisowym polonezie

Studniówka Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Bal...

Maciej Musiał o najpiękniejszej Polce

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski