Sukces krakowskich spadochroniarzy w Pucharze Świata w Chorwacji

Jerzy FilipiukZaktualizowano
Sport spadochronowy. Piękny sukces odnieśli reprezentanci WKS Wawel Kraków podczas pierwszych zawodów tegorocznego Pucharu Świata, które odbyły się w Rijece (Chorwacja). Rafał Zgierski zdobył srebrny medal w gronie mężczyzn, Bogna Bielecka była czwarta wśród kobiet, a Wawel Kraków dziewiąty w klasyfikacji drużynowej.

Zgierski uzyskał doskonały wynik – 4 cm. Zdobył swój piąty medal w klasyfikacji indywidualnej PŚ, pierwszy w Chorwacji. Triumfował Aleksander Cus z AK Ptuj (Słowenia) - 3 cm, a trzecie miejsce zajął Tamas Varga z Hungary CISM (Węgry) - 6 cm.

Bielecka uzyskała wynik 19 cm, co dało jej lokatę tuż za podium. Zwyciężyła Maja Sajovic z Elanu Slovenia - 14 cm. Srebrny medal wywalczyła Daniela D’Angelo z Italii 2 - 18 cm. Brązowy - Christina Franz z PSC Triengen Switzerland - 18 cm.

Kraków Wawel był jedynym polskim zespołem startujący w tych zawodach. Tworzyli go: Artur Gosiewski, Kamil Wójciak, Ewa Wesołowska, Bielecka i Zgierski. Dziewiąte miejsce to najlepszy wynik w 10-letniej historii wspólnego projektu Urzędu Miasta Krakowa i WKS Wawel.

Klasyfikację drużynową wygrał Sportforder Gruppe BW 1 (Niemcy), który wyprzedził Hungary CISM i Czech Republic Military Team I. Rywalizowało 21 drużyn.

W węgierskiej drużynie Hungary Szolnok startowało dwóch innych zawodników sekcji spadochronowej WKS Wawel: Jakub Mróz i Jan Mach.

Materiał oryginalny: Sukces krakowskich spadochroniarzy w Pucharze Świata w Chorwacji - Dziennik Polski