SuperW i Liderzy Szlachetnej Paczki pilnie poszukiwani!...

SuperW i Liderzy Szlachetnej Paczki pilnie poszukiwani! Przyłącz się już dziś

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

SuperW i Liderzy Szlachetnej Paczki pilnie poszukiwani! Przyłącz się już dziś
1/17
przejdź do galerii
Trwa rekrutacja Liderów i Wolontariuszy Szlachetnej Paczki na terenie całej Polski. Chcesz pomóc? Tłumaczymy, jak możesz, to zrobić. Wyślij zgłoszenie, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki w swoim mieście i zmieniaj świat na lepsze.
Zobacz galerię
Każdy z nas kojarzy Szlachetną Paczkę, jako akcję związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Niewielu jednak wie, że przygotowania tego przedsięwzięcia, trwają cały rok.


Rekrutację Liderów zaczynam już na przełomie kwietnia i maja. Dbam o to, aby byli odpowiednio przygotowani do swojej pracy, następnie wspieram ich przez cały okres Paczki, dając przestrzeń do rozwoju. Na koniec wraz z moimi Liderami podsumowuję całą edycję i wspólnie zastanawiamy się, co można ulepszyć w kolejnych latach- Bartosz Janusz, Koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki.

Stowarzyszenie WIOSNA, to nie tylko osoby, o których słyszymy podczas finału, to przede wszystkim ci, którzy są „za kulisami”. To oni pracują prężnie cały rok po to, aby akcja mogła się odbyć.

-W WIOŚNIE jestem Koordynatorką ds. Promocji, odpowiadam za promowanie idei mądrej pomocy w województwie małopolskim poprzez współpracę z lokalnymi mediami i dziennikarzami. Razem z zespołem Asystentów ds. Promocji prowadzimy fanpage rejonowe Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a także organizujemy eventy takie jak Studniówka, czy Gala Półmetkowa- Anna Konopka, Koordynator do Spraw Promocji.

Praca, którą każdy z Wolontariuszy wkłada w przygotowania się do swojej roli, wymaga zaangażowania i determinacji. Jego rolą jest kontakt z rodzinami, czyli osobami, które mogą potrzebować pomocy. Do nich należy również weryfikacja i decyzja, czy dana rodzina, powinna wziąć udział w projekcie.

Czasami podjęcie ostatecznej decyzji jest trudne, dlatego każdy z Wolontariuszy jest pod czujnym okiem Lidera, który w razie wątpliwości mu pomaga.

- Ważne jest wypełnianie paczkowej dokumentacji po spotkaniach z rodziną, a także stworzenie jej opisu. Istotne jest także wspieranie Lidera w bieżących działaniach rejonu. Wolontariusz nigdy nie jest pozostawiony sam sobie. Rodziny zawsze odwiedzamy w dwie osoby, zarówno ze względu na nasze bezpieczeństwo jak i dlatego, by wspólnie podjąć decyzję o włączeniu, bądź niewłączeniu rodziny do projektu. Zawsze można liczyć na pomoc Lidera oraz innych osób z rejonu - Anna Konik, Wolontariuszka.

Obowiązków jest sporo, ale każda osoba, która pomyślnie przejdzie proces rekrutacji, zostaje przeszkolona w taki sposób, aby dała sobie radę, podczas wykonywania swoich zadań. Wtedy, nie straszne są przeszkody, które trzeba omijać, ponieważ każdy bez większych problemów, potrafi stawić im czoła. Niewątpliwie wymagającą funkcją w Szlachetnej Paczce jest Lider Rejonu. Na jego barkach ciąży odpowiedzialność za dokumentację kompletowaną przez Wolontariuszy, a także pozyskiwanie historii rodzin.

– Na pewno chęć samego zarządzania ludźmi i wydawania dyspozycji nie wystarczy. To Lider działa razem z drużyną. Jest razem ze wszystkimi swoimi SuperW i wspólnie niosą mądrą pomoc. Musi umieć komunikować się z ludźmi, być osobą dostrzegającą potencjał innych i wiedzącą w jaki sposób może go wykorzystać- Weronika Wawro, Lider Rejonu.

Szlachetna Paczka, to ciężka praca, ale również masa wspomnień, wzruszeń, czy po prostu tworzenie nowych znajomości i przyjaźni na całe życie.

– To rozwijanie zdolności komunikacyjnych oraz uważnego słuchania drugiego człowieka, rozbudowanie empatii oraz otworzenie oczu na problemy innych ludzi- Karolina Kot, Wolontariuszka.

Każda poszczególna rola, którą odgrywamy w Szlachetnej Paczce, każda edycja, w którą włączamy się, pełni energii i zaangażowania, to przygoda, która niesie za sobą ideę mądrej pomocy. Nie tylko rodziny korzystają z tej pomocy, ale przede wszystkim korzystają sami Wolontariusze.

- Poznałem niezwykłych ludzi, z którymi wciąż utrzymuję super relację. W Paczce też poznałem swoją miłość życia i obecnie jesteśmy już "Paczkowym Małżeństwem”- Bartosz Janusz, Koordynator Regionalny.

W całym powiecie krakowskim, ale również bocheńskim i wielickim poszukiwani są Wolontariusze i Liderzy. Aby osiągnąć cele założone na tę edycję i dotrzeć do jak największej liczby rodzin w trudnej sytuacji, w Małopolsce potrzebujemy około 1600 Wolontariuszy i 80 Liderów Rejonów.

Aktualnie liczba Wolontariuszy, to ok. 350 osób, a Liderów ok. 45 osób. Rekrutacja trwa, ale czasu jest coraz mniej. Jeśli chcesz pomóc, nie zwlekaj! Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknij w zakładkę „Zostań Wolontariuszem” lub „Zostań Liderem”, wypełnij formularz zgłoszeniowy i walcz z biedą. Jeśli chciałbyś jednak wesprzeć Stowarzyszenie WIOSNA w inny sposób, zapraszamy do Akademii Przyszłości, w której poprzez swoje zaangażowanie, poświęcony czas i przekazanie doświadczenia, możesz wesprzeć dzieci w wygrywaniu ich życia. Formularz zgłoszeniowy również znajduje się na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki.

Pamiętaj, że tylko zaczynając od siebie, możemy zmieniać świat na lepsze.

ZOBACZ KONIECZNIE:Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czy nie napisale prawdy?

mieszkaniec (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Dzieci dostaja 500+i dalej jest malo i zle w Polsce ze trzeba zbierac paczki??? Moze by tak wszystko zebrac i dac dla Seniorow,ktorzy przepracowali po 30.30 lat i maja glodowe emerytury,brakuje im...rozwiń całość

Dzieci dostaja 500+i dalej jest malo i zle w Polsce ze trzeba zbierac paczki??? Moze by tak wszystko zebrac i dac dla Seniorow,ktorzy przepracowali po 30.30 lat i maja glodowe emerytury,brakuje im na lekizwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pomagamy seniorom

Weronika (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wolontariusze Szlachetnej Paczki bardzo blisko poznają każdą Rodzinę i problemy, z którymi się zmaga. Pomagamy tym, którzy rzeczywiście tej pomocy potrzebują i chcą zmienić swoją sytuację. Mamy...rozwiń całość

Wolontariusze Szlachetnej Paczki bardzo blisko poznają każdą Rodzinę i problemy, z którymi się zmaga. Pomagamy tym, którzy rzeczywiście tej pomocy potrzebują i chcą zmienić swoją sytuację. Mamy świadomość, że sytuacja Rodzin w Polsce zmienia się, i obecnie w gorszym położeniu są osoby starsze, schorowane. Mamy to na uwadze dlatego też w ramach Szlachetnej Paczki powstała Paczka Seniora. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
po co to komu?

henry (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

po co ta szlachetna paczka jesli uruchomionych jest tyle programów pomocy wszelkiej, a rzad twierdzi ze w naszym kraju biednych nie ma! koscioł chce pokazac za pomocą jednego d.. ktory ma parcie na...rozwiń całość

po co ta szlachetna paczka jesli uruchomionych jest tyle programów pomocy wszelkiej, a rzad twierdzi ze w naszym kraju biednych nie ma! koscioł chce pokazac za pomocą jednego d.. ktory ma parcie na szkło, jaki to on dobry bo za pieniądze ludzi organizuje, żenada!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Stryczek celebryta

wojtek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

pan Stryczek niestety zachowuje sie wypowiadaj i lansuje jak celebryta. tym zraza ludzi do siebie. ja juz dziekuje.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo