Szczęście Sokoła

PAN
Gracze TS Węgrzce (czarne stroje) spadli na trzecie miejsce FOT. ANNA KACZMARZ
KLASA A KRAKÓW, GRUPA I. Hat-trick Karamo Sane. Sokół Kocmyrzów - TS Węgrzce 1:0 (0:0)

1:0 Pasionek 62.

Sędziował Jakub Pieprzyk. Żółte kartki: Dobosz, Słota. Widzów 300.

Sokół: Juszczyk - Kokoszka, Pasionek, Jagła, Zimny - Gamrot, Szymanowski, Hałat, Kałkus - Zieba (83 Smyrak), Batko (90 Ziętara).

Węgrzce: Turbasa - Dobosz, Piwko, Twardzik - Kowalczyk, Wroński, Węgrzyn (55 Mzyk), Słota (65 Mrózek), Chuchro (87 Rożek - Kubiak (65 Kurzdym).

Na pewno więcej można było się spodziewać po starciu czołowych drużyn, które chcą wywalczyć awans do klasy okręgowej. Tylko momentami piłkarze obu drużyn dawali dowody tego, że walczą o wysokie cele. Na pewno takowym było wykonanie rzutu wolnego przez Marcina Pasionka w 62 minucie, po którym Turbasie nie pozostało nic innego jak tylko wyciągnąć piłkę z bramki. Gracze z Węgrzc także dwukrotnie wykonywali rzuty wolne i były to najlepsze dla nich okazje bramkowe. W pierwszej połowie uderzał Dobosz, ale piłka trafiła w poprzeczkę, a po próbie Dobosza znakomicie interweniował Juszczyk. Generalnie goście próbowali rozgrywać atak pozycyjny, ale nie wychodziło im to najlepiej, Sokół bez kontuzjowanych Pawła Zawrzykraja i Marcina Wąsa nie prezentuje się tak solidnie w ataku, ale podopieczni Pawła Kopyścia zrobili to, co do nich tego dnia należało, zainkasowali trzy punkty.

PAWEŁ PANUŚ

Partyzant Dojazdów - Jastrzębiec Książ Wielki 5:3 (2:2)

0:1 Kaźmierczyk 3, 0:2 G. Kowal 19, 1:2 Mikołajczyk 39, 2:2 Stachurski 41, 3:2 M. Rudziński 47, 4:2 Mikołajczyk 56 (karny), 5:2 Kwiecień 73, 5:3 Kaźmierczyk 80.

Partyzant: Ura - Kozik, Sado, Rutka (50 Ku-backi), O. Rudziński, Stachurski (60 Wie-czorek), Kawula, Gruchała, Turczyk (65 Kwiecień), M. Rudziński, Mikołajczyk.

Jastrzębiec: Celary - Rosół, Wróblewski, Świtała, Pawłowski, Zapart, Chabryn, P. Ko-wal, Górnikowski, Kaźmierczyk, G. Kowal.

Goście zaczęli bardzo dobrze, ale potem warunki dyktowali gospodarze. W 41 min po strzale Mikołajczyka piłka trafiła w słupek, po dobitce Gruchały w poprzeczkę, potem do bramki skierował ją Stachurski. O losach meczu zadecydował świetny początek II połowy Partyzanta.

W innych meczach: MKS Skała - Strażak Goszcza 5:1 (1:1), dla Skały: Basoń 2, K. Gumula, P. Srebnicki, Łuszcz; Orzeł Iwanowice - Spartak Wielkanoc-Gołcza - odwołany; Juvenia Prandocin - Niedźwiedź 6:0 (2:0), Podolecki 2, Puchała 2, Kolasa, Kolano; Spartak Charsznica - Michałowianka 0:4 (0:1), Sane 3, Łabędzki; Bibiczanka - Czarni Grzegorzowice 4:6.

1.   Michałowianka   18   48   88-12

2.   Sokół   18   45   68-18

3.   Węgrzce   18   42   83-23

4.   Juvenia   18   36   54-28

5.   Strażak   18   30   45-39

6.   Czarni   18   28   64-47

7.   Partyzant   18   22   43-63
  8.   Orzeł   17   21   37-35