Tajny sparing Hutnika przed startem ligi. Wygrał z Garbarnią Kraków

W meczu sparingowym, rozegranym w piątek 16 lutego 2024 r., II-ligowy Hutnik Kraków pokonał III-ligową Garbarnię Kraków 2:1.

Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków 2:1

Bramka dla Garbarni: Wątroba
Garbarnia Kraków, I połowa: Zagórowski – Kajpust, Czekaj, Kutrzeba, Moskiewicz – Duda, Żurek, Klec – Durda, Habas, Grzybowski; II połowa: Bartusik – Hołuj, Kajpust (67 Kardas), Moskiewicz (67 Wielecki), Sutor – Duda (6’ Bojko), Opalski, Klec (67 Rojek) – Durda (60 Wątroba), Habas Grzybowski (60 Sowiński).

Ten mecz miał zostać rozegrany w sobotę, ale na prośbę Hutnika przełożono go na piątek. Gospodarze ostatni sparing przed startem ligowej wiosny (w następny weekend) zamknęli przed mediami i kibicami, klub bezpośrednio po spotkaniu nie podał nawet strzelców bramek...

Garbarnia, która rozgrywki zacznie później, tajemnicy nie robiła. Podała skład i strzelca bramki - to Karol Wątroba. Przypomnijmy, że ten zawodnik w okresie przygotowawczym miał wielkiego pecha. Podczas pierwszego sparingu, 19 stycznia z Puszczą Niepołomice w Staniątkach, doznał groźnie wyglądającego urazu kolana. Kontuzja na szczęścia nie była tak poważna, zawodnik szybko wrócił do gry, wystąpił już w kolejnym sparingu.

Dla Garbarni to dopiero druga porażka podczas przygotowań, obu doznała w starciach w wyżej notowanymi rywalami; do tego ma 4 zwycięstwa i jeden remis.

Hutnik odniósł drugie zwycięstwo, bilans sparingów obejmuje też 2 remisy i dwie porażki.