Tarnowianie bezradni w starciu z Siódemką

Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. Dobrze spisujący się w rundzie rewanżowej w spotkaniach rozgrywanych we własnej hali szczypiorniści SPR tracą wiele w meczach na boisku rywala. Tym razem wysoko przegrali w Legnicy.

Siódemka Miedź Legnica – SPR Tarnów 39:25 (20:12)
Bramki: Kozłowski 8, J.Czuwara 6, Adamski 6, W. Czuwara 5. Piwko 5, Antosik 3, Szuszkiewicz 2, Siekaniec 1, Beńko 1, Wita 1, Wojkowski 1 – Basiak 6, D.Kubisztal 5, Wajda 5, Szatko 4, Kowalik 2, Dutka 1, Grzesik 1.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się tarnowianin Szatko i jak się okazało było to jedyne prowadzenie drużyny gości. Miejscowi w 8 minucie po bramce Antosika prowadzili już 4:1, a pięć minut później po rzucie Adamskiego 7:2. Pięciobramkowa przewaga „miedziowych” utrzymywała się do 26 minuty. Gospodarze prowadzili 15:10, ale przed przerwą zdążyli ją jeszcze powiększyć do ośmiu goli.

Tuż po przerwie dwukrotnie do tarnowskiej bramki trafił Kozłowski, skutecznym rzutem popisał się doświadczony Piwko i szczypiorniści Siódemki odebrali podopiecznym trenera Ryszarda Skutnika wszelkie nadzieje na korzystny rezultat.

– _Zagraliśmy słabo. Popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, zarówno w obronie jak i w ataku. Naszym zawodnikom zabrakło też motywacji i agresji, takiej jaką prezentują w spotkaniach przed własnymi kibicami _– powiedział po meczu kierownik drużyny Wacław Grzesik.