Trzy porażki drużyn tarnowskich juniorów

STM
KOSZYKÓWKA. Miniony weekend nie był udany dla naszych zespołów walczących w małopolskiej klasie juniorów.

Prowadzona przez trenera Jacka Falkowskiego drużyna MKS PM Tarnów rozegrała we własnej hali dwa spotkania z drużynami z czołówki. W piątek tarnowianie zmierzyli się z Koroną Kraków. Pierwsze trzy kwarty należały do gości, którzy po ich zakończeniu prowadzili 66-36. Dopiero w końcowych dziesięciu minutach gospodarze nawiązali wyrównaną walkę, przegrywając ostatecznie 58-86 (19-28, 10-18, 7-20, 22-20). Dzień później Pałac zagrał z MKK-MDK Kielce. Pierwsza "ćwiartka" miała wyrównany przebieg, ale do przerwy było 14-32. Po zmianie stron historia powtórzyła się. Po wyrównanej trzeciej kwarcie, w ostatniej znów przeważali goście i MKS PM przegrał 39-72 (11-14, 3-18, 12-16, 13-24).

MKS PM: Bartłomiej Nowak 25 i 14, Mikołaj Stec 10 i 2, Łukasz Urbański 9 i 1, Patryk Oleksy 4 i 15, Mateusz Stańczyk 4 i 0, Rafał Balasa 3 i 2, Michał Bałut 2 i 0, Kamil Świętochowski 1 i 2, Radosław Leśniak 0 i0, Jakub Bator - i 3.

Tarnowska Unia zmierzyła się w wyjazdowym meczu z Regisem Wieliczka. Pierwsza kwarta należała do podopiecznych trenera Krzysztofa Kocoła, potem na parkiecie dominowali już gospodarze, wygrywając 106-73 (23-30, 26-18, 21-10, 36-15).

W innym meczu: Wisła Kraków - Skawa Wadowice 102-79. Spotkanie: MKS Gorlice - Korona Kraków zostało przełożone.

1. Wisła 8 16 775-507

2. MKK-MDK 8 14 631-498

3. Korona 7 13 530-466

4. Regis 8 12 713-642

5. Skawa 8 11 592-550

6. Unia 8 11 610-614

7. MKS PM 8 9 444-611

8. Gorlice 7 7 332-739