Twórcy marzą aby kalendarz stał się wizytówką Nowej Huty

Twórcy marzą aby kalendarz stał się wizytówką Nowej Huty

Joanna Urbaniec

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Pomysłodawcy i twórcy nowohuckiego kalendarza
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Joanna Urbaniec

Nowa Huta. Grupa mieszkańców skupiona wokół inicjatywy Nowa Huta Teraźniejszości i Klubu Kombinator chcą wydać nowohucki kalendarz na 2017 rok. Właśnie rusza akcja, która ma na celu zbiórkę funduszy na wydanie kalendarza.
Jak przyznają organizatorzy, ich celem jest stworzenie kalendarza, który stałby się oryginalną wizytówką Nowej Huty. - Chcemy wydać piękny kalendarz, który zrywa z postrzeganiem Huty jako miejsca PRL de lux - mówi Agnieszka Dargiewicz, jedna z organizatorek akcji.

Kalendarz wypełniają czarno-białe fotografie Krzysztofa Piły, który jest autorem bloga „NH50mm”. - Od jakiegoś czasu dokumentuję swoje spacery oraz wycieczki rowerowe po Hucie aparatem z obiektywem 50mm, bo chcę oddać jedyny w swoim rodzaju charakter tej dzielnicy - opowiada Krzysztof Piła. Na zdjęciach znajdziemy detale nowohuckiej architektury oraz widoki dzielnicy w całkiem nowych ujęciach.

Jeśli ktoś nie rozpozna miejsca ukazanego w kalendarzu, zawsze może je odnaleźć korzystając ze współrzędnych geograficznych dołączonych do każdej fotografii.

Koszty związane z wydaniem kalendarza, plakatów, pocztówek oraz przygotowaniem wystawy są na tyle duże, że organizatorzy postanowili do akcji zaprosić wszystkich mieszkańców Nowej Huty i nie tylko. - Na portalu Polak Potrafi, stworzyliśmy kampanię, w której każdy może wesprzeć wydanie kalendarza - tłumaczy Anna Ratecka, pomysłodawczyni akcji. W zamian za wsparcie organizatorzy przygotowali, oprócz kalendarza, wiele nagród: nowohuckie pocztówki, plakaty, sesje fotograficzne a nawet… kolację przy świecach.

Wszelkie szczegóły na stronie www.kalendarzNH.pl. Akcja trwa do 6 grudnia 2016, ale już 2 grudnia organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Piły w nowohuckim Klubie Kombinator. Jeśli akcja się powiedzie, kalendarz będzie można kupić w Nowej Hucie od 8 grudnia.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo