Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Udany rewanż ekipy Gorce

MZ
Spięcie pod bramką Trsteny: w środku najlepszy gracz Gorców Leszek Dzioboń Fot. Maciej Zubek
UNIHOKEJ. Zespół TKKF Gorce Nowy Targ od efektownego zwycięstwa rozpoczął rundę play-off w słowackiej Twardoszyńskiej Lidze Unihokeja.

W pierwszej rundzie, w której gra się do dwóch zwycięstw, nowotarżanie zmierzyli się z zespołem Trsteny, z którą, co ciekawe, przegrali swój jeden, jedyny pojedynek w sezonie zasadniczym. To, jak się okazało, był jedynie wypadek przy pracy, co potwierdziło niedzielne starcie tych drużyn.

Już po 11 minutach Podhalanie prowadzili 3-0. Dwie pierwsze bramki zdobył dla nich precyzyjnymi strzałami z dystansu ich kapitan Artur Burkat. Trzecie trafienie dołożył Maciej Gąsienica-Makowski wykańczając składny atak swojej formacji. Trzybramkowe prowadzenie nieco uśpiło czujność nowotarżan w defensywie i po dwóch prostych błędach jeszcze przed przerwą rywale zdołali dwukrotnie znaleźć sposób na pokonanie Piotra Bizuba i przewaga Gorców przed drugą tercją stopniała do różnicy jednego gola.

Na szczęście w przerwie Podhalanie uporządkowali swoje szeregi i w kolejnych fragmentach gry już spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, systematycznie punktując przeciwnika. Temu najbardziej wdał się we znaki król strzelców części zasadniczej Leszek Dzioboń, który aż czterokrotnie lokował piłeczkę w słowackiej bramce. Kolejne gole dla ekipy z Nowego Targu dołożyli Paweł Hamrol, Dariusz Panczakiewicz oraz Dariusz Gąsior.

- Widzieliśmy, że przeciwnik nastawi się głównie na uważną grę w defensywie i głównie będzie "zaciskał" swoją strefę pod swoją bramką. Dlatego nasza taktyka opierała się przede wszystkim na strzałach z dystansu. I to się okazało skuteczną metodą. Niepotrzebny był przestój pod koniec pierwszej tercji, ale generalnie mecz można uznać za udany w naszym wykonaniu - powiedział gracz TKKF Rafał Sulka.

Rewanż, który wydaje się być formalnością, odbędzie się w najbliższą niedzielę

WYNIK

TKKF Gorce Nowy Targ - Trstena 10-2 (3-2, 4-0, 3-0)

Bramki dla Gorców: Dzioboń 4, Burkat 2, Gąsienica-Makowski, Hamrol, Panczakiewicz, Gąsior.

TKKF Gorce: Bizub - Burkat, Panczakiewicz, Szewczyk, R. Sulka, Gąsior, Hamrol, Gąsienica-Makowski, Kwak, Daniel, Dzioboń, Pala.