Uwaga rodzice! Niebezpieczne escape roomy ciągle mogą być...

Uwaga rodzice! Niebezpieczne escape roomy ciągle mogą być otwarte!

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Uwaga rodzice! Niebezpieczne escape roomy ciągle mogą być otwarte!

©Radek Kolesnik

Informacje o wszystkich zamkniętych escape roomach, w których stwierdzono uchybienia zagrażające bezpieczeństwu bawiących się, są nieprawdziwe. Strażacy po kontroli wydają jedynie decyzje administracyjne nakazujące zamknięcie tego typu obiektu, ale to od dobrej woli właściciela zależy, czy dostosuje się do tej decyzji.
Uwaga rodzice! Niebezpieczne escape roomy ciągle mogą być otwarte!

©Radek Kolesnik

A wcale nie musi, bo wydana decyzja jest nieprawomocna. Niektórzy prowadzący działalność gospodarczą polegającą na udostępnianiu escape roomów (pokoi ucieczki lub pokoi zagadek) mogą się od tej decyzji odwołać i dopiero po prawomocnym wyroku sądu administracyjnego będą mieli obowiązek wykonania decyzji o zamknięciu lokalu.

Jak zapewnia komendant małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Stanisław Nowak, zdecydowana większość osób prowadzących escape roomów, dla których wydano decyzje o zamknięciu, natychmiast po kontroli zaprzestała działalności. Ale przyznaje też, że nie ma gwarancji, iż wszystkie niebezpieczne obiekty rzeczywiście są zamknięte. Taka sytuacja jest nie tylko w Małopolsce, ale w całym kraju.

Jak rodzic może to sprawdzić? Niestety będzie miał problemy. Lista obiektów, które powinny być zamknięte, jest tajna. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik deklaruje, że jak tylko uprawomocnią się decyzje o ich zamknięciu, to taka lista może być udostępniona, ale pod warunkiem, że będzie to zgodne z prawem. A wojewoda jeszcze nie wie, czy może to zrobić.

Teoretycznie można próbować dzwonić do Straży Pożarnej i poprosić o informację, czy dany lokal został skontrolowany i jakie były wyniki tej kontroli. Ale komendant Nowak nie kryje, że coś takiego może sparaliżować działalność strażaków.

Wojewoda małopolski apeluje więc do wszystkich, by na jakiś czas powstrzymali się od zabaw w escape roomach. Tyle tylko, że to uderza także w takie obiekty, które spełniają wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa lub stwierdzono w nich drobne uchybienia, które można było natychmiast usunąć.

NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Escape roomy i kontrole straży pożarnej po tragedii w Koszalinie


Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dlaczego musi ktoć zginąć

Dlaczego (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Dlaczego musiał ktoś zginąć ,żeby Straż Pożarna PINBUD dokonali kontroli.
Dlaczego wcześniej nic nie robili.
Czekamy na kolejna jakąś tragedie i wtedy służby w świetle kamer ruszą na kolejna...rozwiń całość

Dlaczego musiał ktoś zginąć ,żeby Straż Pożarna PINBUD dokonali kontroli.
Dlaczego wcześniej nic nie robili.
Czekamy na kolejna jakąś tragedie i wtedy służby w świetle kamer ruszą na kolejna spóźniona kontrole.
Sorry. Takie mamy państwo.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Skandalem jez zamykanie biznesow dla polityki

Anonim (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Nikt nie zdje sobie sprawy za jakie 'uchybienia' zamykaja escape roomy. Dla lokalow na Krakowskim Rynku (wiele z nich jest w kamienicach w ktorych mieszkaja ludzie). Te uchybienia to sa np....rozwiń całość

Nikt nie zdje sobie sprawy za jakie 'uchybienia' zamykaja escape roomy. Dla lokalow na Krakowskim Rynku (wiele z nich jest w kamienicach w ktorych mieszkaja ludzie). Te uchybienia to sa np. 'latwopalne linoleum' na korytarzu lub bo ulica jest 'za waska' lub nie ma hydrantow na ulicy. Linoleum mozna zmienic ale ulicy sie nie poszerzy. Na takiej podstawie wszystkie knajpy, bary i inne lokale moglby byc zamkniete. Jesli z takich kamienic nie moga sie na tej podstawie ewakuowac mieszkanicy to czemu dalej stoja? Niestety to jest nagonka polityczna, wykoncza ludziom biznesy i naprawde fajna i spokojna zabawe. Wiekszosc escape roomow ma zapasowy klucz w srodku do ktorego maja dostep uczestnicy w razie potrzebyzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
prawo

gaga (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Gdzie jest PINB?????

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo