V liga, grupa zachodnia: KS PKM Olkusz - KS Chełmek. Zobacz zdjęcia

KS PKM Olkusz (białe stroje) kontra KS Chełmek
KS PKM Olkusz (białe stroje) kontra KS Chełmek Artur Bogacki
W meczu 4. kolejki sezonu 2023-2024 w grupie zachodniej małopolskiej V ligi piłkarskiej KS PKM Olkusz wygrał na swoim boisku 1:0 z KS Chełmek. Zobaczcie, co działo się na boisku w spotkaniu rozegranym w sobotę 2 września 2023.

KS PKM Olkusz - KS Chełmek 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Pietrzyk 47.
Olkusz: Dunaj - Lekki, Kiczyński, Żak - Majewski, Dudek, Barczyk (90 Rak), Pałka, Pietrzyk (68 Żaba) - Zmysło (60 Sambor), Wcisło (80 Maciasz).
Chełmek: O. Przewoźnik - Kantek (60 Knap), Sidor (75 Kędziora), Nowak, Celmer - M. Przewoźnik (46 Socha), Tomko, Sawalenko, Piątek (65 Pedrys) - Wierzba (80 Kukiełka), Majka.
Sędziował: Rafał Ziach (Chrzanów). Żółte kartki: Lekki (dwie), trener Gaweł (dwie) - Nowak, Tomko; czerwone kartki: Lekki (60), trener Gaweł (60). Widzów: 100.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU KS OLKUSZ - KS CHEŁMEK [kliknij i przewijaj w dół]

W I połowie miejscowa ekipa zdobyli dwa gole w trzy minuty, lecz sędziowie ich nie uznali (przy "główce" Kiczyńskiego był faul, a był na spalonym Wcisło; chwilę wcześniej ten pierwszy główkował w poprzeczkę). Zwycięską bramkę olkuszanie strzelili w 47 min, gdy w zamieszaniu Pietrzyk z boku trafił w dalszy róg, a później skutecznie się bronili. To ich pierwsze zwycięstwo w sezonie ligowym.

Goście zasłużyli na remis, ale nie wykorzystali swoich okazji. Na początku meczu Dunaj obronił w jednej akcji dwa strzały Majki, 35 min Piątek trafił w słupek. W 46 min Wierzba przekombinował przed bramką rywali, co się zemściło kilkadziesiąt sekund później. Od 60 min Chełmek grał w przewadze (czerwona kartka dla Lekkiego), w 84 min Socha zmarnował sytuację sam na sam.