W Miechowie docenili sportowe talenty. Pierwsze takie nagrody

Aleksander Gąciarz
Sportowcy z Miechowa po raz pierwszy zostali nagrodzeni przez samorząd za swoje sukcesy UGiM w Miechowie
Przy okazji Dni Miechowa samorząd docenił osiągnięcia sportowe uzyskiwane przez mieszkańców. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrody sportowe. Gratulacje oraz symboliczne czeki dla czwórki utalentowanych sportowców. Na liście znaleźli się przedstawiciele futsalu, sportów walki, squasha i trójboju siłowego.

Natalia Janus trenuje futsal i reprezentuje barwy LKS Słomniczanka. Została powołana do kadry narodowej i bierze udziału w rozgrywkach na arenie międzynarodowej. Ponadto Natalia wraz z drużyną zajęła II miejsce w mistrzostwach Polski w futsalu kobiet. Na co dzień Natalia trenuje najmłodsze grupy piłkarzy Pogoni Miechów.

Mikołaj Dunal to piłkarz Pogoni Miechów, a jednocześnie zawodnik squasha. I właśnie w tej ostatniej dyscyplinie odnosi największe sukcesy. Na mistrzostwach Polski czterokrotnie zdobył indywidualne wicemistrzostwo, a w zawodach drużynowych wicemistrzostwo oraz mistrzostwo Polski. Mikołaj był dwukrotnie powoływany do kadry narodowej, a podczas wszystkich zagranych przez siebie turniejów ponad 40 razy stawał na podium.

Wiktoria Filus od 10. roku życia trenuje karate. Nagrodę otrzymała za zajęcie trzeciego miejsca podczas Mistrzostwa Europy IKO Nakamura. Jej osiągnięcia sportowe są wynikiem pracy na treningach, udziału w seminariach szkoleniowych oraz startach w zawodach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2023 roku zajęła m. in. 2. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego PFK w Kumite, 1. miejsce podczas XXVIII Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kumite oraz 2. miejsce Oyama Top Puchar Polski Oyama PFK w Kumite.

Dominik Boczek został nagrodzony za zajęcie 1. miejsca podczas XPC World Cup Siedlce w trójboju siłowym. Od 2017 roku bierze czynny udział w zawodach rangi krajowej w trójboju i wyciskaniu leżąc. W listopadzie ubiegłego roku zdobył złoty medal Pucharu Świata federacji XPC.

Nagrody przekazali burmistrz Dariusz Marczewski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Mateuszem Sobeckim.