W Miechowie odrobili zaległości

WOJ
KLASA A, GR. I: Pogoń Miechów - Bratniak Kraków 3 - 1 (1 - 0)

1-0 Owczarski 41, 2-0 Górski 56, 2-1 Kutrzyk 58, 3-1 Dudziński 81

Sędziował Jan Moskal. Żółte kartki: T. Piwowarski dwie, Krupa, Dudziński, Oleksy - Kupka dwie, Vieira, Popławski, Kromka. Czerwone kartki: T. Piwowarski 78 - Kupka 75. Widzów 40

Pogoń: Szostak - T. Piwowarski, Orlewicz, M. Piwowarski (74 Czekaj), Krupa, Dudziński, G. Dąbrowski, Owczarski (87 Dudek), Musiał (81 K. Dąbrowski), Majewski (76 Oleksy), Górski

Bratniak: Chochołek (46 Stolarski) - Pajor (81 Stasiński), Matusik, Pieprzyk, Popławski, Pszczoła (73 Birut), Kupka, Vieira, Miś (46 Kutrzyk), Kromka, Kułaj

Zaległy mecz klasy A grupy I, który nie odbył się 19 marca ze względu na złe warunki atmosferyczne, oba zespoły kończyły osłabione. Za drugie żółte kartki (i w efekcie czerwone) musieli zejść z boiska najpierw Kupka, a kilka minut później Tomasz Piwowarski. Na pierwszą godną odnotowania akcję trzeba było czekać do 12 min Dudziński podał idealne z lewej strony na głowę Owczarskiego, jednak ten minimalnie chybił.

Gospodarze nacierali dalej. Musiał po indywidualnym rajdzie odegrał na środek do Owczarskiego, który trafił prosto w bramkarza. Majewski zamiast dobić, zagrał ręką. W 35 min. Krupa niezbyt dokładnie podawał do Szostaka i tylko jakimś cudem nie wykorzystał takiego prezentu Vieira. Prawie 30-metrowy rajd Musiała w 38 min też nie przyniósł gola (mocno przeszkadzał tu Matusik). Bramkę dał Pogoni rzut rożny egzekwowany przez grającego trenera Marcina Dudzińskiego. Efektownym trafieniem pod poprzeczkę zwieńczył kornera Owczarski.

Po przerwie żwawiej ruszyli do ataku goście. Atomowy strzał Pajora w 49 min obronił Szostak. Nie udało się to wprowadzonemu na drugą połowę Stolarskiemu. Górski idealnie trafił głową w 56 min i było 2-0. Ale odpowiedź Bratniaka nastąpiła niemal natychmiast. Kutrzyk bezlitośnie wykorzystał błędy obrony (i także Szostaka), zdobywając kontaktowego gola. Dwie szanse (65 i 74 min) zaprzepaścił Majewski. Korzystny wynik dla Pogoni ustalił w 81 min Dudziński zaskakując Stolarskiego lobem z ponad 30 m Ostatnią godną odnotowania akcję miał jednak Bratniak. Vieira popisał się w 88 min efektowną przewrotką, godną pokazania w TV. Gdyby piłka wpadła do bramki, byłby to zapewne najpiękniejszy gol sezonu.