W Miechowie sprawdzą zużycie wody bez wchodzenia do domu

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Kosztem ponad półtora miliona złotych gmina Miechów zmontuje mieszkańcom nowoczesne liczniki wody. W gminie Słaboszów będzie można wymienić stare piece węglowe.

FLESZ - "Moja woda" czyli pomysł prezydenta na suszę

Wymiana liczników wody będzie możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt ”Wdrożenie systemu e-woda”. We wtorek dotację opiewającą na 946 tysięcy złotych przekazał burmistrzowi Dariuszowi Marczewskiemu wicemarszałek województwa Łukasz Smółka. Wartość całego projektu to ponad 1,55 mln złotych. - Do końca czerwca 2021 roku planowany jest we wszystkich domach i blokach na terenie gminy montaż nowoczesnych wodomierzy z nakładką radiową oraz stworzenie elektronicznego biura obsługi klienta. Montaż wodomierzy radiowych pozwoli na odczyt wskazań na odległość, bez potrzeby wchodzenia do budynku inkasenta – mówi burmistrz, podkreślając, że to rozwiązanie szczególne cenne w czasach pandemii.

Podczas wtorkowego spotkania w miechowskim Starostwie Powiatowym promesy otrzymali również inni włodarze gmin. Wójt Słaboszowa Marta Vozsnak może liczyć na kwotę 470 tys. złotych. - Będziemy mogli za to wymienić 45 kotłów węglowych na opalane ekogroszkiem oraz gazujące drewno – tłumaczy. W ramach zadania zakłada się również termomodernizację dwóch budynków, gdzie zmodernizowany zostanie system grzewczy.

Wśród instytucji, które otrzymały promesę był miechowski szpital, który za kwotę blisko 1,2 mln zł otrzyma nowy ambulans oraz zakupi m.in. koncentratory tlenu, urządzenia do aktywnej regulacji ciała pacjenta, komorę izolacyjną, lampy bakteriobójcze itp.

Dotacje na remonty dróg dojazdowych do pól otrzymały poza tym gminy Kozłów (146 tys.), Gołcza (195 tys.), Książ Wielki (100 tys.), Miechów (250 tys.) i Słaboszów (141 tys.).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
aa...

A kiedy "urząd" ukróci spuszczanie ścieków do rowów, w grunty - nigdy bo mu to pasuje ponieważ nie będzie budował kanalizacji przez co najmniej 15 lat - tyle trza spłacać za park - 9 ty "cud świata" ochrona środowiska w miechówku to fikcja i ściema

t
tjk

ciekawe, zaiste ciekawe jak sprawdzi się ten wodomierz umieszczony w piwnicy przedwojennego domu o ścianach na 100cm grubych i odległości "od płota" ponad 50m, jak zadziała to strach będzie w takim domu mieszkać ze względu na poziom emisji fal radiowych. A swoją drogą, czy już wszystkie piece węglowe wymieniono już w gminie Miechów? W Słaboszowie chyba nie, bo dotację przeznaczają na wymianę pieców. Po drugie czy z dofinansowania można wspierać prywatne podmioty jakim stały się wodociągi po prywatyzacji?

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie