W sobotę w Tauron Arenie Kraków mistrzowskie wyścigi w...

W sobotę w Tauron Arenie Kraków mistrzowskie wyścigi w SuperEnduro. Błażusiak wygra po raz trzeci z rzędu? Sonik o Rajdzie Dakar [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W sobotę w Tauron Arenie Kraków mistrzowskie wyścigi w SuperEnduro. Błażusiak wygra po raz trzeci z rzędu? Sonik o Rajdzie Dakar [ZDJĘCIA]
1/49
przejdź do galerii

©Andrzej Wiśniewski

SuperEnduro. 90 zawodników z 25 krajów (rekord w historii MŚ) wystąpi w sobotę, 8 grudnia w Tauron Arenie Kraków w pierwszej edycji nowego sezonu mistrzostw świata w SuperEnduro. W galerii - zdjęcia z konferencji prasowej i przygotowań do imprezy w krakowskiej hali.
Będą wśród nich dwaj Małopolanie: pochodzący z Nowego Targu, a od wielu lat mieszkający w Andorze, 35-letni Tadeusz Błażusiak (aż sześciokrotny mistrz globu) i mieszkający w Słopnicach koło Limanowej, 23-letni Emil Juszczak (wicemistrz świata juniorów).

Kraków po raz trzeci z rzędu gościć będzie mistrzów widowiskowej konkurencji motocyklowej. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, dostarczyły wiele emocji i stały na wysokim poziomie. Nie inaczej powinno być w sobotę.

– Tor będzie szybki, trudny, techniczny – mówi Tomasz Gagat, promotor imprezy, na której potrzeby przygotowano 700 m sześciennych ziemi, ponad 20 m sześciennych beli z drewna, 40 ton głazów i ponad 6 ton opon.

Błażusiak w 2016 roku zwycięstwem w Krakowie zakończył karierę, ale po roku – też w Krakowie – ją wznowił. Podczas trzech finałowych wyścigów klasy Prestige był drugi, co zapewniło mu triumf w całej imprezie.

Jak Błażusiak spisze się w sobotę? – Będę dawał z siebie wszystko. Wiem, jak się optymalnie przygotować do startu. Jestem w lepszej formie, niż byłem w ubiegłym sezonie. Fizycznie jest OK, motocykl jest coraz lepszy – zapewnia „Taddy”.

Juszczak mówi natomiast: – Czuję się świetnie. Planuję wystartować w całej serii, ale zależy to od tego, jak powiedzie mi się w Krakowie.

Dla kibiców nie zabraknie innych atrakcji. 300 z nich będzie mogło wejść do paddocku i zobaczyć, co się w nim dzieje, a wszyscy widzowie – oglądnąć wyścigi dzieci oraz akrobatyczno-taneczne pokazy formacji Enigma Art i Psycho Dolls.

Już po raz trzeci ambasadorem imprezy jest 6-krotny zdobywca Pucharu Świata i zwycięzca Rajdu Dakar 2015 na quadach Rafał Sonik. Jego zdaniem, największym sukcesem imprez w Tauron Arenie Kraków jest to, że inspirują młodych zawodników, którzy chcą się wzorować na Błażusiaku i innych mistrzach motocykli.

Sonik w 2019 roku nie wystąpi w Rajdzie Dakar w Peru, gdyż – jak mówi – jest dla niego za krótki (będzie tylko jego obserwatorem). Skupi się więc na Pucharze Świata.

Program MŚ SuperEnduro
Sobota, godz. 17.30: I wyścig Pucharu Europy, 18: ceremonia otwarcia, 18.20: wyścig Super Pole klasy Prestige, 18.25:wyścigi klasy Junior i Prestige, 19.05: Kids Race, 19.15: II wyścig Pucharu Europy, 19.45: pokaz Fire&Dance, 19.48: wyścigi klasy Junior, Prestige i Pucharu Europy, 20.55: dekoracja zwycięzców.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo