Wanda zostanie na końcu

Atakuje Jacek Pić z KA Wandy Instal FOT. ANDRZEJ BANAŚ
I LIGA MĘŻCZYZN. Krakowianie po kiepskiej grze ulegli lubinianom i przed fazą play-out nie opuszczą ostatniej pozycji w tabeli. KA Wanda Instal Kraków - Cuprum Mundo Lubin 0-3 (11-25, 26-28, 22-25)

KA Wanda Instal: Syguła, Blachura, Domonik, Pić, Dzierwa, Soroka, Mischke (libero) oraz Ferek, Szablewski, Łukasik.

Cuprum Mundo: Kordysz, Dykas, Antosik, Szczerbaniuk, Węgrzyn, Żuk, Tylicki (libero) oraz Kucharski.

Gospodarze pierwszego seta oddali właściwie bez walki. Już na początku goście odskoczyli na kilka "oczek", a później powiększali dystans. Najbardziej wyrównany był drugi set, do jego rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. Ostatecznie jednak znów górą byli goście (26-28). W trzecim secie gospodarze robili wszystko, aby spotkanie przedłużyć. Mimo nawiązania walki okazali się zespołem słabszym.

Po meczu bardzo zadowolony był szkoleniowiec gości Paweł Szabelski. - Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo, widać, że chłopcy mają charakter i umiejętności. Praca na treningu przynosi efekty, mamy realne szanse, żeby być w "ósemce" - ocenił trener tuż po meczu.

W zdecydowanie gorszym nastroju był atakujący Wandy Krzysztof Ferek. - Pierwszy set oddaliśmy bez walki, w drugim było dobrze, lecz zawiodło trochę przyjęcie, w trzecim zadecydowały błędy własne. Cały czas jednak wierzę, że utrzymamy się w pierwszej lidze - powiedział Ferek.

O to będzie jednak krakowianom bardzo trudno. Nie dość, że od dłuższego czasu zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi, to w dodatku ich gra w sobotnim spotkaniu zdecydowanie nie daje powodów do optymizmu przed kolejnymi meczami.