Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 8.50. Autobus jechał od strony Nowego Kleparza w kierunku ul. Bratysławskiej. Kierowca zdecydował się wjechać pod wiadukt kolejowy. Okazało się jednak, że przeszarżował, bowiem pojazd nie zmieścił się pod obiektem i się zaklinował.
Skończyło się zniszczeniem części zadaszenia pojazdu. Nikt nie został poszkodowany.
- Kierowca autobusu, 25-letni obywatel Ukrainy otrzymał mandat w wysokości 1200 złotych - informuje Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
Były utrudnienia w ruchu
Z powodu usuwania skutków zdarzenia nastąpiły utrudnienia w ruch w rejonie wiaduktu nad ul. Prądnicką. Czasowo wprowadzono ruch wahadłowy.
Przed południem teren został uprzątnięty i przywrócono w pełni ruch. Na miejscu czynności prowadziła jeszcze Inspekcja Transportu Drogowego.
Trzeba zwracać uwagę na znaki
Policja przypomina, by przed wjazdem pod wszelkie obiekty mostowe zwracać uwagę na oznakowanie mówiące o dopuszczalnej wysokości pojazdów, jakie mogą przejeżdżać pod przęsłami.
O zakazie wjazdu pojazdów o danej wysokości informuje znak B-16. Znak zakazuje ruchu pojazdów, których wysokość wraz z ładunkiem jest większa od wartości podanej na znaku. Ruch pojazdów ze względu na wysokość ogranicza się, gdy wysokość przejazdu jest mniejsza niż 4,5 m. Na znaku podaje się wysokość obiektu nad jezdnią pomniejszoną o 0,5 m. Jest ustawiany ze względu na niskie tunele, wiadukty, linie sieci napowietrznej.
Abonament na loty, Polska krajem pilotażowym
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą! MAPY i OPISY
- Policja poszukuje tych przestępców. Nowe listy gończe
- Kraków z lat 90. To było inne miasto, inna epoka i czas zmian
- Horoskop na czerwiec 2023 dla wszystkich znaków zodiaku
- W małopolskich lasach już rosną grzyby! Pierwsze okazy robią wrażenie
- Pierwsi plażowicze pojawili się już na Zakrzówku. Można już kąpać się tam legalnie!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Horror w parku narodowym. Niedźwiedź zabił małżeństwo i ich psa
- Zamach terrorystyczny w Ankarze. W odwecie Turcja bombarduje kurdyjskich rebeliantów
- Zaprezentowano odzyskane XVIII-wieczne akwarele utracone podczas II wojny światowej
- Meghan Markle będzie kandydować do Senatu USA? W amerykańskiej prasie aż huczy