Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wysyp remontów i zmian w ruchu w Krakowie. Drogowcy się rozkręcają, a ferie skończyły

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Kościuszki
Kościuszki Anna Kaczmarz
Zmiany z powodu remontu zwrotnicy na Dąbiu, postępujące prace na Kościuszki i Zwierzynieckiej, wprowadzone korekty ruchu w rejonie ronda Polsadu (budowa tramwaju do Mistrzejowic), rozpoczęcie remontów ulic Wiosennej i Kozienieckiej, trwająca przebudowa Obozowej - to tylko część z frontu prac na drogach Krakowa. Przypominamy też o zmianach w komunikacji związanych z końcem ferii zimowych.

Linie 501, 502 i 511 – dodatkowe przystanki na Olszy

Trwa budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic. Na czas występowania utrudnień linie przyspieszone nr 501, 502 i 511 będą zatrzymywać się częściej w rejonie ulic Młyńskiej, Pilotów i ronda Młyńskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku, 26 lutego.

 • Linia nr 501 („Bulwarowa” – „Chełmońskiego Pętla”):
 • Linia nr 501 w kierunku „Chełmońskiego Pętli” będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku „Rondo Młyńskie” 02. Natomiast w kierunku „Bulwarowej” będzie także obsługiwać przystanek „Pilotów” 01.
 • Linia nr 502 („Aleja Przyjaźni” – „Plac Na Stawach”):
 • Autobusy linii nr 502 będą zatrzymywać się na przystankach „Miechowity” 02 i 03.
 • Linia nr 511 („Os. Na Stoku” – „Chełmońskiego Pętla”): Linia nr 501 w kierunku „Chełmońskiego Pętli” będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku „Rondo Młyńskie” 02. Natomiast w kierunku pętli „Os. Na Stoku” będzie także obsługiwać przystanek „Pilotów” 01.

Wkrótce przebudowa fragmentu ulicy Wiosennej

Na 26 lutego planowane jest rozpoczęcie prac remontowych na ulicy Wiosennej na Woli Justowskiej. W ramach inwestycji deweloperskiej zostanie poszerzony odcinek tej ulicy – od ul. Junackiej w kierunku posesji nr 15.

Pojawią się ograniczenia w ruchu, ale dojazd do posesji będzie zachowany. W trakcie robót na połączeniu z ul. Junacką – zwężenie na tej ulicy.

Wszystkie prace powinny potrwać do końca marca.

Remont wodociągu na ulicy Białoruskiej i Sucharskiego

Trwa remont magistrali wodociągowej na ulicy Białoruskiej przy skrzyżowaniu z ulicy Trybuny Ludów – informują Wodociągi Miasta Krakowa. Prace potrwają do połowy marca. To samo dzieje sięna ulicy majora Henryka Sucharskiego. Jak informują służby drogowe, jezdnia w miejscu prowadzenia robót została zwężona.

Będzie nowy asfalt na fragmencie ulicy Kozienickiej

We wtorek, 27 lutego, rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy Kozienickiej. Nowy asfalt zostanie położony na odcinku od wiaduktu nad autostradą A4 do pętli autobusowej „Podgórki Tynieckie”.

Drogowcy rozpoczną prace od sfrezowanie starej nawierzchni. Przejezdność w miarę możliwości będzie zachowana.

Przygotowanie podłoża i układanie asfaltu realizowane będzie z podziałem na dwa odcinki: od wiaduktu nad autostradą A4 do budynku nr 70B i od budynku nr 70B do pętli autobusowej. Podczas tego etapu fragmenty objęte robotami będą wyłączone z ruchu.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Skotnicką, Winnicką, Tyniecką, Dąbrową i Podgórki Tynieckie.

Prace zakończą się 8 marca.

Remont ul. Kościuszki: kolejny etap prac na Salwatorze

28 lutego ruszy przebudowa sieci ciepłowniczej na ulicy Dojazdowej na Salwatorze. Prace rozpoczną się od strony bulwaru Rodła i sukcesywnie zmierzać będą w kierunku ulicy Tadeusza Kościuszki. Podczas robót obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, ale przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana.

Roboty przy ul. Tadeusza Kościuszki

Przy skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Księcia Józefa i Kościuszki ułożono już wszystkie instalacje podziemne. Obecnie prowadzone są prace przy podbudowie skrzyżowania, aby można było układać kolejne warstwy asfaltu. Według planu roboty na tym skrzyżowaniu mają zakończyć się 26 lutego. Po zakończeniu przebudowy zostanie tam przywrócona stara organizacja ruchu.

Z kolei na skrzyżowaniu ulic Senatorskiej i Kościuszki układane jest torowisko. Po zakończeniu prac będą mogły tam zawracać autobusy komunikacji miejskiej.

Roboty przy ul. Zwierzynieckiej

Na odcinku ul. Zwierzynieckiej, między skrzyżowaniem z ul. Retoryka i Powiśle oraz Alejami Trzech Wieszczów trwają końcowe prace przy pasie ruchu od strony domu handlowego „Jubilat”. Po zakończeniu robót będzie możliwy przejazd z ul. Retoryka i Powiśle do al. Krasińskiego.

Na odcinku ul. Zwierzynieckiej, od filharmonii do ul. Małej, trwają prace przy nowym torowisku. Drogowcy kończą korytowanie i układają odwodnienie oraz kanalizacji opadową. Równolegle trwa układanie podbudowy pod chodniki na tym odcinku.

Na pozostałych fragmentach przebudowywanych ulic trwają prace przy wymianie sieci podziemnych oraz przyłączy do kamienic.

Wymiana zwrotnicy na pętli „Dąbie” – tak pojadą tramwaje

W pierwszy weekend marca służby serwisowe będą wymieniać zwrotnicę na pętli „Dąbie”. W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do ronda Czyżyńskiego. Zmiany dotkną linie tramwajowe nr 1, 14, 22, i 62.

Prace rozpoczną się w sobotę, 2 marca, o godz. 4.30, i potrwają do poniedziałku, 4 marca, do godz. 4.30.
Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

 • nr 1 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Cichy Kącik” – ... – przystanek „Rondo Grzegórzeckie”, al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilska, al. Jana Pawła II, przystanek „Rondo Czyżyńskie” – ... – „Wańkowicza”
 • nr 14 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Bronowice” – ... – przystanek „Rondo Mogilskie”, ul. Mogilska, al. Jana Pawła II, przystanek „Rondo Czyżyńskie” – ... – „Mistrzejowice”
 • nr 22 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Borek Fałęcki” – ... – przystanek „Rondo Grzegórzeckie”, al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilska, al. Jana Pawła II, przystanek „Rondo Czyżyńskie” – ... – „Kopiec Wandy”
 • nr 62 – w noce z 2 na 3 i z 3 na 4 marca będzie zawieszona, a w zamian będzie kursować linia autobusowa nr 662.

Zastępcza linia autobusowa:

 • nr 722 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa na trasie: „Czyżyny Dworzec” – rondo Czyżyńskie, al. Pokoju – „Rondo Grzegórzeckie”
 • Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Czyżyny Dworzec”, „Rondo Czyżyńskie”, „Centralna”, „Rondo 308. Dywizjonu”, „Ogród Doświadczeń”, „TAURON Arena Kraków al. Pokoju”, „Dąbie”, „Ofiar Dąbia”, „Francesco Nullo”, „Rondo Grzegórzeckie”
 • Linia będzie kursować co 10 minut w sobotę oraz co 15 minut w niedzielę (w godzinach wczesnoporannych i późnowieczornych co 20 minut).

Ruszyła rozbudowa fragmentu ul. Obozowej

20 lutego rozpoczęły się prace na ul. Obozowej. Zadanie realizuje deweloper w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych.

Inwestycja zakłada rozbudowę ul. Obozowej – od ul. Gwieździstej do budynku nr 60. W ramach robót planowana jest przebudowa i budowa infrastruktury podziemnej, nowa nawierzchnia, oświetlenie oraz chodniki.

Od wtorku, 20 lutego, odcinek objęty pracami został zamknięty dla ruchu – objazdy ul. Żywiecką, Skośną i Kobierzyńską, wyznaczono korytarze dla pieszych. Dojazd do posesji jest zachowany.

Taka organizacja potrwa mniej więcej do końca kwietnia.

Cała inwestycja zakończy się w listopadzie.

Tramwaj do Mistrzejowic: zmiany w organizacji ruchu

W północnej części Krakowa wprowadzono kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. W związku z postępującą budową tunelu linii tramwajowej do Mistrzejowic, od soboty, 24 lutego, zamknięcia i zwężenia jezdni pojawiły się na ulicy Lublańskiej.

Na ul. Lublańskiej ruch pomiędzy rondami Polsadu i Barei obywa się po zachodniej jezdni, na której wyznaczono po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Wschodnia jezdnia została całkowicie wyłączona z ruchu.

Ruch pojazdów od i do al. Bora-Komorowskiego został przekierowany na tymczasowe skrzyżowanie z ul. Lublańską na wysokości wyjazdu z ul. Promienistych. Przystanek autobusowy „Olsza II” 02 przy ul. Lublańskiej został przeniesiony o ok. 30 m na północ.

Czasowa organizacja ruchu na południe od ul. Miechowity pozostaje bez zmian.

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wysyp remontów i zmian w ruchu w Krakowie. Drogowcy się rozkręcają, a ferie skończyły - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski