Zakorkowana aleja

Redakcja
Utrudnienia w ruchu

   Trwa modernizacja fragmentu al. 29 Listopada - na odcinku między ul. Prandoty a wiaduktem nad torami kolejowymi. Ponieważ jezdnia jest zwężona, nie tylko w godzinach szczytu tworzą się na tej ulicy - normalnie mocno już zapchanej samochodami - spore korki. Przebudowa planowana jest do końca czerwca.
   Ul. Turonia: budowa kanalizacji ogólnospławnej; do 31 maja zamknięty będzie fragment ulicy do skrzyżowania z ul. Ruczaj (wraz z tym skrzyżowaniem). Dojazd pojazdów do posesji usytuowanych przy wschodniej części ulicy Ruczaj (od skrzyżowania z ul. Turonia) odbywa się - od ul. Strąkowej przez ul. Pszczelną, Podhalańską, Zbrojarzy, Goplany i Irysową; od ul. Zbrojarzy przez ul. Goplany i Irysową.
   Ul. Królowej Jadwigi: przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą techniczną do 15 września. Zamknięta dla ruchu kołowego na ok. 350 metrach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Nad Zalewem. Komunikacja autobusowa odbywa się ulicą Modrzewiową i Kasztanową. Do 30 czerwca zajęta część jezdni od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. na Wierzchowinach, z pozostawieniem pasa jezdnego o szerokości 3 m.
   Ul. Lubocka: budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z podłączeniami); do 17 czerwca mogą występować utrudnienia w ruchu - przewidziano zagrodzenie części jezdni - pasa w stronę ul. Wadowskiej, na długości około 60 metrów (na odcinku od skrzyżowania z ul. Darwina do skrzyżowania z ul. Burzową).
   Ul. Wielicka: w związku z modernizacją jezdni północnej drogi krajowej nr 4 nastąpiła zmiana organizacji ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Serafą do zjazdu do centrum Wieliczki. Ruch w obu kierunkach został skierowany na nowo wybudowaną jezdnię południową drogi krajowej nr 4. Pojazdy jadące w stronę Krakowa korzystają z nowej jezdni - przez przejazd technologiczny, zlokalizowany w rejonie zjazdu do centrum Wieliczki; powrót na starą jezdnię - przez przełączkę przed wysepką rozdzielającą obie jezdnie w rejonie skrzyżowania z ul. Nad Serafą. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do 31 maja.
   Ul. Branicka: awaryjne zamknięcie mostu (do 31 grudnia) na kanale wody przemysłowej. Objazdy ulicami: Branicką, Suchy Jar, Nadbrzezie, Igołomską, Szymańskiego, Plastusia, gen. Kraszewicza-Tokarzewskiego.
   Ul. Warszawska: w związku z uruchomieniem wjazdu na teren inwestycji "Krakowski Szybki Tramwaj" zagrodzono część jezdni (w kierunku al. Słowackiego) dla pasa wyłączenia dla wjazdu na teren budowy - na wysokości Politechniki Krakowskiej. Przewidywany okres występowania utrudnień - ok. 1 roku.
   Ul. Tischnera: naprawa krawężników i bezpieczników; zajęty lewy pas ruchu, na jezdni w kierunku ul. Powstańców Śląskich, na odcinku o długości ok. 200 m (rozpoczynającym się od końca zatoki autobusowej do włączenia w ulicę Powstańców Śląskich).
   Rondo Kocmyrzowskie: przebudowa ronda; wyłączenie z ruchu jednej jezdni al. Andersa (w kierunku pl. Centralnego) na odcinku rozpoczynającym się na wysokości skrzyżowania z ul. Szajnowicza-Iwanowa do skrzyżowania z ul. Nosskowskiego - ruch na tym odcinku al. Andersa - w obu kierunkach - jedną jezdnią, natomiast ruch z al. Andersa - od pl. Centralnego do ul. Kocmyrzowskiej - objazdem przez ul. Ludźmierską oraz ul. Obrońców Krzyża, a na kierunku od ul. Broniewskiego objazdem poprzez al. Przyjaźni, al. Róż, ul. Żeromskiego i Obrońców Krzyża. Zamknięta jedna jezdnia ul. Bieńczyckiej (w kierunku ronda Czyżyńskiego) na odcinku od ronda Kocmyrzowskiego do Czyżyńskiego oraz lewy pas na drugiej jezdni - na odcinku w rejonie ronda Kocmyrzowskiego. Ruch na ul. Bieńczyckiej wyłącznie w kierunku ronda Kocmyrzowskiego, natomiast ruch z ul. Kocmyrzowskiej do Bieńczyckiej - objazdem przez al. Andersa, ul. Dąbrowskiej i Medweckiego. Zamknięta jedna jezdnia ul. Kocmyrzowskiej (w kierunku ul. Łowińskiego) oraz lewy pas na drugiej jezdni - na odcinku w rejonie ronda Kocmyrzowskiego; ruch z ul. Bieńczyckiej do Kocmyrzowskiej i Broniewskiego objazdem przez al. Andersa, Przyjaźni, Róż, ul. Żeromskiego i Obrońców Krzyża.
   Ul. Wybickiego: przebudowa skrzyżowania**z ul. Łokietka. W związku z budową dodatkowego pasa ruchu na ul. Wybickiego (jezdnia w stronę skrzyżowania) ulica jest zwężona na długości około 100 metrów. Na skrzyżowaniu zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Poszerzony zostanie również pas ul. Wybickiego, by łatwiej było skręcić w nią z ul. Łokietka - w stronę wiaduktu. Część ul. Łokietka, prowadząca od skrzyżowania do przejazdu kolejowego (teraz jednokierunkowa) ma się stać dwukierunkowa. Prace potrwają do 31 października.
   
Ul. Krowoderska: budowa budynku mieszkalno-usługowego; do 30 września zajęta część jezdni (pas w kierunku ul. Szlak), w rejonie skrzyżowania z ul. Kolberga.
   
Ul. Weigla: przebudowa ulicy - zamknięta od skrzyżowania z ul. Pruszyńskiego do skrzyżowania z ul. Jędrzejczyka (wraz z tym skrzyżowaniem). Dojazd z ul. Pruszyńskiego do ul. Popiełuszki - ul. Drożdżową i Lipowskiego; dojazd z ul. Sucharskiego do Popiełuszki - ul. Jaglarzów. Prace do 31 maja.
   
Ul. Zielony Jar: prace przy budowie muru oporowego i parkingu; zwężona jezdnia na odcinku ok. 200 m, od ul. Poległych w Krzesławicach w stronę ul. Architektów. Prace do 30 czerwca.
   
Ul. Łobzowska: remont budynku przy ul. Biskupiej 1 - do 21 października utrudnienia w ruchu; zagrodzona część jezdni (pas w kierunku ul. Biskupiej) o szer. 1,5 m na korytarz dla pieszych - na odcinku o długości ok. 20 m, w rejonie skrzyżowania z ul. Biskupią.
   
Ul. Prażmowskiego: budowa kanalizacji sanitarnej; do 21 maja zamknięty będzie dla ruchu odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Topografów do skrzyżowania z ul. Petrażyckiego. Objazd poprowadzono ulicami: Petrażyckiego, Taklińskiego, Zakopiańską, autostradą A4, Skotnicką i Wrony.
   
Ul. Bosacka: w związku z budową dworca autobusowego PKS -**zwężona jezdnia (na około 30 metrach).
(J.ŚW)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie