Zamkną z powodu dźwigu

Redakcja
Udostępnij:
Na koniec tego tygodnia (5 i 6 marca) planowany jest demontaż dźwigu wieżowego, który używany jest przy budowie Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej; w związku z tym część ulicy zostanie zamknięta i zalecono w tym okresie objazdy - al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską i Dolnych Młynów - poinformowano w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Podedworze: modernizacja oraz budowa kanalizacji sanitarnej. Całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Cechowej do Mokrej; objazdy - Nowosądecką, Łużycką, Cechową - do 15 maja.
   Ul. Rączna: zamknięta z powodu budowy kanalizacji sanitarnej; objazdy - ul. Półłanki, Christo-Botewa, Bartników, Wrobela. Prace do 15 marca.
   Al. 29 Listopada: w związku z budową trasy Galicyjskiej utrudnienia na pasie w kierunku wiaduktu (w rejonie cmentarza Rakowickiego); prace planowane do 22 marca.
   Ul. Rżącka: budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z przyłączami). W związku z tym wprowadzono objazdy: ul. Nowosądecką, Łużycką oraz Cechową (tymczasowe pętle autobusowe przy skrzyżowaniu ul. Podedworze z Hallera); prace zaplanowano do 15 maja.
   Ul. Tischnera: budowa włączenia ul. Nowotarskiej do ul. Tischnera. Całkowite zamknięcie jezdni w kierunku Kamieńskiego, ruch dwukierunkowy na pasie w stronę ul. Zakopiańskiej. Prace do 31 marca.
   Ul. Lubomirskiego:**zamknięty fragment - od Rakowickiej do Bosackiej (prace przy budowie trasy Galicyjskiej - w rejonie skrzyżowania ul. Lubomirskiego z Rakowicką; wjazd do tunelu). Objazd: do ul. Bosackiej - ul. Rakowicką, Kurkową, Zygmunta Augusta, Topolową; autobusy do ul Bosackiej mogą dojeżdżać - od ul. Rakowickiej - ul. Topolową. Prace do 1 marca.
   
Ul. Drużbackiej: modernizacja ulicy i przebudowa infrastruktury technicznej. Zamknięta na odcinku od ul. Matematyków Krakowskich do Kuryłowicza; objazdy: ul. Kuryłowicza, Landaua, Niewodniczańskiego, Krzyżanowskiego, Matematyków Krakowskich. Utrzymano dojazdy do posesji oraz dla służb uprzywilejowanych; na odcinku od ul. Kuryłowicza do skrzyżowania Drużbackiej z ul. Chanieckiej jeżdżą autobusy MPK. Remont ma potrwać do 30 kwietnia.
   
Ul. Wjazd i Kątowa - dojazd do tych ulic odbywa się z ul. Żelaznej; obie ulice oznaczone są jako ślepe, bez przejazdu. Ta organizacja ruchu związana jest z pracami przy budowie trasy Galicyjskiej i pozostanie jako docelowa.
   
Ul. Dobrego Pasterza: modernizacja oraz budowa kanalizacji; w związku z tym wprowadzony został jeden kierunek ruchu - od ronda Barei do ulicy Bohmolca; objazdy, w przeciwną stronę, prowadzą ul. Bora-Komorowskiego i Lublańską. Prace mają trwać do 30 listopada.
   
Ul. Gęsia: do 30 czerwca zamknięta z powodu**budowy kanalizacji ogólnospławnej i modernizacji ulicy. Objazdy - ul. Rzeźniczą, Grzegórzecką, Kotlarską, Podgórską.
   Ul. Kuryłowicza: budowa kanalizacji sanitarnej, opadowej i infrastruktury technicznej, także modernizacja - do 30 kwietnia. Wyłączenie z ruchu - objazdy: ul. Rokadową, Osterwy, Żelazowskiego, Krzemieniecką; Krzyżanowskiego, Matematyków Krakowskich; Niewodniczańskiego, Landaua.
   Ul. Kazimierza Wielkiego: zajęcie dla celów budowy - korytarz dla pieszych na jezdni - do 30 kwietnia.
   Ul. Zarzecze: budowa kanalizacji ogólnospławnej i modernizacja. Roboty mają trwać do 30 czerwca.
   Ul. Sołtysowska: modernizacja ulicy i infrastruktury technicznej. Zamknięcie na odcinku od ul. Sikorki do skrzyżowania ul. Podbipięty z ul. Ogłęczyzna i Niepokalanej Marii Panny. Objazdy: ul. Ogłęczyzna, Isep, Ciepłownicza, Nowohucka, Centralna; prace do 31 sierpnia.
   Ul. Branicka: do 30 czerwca zamknięty most (nad kanałem wody przemysłowej), z którego korzystały m.in., autobusy komunikacji miejskiej. Wprowadzono objazdy: ul. Branicką, Suchy Jar, Nadbrzezie, Igołomską, Szymańskiego, Plastusia i gen. Karaszewicza-Tokarzewskiego.
(J.ŚW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie