MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapraszamy na Dni Bochni 2010

Redakcja
Big Cyc
Big Cyc
Program imprezy obfituje w wiele atrakcji, ciekawych koncertów, wydarzeń dookoła Dni Bochni. Oprócz koncertów grup z najwyższej półki planujemy jak co roku zorganizować interesujący program estradowy dla najmłodszych. Atrakcji i niespodzianek nie zabraknie na pewno! O WYKONAWCACH: Lidia Jazgar i Grupa Galicja

Big Cyc

Lidia Jazgar to dyplomowany choreograf o specjalności Tańce ludowe i narodowe, prezenter telewizyjny i radiowy, Współzałożycielka, menadżer i wokalistka zespołu Galicja, z którym koncertuje i nagrywa. Wspólnie z Galicją, jest laureatką słynnego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i jedynej w historii tego Festiwalu Nagrody Specjalnej, przyznanej przez Piotra Skrzyneckiego i jego legendarną Piwnicę Pod Baranami, z którą w latach 90-tych zespół był związany. Scenarzysta, reżyser, producent wydawnictw muzycznych, konferansjer.

Stan Miłości i Zaufania

Grupa powstała w lipcu 2000 roku w Warszawie. Zespół w domowych warunkach w składzie trzyosobowym zarejestrował w 2001 roku pierwsze demo. W kwietniu 2001 roku zagrał też pierwszy koncert. Drugie demo SMZ pojawiło się na początku roku 2006. Przełomowy dla grupy okazał się rok 2007, kiedy muzycy zdecydowali się na intensywną pracę nad piosenkami, które ostatecznie miały w 2008 roku trafić na ich pierwszy album. Dzięki udanemu występowi na przeglądzie Młode Wilki 2007 grupa została zaproszona na trasę koncertową z Happysad. Swoją twórczość członkowie zespołu określają mianem “lamer rocka". Chodzi o pozytywny i szczery przekaz oraz odrzucenie nadęcia i pozy. Muzycznie jest to melodyjny rock, czerpiący zarówno z amerykańskiej alternatywy, jak i brit popu. Pojawiają się w nim także elementy reggae i innych gatunków muzycznych. Debiut SMZ, zatytułowany po prostu “Stan Miłości i Zaufania" trafił na rynek 28 lutego 2009r. Obecnie zespół koncertuje i równolegle pracuje nad materiałem na nową płytę.

Jafia Namuel

Polski zespół powstały w 1994 roku w Pile, grający roots reggae z akcentami chrześcijańskimi. Jafia Namuel grali wiele koncertów w Polsce (ok. 120 rocznie), a także zagrali ok. 40 koncertów w Niemczech, Holandii, Belgii i Francji. Wystąpili na kilku festiwalach, m.in. Song of Songs Festiwal w Toruniu, Folk Fiesta, Przystanek Woodstock w Żarach. Zespół nagrał także wspólnie z VooVoo hymn WOŚP, pt. Karnawał - pozytywne myślenie. Po kilku latach przerwy spowodowanej wyjazdem lidera grupy za granicę, zespół powrócił w 2006 roku na scenę. Zagrali m.in. na festiwalach Reggae nad Wartą, Ostróda Reggae Festiwal, Reggae na Piaskach, czy Przystanek Jamajka w Szczecinie, oraz na kilku koncertach trasy Roots Reggae Party.

Chee-psy

Choć korzenie zespołu sięgają wiele lat wstecz, to w obecnym kształcie zespół działa od 2009 roku. Wcześniejszy okres muzycy poświęcali głównie różnym projektom, współtworząc nierzadko różne stylistycznie zespoły jak Halio Band, Thunderlight, Brown Sugar, Chipsy Sold, Krafcy, 4 Szmery czy Carter's Needle. Po odejściu wieloletniego członka zespołu - Grześka "Gabiego" Grucy, do Chee-psów dołączył nowy basista - Bartosz Szwed (wcześniej Złe Psy, 230 Volt, współpraca z Markiem Piekarczykiem, a obecnie również Bartbass.)
Twórczość zespołu to mieszanka energetycznego hardcore'a, transowego grunge'u i melodyjnego hard rocka. Nie sposób wymienić wszystkich natchnionych zespołów, które wpływały, bądź wpływają na ich oblicze...Soundgarden, Alice In Chains, Rage Against The Machine, Audioslave, Ravi Shankar, Pearl Jam, Dream Theater, Stevie Ray Vaughan, The Parlor Mob, Led Zeppelin, The Doors i pewnie jeszcze pół encyklopedii rocka......

Big Cyc

Polski zespół rockowy, którego piosenki mają charakter publicystyczno - kabaretowy.

Na pierwszych płytach zespołu dominowała muzyka utrzymana w stylu punk rock. Większość utworów to proste i energiczne kompozycje, z przesterowanymi gitarami, mocną perkusją i agresywnym wokalem Dżej Dżeja. Najostrzejszy materiał pojawia się na Wojnie Plemników. Z czasem, w grze Big Cyca coraz częściej można było także usłyszeć elementy muzyki ska. Od wydania płyty Pierwsza Komunia, Drugie Śniadanie, Trzecia Rzeczpospolita, zespół zaczął oddalać się od swoich punkrockowych korzeni, skłaniając się ku brzmieniom bardziej przystępnym, a jego muzyka stawała się coraz łagodniejsza. W wielu utworach pojawiły się sample, a klawisze obsługiwane przez Gadaka stały się standardowym instrumentem wykorzystywanym w grze. Na płytach Świat Według Kiepskich oraz Moherowe Berety pojawiają się jednak silne nawiązania do punkowych początków zespołu.

Showtime

Zespół to grupa pięciu muzyków pochodzących z Bochni wykonujących standardy muzyki rozrywkowej. Skład zespołu tworzą: Marcelina Gawron, Wojciech Zwierniak, Michał Zwierniak, Maciej Nieć, Szymon Fortuna. Młodzi, doświadczeni, ciągle kształcący się muzycy są gwarancją rzetelnego i profesjonalnego wykonania utworów podczas występu. Nieodparty urok osobisty wokalistki stanowi niejako trzon kontaktu z publicznością, która świetnie się bawi w czasie koncertu. Repertuar zespołu to piosenki dobrze znane i lubiane, polskie i zagraniczne, przeboje lat 80-tych, 90-tych, takie jak np. Szklana pogoda czy I'm so excited.

Grupa Kalczyński

Tomek Kalczyński to jeden z najfajniej rock and roll'ujących aktorów na świecie. Znany z polskich seriali i programów telewizyjnych. Jego estetyka muzyczna wyrasta z warszawskiej sceny punkowej i undegrandowej lat dziewięćdziesiątych. Jego ulubione gatunki muzyczne to rock & roll, punk i rock, które gra ze swoim zespołem. Na koncertach to wulkan energii podsycany produkowanymi przez jego zespół dźwiękami. Poruszy wszystkich autorskimi melodyjnymi utworami i opracowanymi w stylu rockowym coverami innych wykonawców. Jest laureatem wielu nagród i przeglądów - między innymi zwycięzca warszawskiej edycji “Przebojem na antenę". Współpracował między innymi z Jackiem Fedorowiczem (program: Dziennik Tv Jacka Fedorowicza) z Wojtkiem Wójcickim, Markiem Kościkeiwiczem (De Mono), Moniką Wierzbicką (H dwa O), Pawłem Gawlikiem (Candy Girl) Michałem Milowiczem, Bartkiem Królem, Filipem Siejką. Zagrał kilkaset koncertów z takimi gwiazdami jak: Łzy, 2 plus 1, De mono, Robert Janowski, Skaldowie, Czerwone Gitary, Sami, Nocna zmiana bluesa, Papa Dance, Stachursky i wieloma innymi.

Piotr Nalepa i Breakout Tour

19 czerwca 2007 roku, po telewizyjnym koncercie Breakout Festiwal, ruszył projekt PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR. Nad całością czuwa syn Miry i Tadeusza - Piotr, którego urzekł festiwalowy występ muzyków krakowskiej grupy Nie-bo. Program koncertów bazuje na najlepszych piosenkach Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy (Modlitwa, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy), ale usłyszeć też można nowe wersje Do kogo idziesz i Chciałbym być słońcem.

Justyna Steczkowska

Polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu. W 1994 roku zwyciężła program Szansa na sukces, w którym wykonała utwór "Boskie Buenos" z repertuaru grupy Maanamm. Justyna to artystka nietuzinkowa, wszechstronnie uzdolniona, która do tej pory dała się nam poznać jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka (w tym muzyki filmowej i telewizyjnej), autorka tekstów, aktorka filmowa i teatralna, tancerka. Nagrała wiele nagradzanych i docenianych przez publiczność płyt. Niezwykła osobowość, energia, charyzma i ciepło, sprawiły, że publiczność kocha Justynę.

Gwarantujemy, ze Dni Bochni 2010, zostaną na długi czas w pamięci mieszkańców Bochni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski