Zawodnicy z Krakowa i Sieprawia liderami

ART
Zofia Stelmach (Sport Szok) wygrała wśród juniorek młodszych FOT. MOZN.PL
NARCIARSTWO ALPEJSKIE. Czwarta runda młodzieżowej Ligi Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego Brugi Cup rozegrana została w Kluszkowcach na Podhalu. Zawody były udane dla narciarzy z Krakowa i okolicy.

Dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci Sport Szoku Kraków. Po raz drugi (poprzednio na inaugurację) w slalomie gigancie (dwa przejazdy) juniorów młodszych triumfował Antoni Szczepanik; jest wiceliderem, a prowadzi Arkadiusz Zaręba (Narciarnia Nowy Sącz), który w ostatnich zawodach był 2., 0,46 s za zwycięzcą. Z krakowskiej ekipy wygrała też w gronie juniorek młodszych Zofia Stelmach, była po dwóch przejazdach szybsza od dwóch zawodniczek Narciarni. Alpejka Sport Szoku wygrała dwie pierwsze eliminacje ligi, w trzeciej po słabszym drugim przejeździe była dopiero 5., teraz znów była najlepsza i jest liderką.

Spośród jej klubowych koleżanek w Kluszkowcach na najniższym stopniu podium znalazły się: juniorka Maja Gruca (zwyciężyła prowadząca w klasyfikacji Alicja Stanaszek z Babiej Góry Sucha Beskidzka) i młodziczka Zofia Dulczewska (wygrała Natalia Krasnodębska z Babiej Góry).

W tej ostatniej kategorii na czele rankingu po 4 startach jest Weronika Klimek (Siepraw-ski). Zawodniczka z podkrakowskiego klubu zajęła w Kluszkowcach 2. miejsce (ze stratą 0,21 s do Krasnodębskiej). W gronie młodzików również 2. lokatę wywalczył jej klubowy kolega Michał Michalik. Poza zasięgiem był Piotr Krawczyk (Narciarnia), który wygrał z przewagą 5,29 s. Liderem jest Paweł Pyjas (Siepraw-ski), który w tej rundzie nie startował.

Na podium znaleźli się jeszcze przedstawiciele dwóch szkół narciarskich z Krakowa. Drugi czas uzyskał junior Labsportu Szymon Dawidów (z przewagą 0,28 s zwyciężył Michał Basiura z Babiej Góry). W każdej z 4 edycji był na podium i prowadzi w klasyfikacji łącznej. Wśród juniorek drugą lokatę wywalczyła Monika Brańka (Glosator). Z reprezentantów innych naszych klubów najlepiej spisali się: z Yeti Kraków juniorka młodsza Maria Leonowicz - 4. miejsce, ze Skimki Skawina młodzik Tomasz Palonek - 5.