Złota Molendy i Zarzyckiej

Karina Lipiarska z Grotu FOT. WACŁAW KLAG
Z udziałem 68 zawodniczek i zawodników reprezentujących siedem klubów Małopolski w hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się halowe mistrzostwa Małopolski.

ŁUCZNICTWO. W Zabierzowie rozegrano halowe mistrzostwa Małopolski

Impreza inaugurowała jednocześnie 60-lecie sportu łuczniczego w Zabierzowie. Punktem kulminacyjnym obchodów będą mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zabierzowie w dniach 1-2 lipca.

Sensacją wśród mężczyzn w kategorii open było zwycięstwo Krystiana Molendy z Grota Zabierzów, który w finale pokonał swego rówieśnika Macieja Matejkę z Zamku Suskiego z Suchej Beskidzkiej 7:3. Obaj są juniorami młodszymi i startują dopiero pierwszy rok w tej kategorii wiekowej.

W przeciwieństwie do mężczyzn w kategorii kobiet na czołowych miejscach uplasowały się rutynowane i doświadczone zawodniczki. W finale walczyły ze sobą reprezentantki Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska - Katarzyna Mickiewicz pokonała Agatę Bulwę 6:0. W walce o brązowy medal wystąpiła również para klubowa, tym razem z Grota Zabierzów. Tutaj Karina Lipiarska pokonała Karolinę Szajnowską 6:4. W drodze do finału Karina Lipiarska uległa Agacie Bulwie dopiero w barażu 9:10.

W łukach bloczkowych wśród kobiet ton rywalizacji nadawali łucznicy MGOKiS Dobczyce, którzy od kilku lat dominują nie tylko w naszym województwie, ale i podczas krajowych zawodów. Zwyciężyła Magdalena Zarzycka przed Renatą Leśniak, a wśród mężczyzn wygrał Wiktor Walas przed Jakubem Fularskim (UKS Wyspiański Kraków).

Po kwalifikacjach wyłoniono najlepszych wśród juniorów młodszych. Wśród dziewcząt była to Anna Forgiel (Dąbrovia Dąbrowa tarnowska) przed Pauliną Kamińską (Sokole Oko Zawadka) i Wiktorią Malik (Dąbrovia). Z kolei wśród chłopców zwyciężył Maciej Matejko (Zamek Suski Sucha Beskidzka) przed Krystianem Molendą i Jakubem Dudkiem (obaj Grot Zabierzów).

Wręczania medali, dyplomów i nagród rzeczowych dokonała sekretarz gminy Zabierzów Wioletta Matejczyk, w asyście Marty Dudek, prezes Grota.