"Złoty" Leśnik

ART
BIEGI NARCIARSKIE. W Supraślu na Podlasiu odbyły się VI Młodzieżowe MP. W imprezie złoty medal wywalczył Andrzej Leśnik (Poroniec Poronin).

Podhalanin okazał się najszybszy w sprincie mężczyzn na 1,2 km stylem klasycznym. W finale wyprzedził o 3,5 s Mariusza Michałka i Krzysztofa Steca (obaj AZS AWF Katowice). O podziale srebrnego i brązowego medalu zadecydował fotofinisz. Na 7. pozycji (3. w finale B) sklasyfikowany został Bartłomiej Trybuła (Witów Mszana Górna).

W pozostałych konkurencjach Leśnikowi nie udało się zdobyć medalu. W biegu stylem klasycznym (10 km) uzyskał 6. czas, a w biegu łączonym (10 km klas. i 10 km techniką dowolną) zajął 5. miejsce. W obu przypadkach zwyciężył Michałek. (ART)