Zwolnienia bez ulg

PAZ
Udostępnij:
Radni Bukowna przyjęli nową wersję uchwały wprowadzającej zwolnienia w podatku od nieruchomości dla inwestorów, zatrudniających bezrobotnych mieszkańców tego miasta. Do jej wcześniejszego tekstu miała zastrzeżenia Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, która wszczęła postępowanie o stwierdzenie jej nieważności.

W Bukownie

   Regionalna Izba Obrachunkowa poza poprawkami formalnymi do wcześniej podjętej uchwały, zmieniającymi jej treść na bardziej kategoryczną, zakwestionowała zapis dający możliwość przedłużenia czasu obowiązywania zwolnień. Zgodnie z jej sugestiami radni zmienili uchwałę i zrezygnowali z kontrowersyjnego zapisu. RIO miała też zastrzeżenie do rozmiaru ulg, zbyt wysokich w stosunku do obowiązujących zapisów.
   Według nowego brzmienia, uchwała nie określa już ulg dla nowo powstających przedsiębiorstw tylko zwolnienia, a rozmiar tych, zdaniem zarządu miasta, może być dowolny. Przyjęta przez radnych uchwała przyznaje przedsiębiorcom tworzącym nowe miejsca pracy i zatrudniającym co najmniej 50 proc. pracowników będących mieszkańcami Bukowna zwolnienia w podatku od nieruchomości. Ich skala zależy od liczby osób, które znajdą pracę. Przedsiębiorcy tworzący co najmniej 5 nowych miejsc pracy mogą liczyć na 10-procentową ulgę, a firmy dające pracę ponad 100 osobom będą mogły się ubiegać o całkowite zwolnienie z podatku. Ulgi będą obowiązywać od roku do nawet 10 lat. Z najdłuższego okresu zwolnienia z podatku mogą skorzystać firmy, które zatrudniają powyżej 500 pracowników. Ponadto wprowadzono wymóg, że o zwolnienia mogą się ubiegać tylko przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z podatkami oraz składkami ubezpieczeniowymi pracowników.
(PAZ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie