Biały Kościół. Biegacze pokonali niepodległościową trasę 11 kilometrów. Wrócili zachwyceni pięknymi widokami [ZDJĘCIA]

Barbara Ciryt
W biegu Niepodległościowa Jedenastka w Białym Kościele uczestniczyło 266 zawodników Fot. Barbara Ciryt
266 zawodników wystartowało w IX Biegu Niepodległościowym organizowanym w gminie Wielka Wieś. Ta sportowa impreza jak co roku miała się odbyć w listopadzie, ale pandemia na to nie pozwoliła. Bieg został przełożony. Był w niedzielę 27 czerwca 2021 r. Biegacze wystartowali dokładnie o godz. 11. Zaczął się od hymnu, który wspólnie odśpiewali zawodnicy. Bieg wygrał Patryk Stypułkowski z okolic Łodzi.

FLESZ - Jedziesz na wakacje? Zabierz ze sobą paszport covidowy

od 16 lat

Start i meta biegu była w Białym Kościele, przy budynku Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej. Bieg Niepodległościowa Jedenastka odbył się jak zwykle na dystansie 11 kilometrów. Przewidziano na niego limit czasowy 110 minut. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie już po niespełna 40 minutach.

Na bieg stawili się zawodnicy z różnych stron Polski. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów gminy Wielka Wis. Wszyscy biegacze chwalili uroczą trasę, chociaż przyznawali, że jest dosyć trudna.

Jestem tutaj pierwszy raz i bardzo mi się podoba. Trasa jest naprawdę niezwykła - teren tak uroczy, że zastanawiałem się czy biegnąć, czy podziwiać widoki - mówi Patryk Stypułkowski, mieszkaniec Koluszek pod Łodzią.

Zwycięzca przebiegł trasę w 36 minut 38 sekund, biegł z prędkością 18,02 km na godzinę. W kategorii open drugie miejsce zdobył Emil Drabik z Mszany Dolnej z czasem 38 minut 52 sekundy, a trzeci był Michał Bąk z Chełmc z czasem 39 minut 29 sekund.
Najlepsza z kobiet była Monika Kaczmarek z Łodzi, która pokonała trasę w 41 minut 12 sekund, druga wśród kobiet przybiegła na metę Lucia Vlcakova z Velicny na Słowacji z czasem 43 minut 39 sekund. Trzecia była Bogusława Garczyńska-Wąs z Zielonek z czasem 51 minut 04 sekund.

Organizatorami biegu byli: Krakowski Klub Sportowy „Jura Moto Sport” orz gmina Wielka Wieś.

Bieg z Gwizdkiem po Zdrowie. Zawodnicy mieli okazję zobaczyć piękne krajobrazy gminy Jerzmanowice-Przeginia

Jerzmanowice. Bieg z gwizdkiem wśród niezwykłych krajobrazów...

Dziecięce i młodzieżowe igrzyska w gminie Wielka Wieś

Uczniowskie igrzyska w gminie Wielka Wieś. Skakali, biegali,...

130 zawodników wystartowało w dorocznym Biegu z Ojcem do Ojcowa organizowanym w gminie Wielka Wieś

Gmina Wielka Wieś. Biegnij z Ojcem do Ojcowa - zabawa sporto...